۵ حرکت مفید و کارآمد درمان دیسک کمر در استخر

 

یکی راهای درمان دیسک کمر راه رفتن در استخر است این روش درمان مناسبی است برای کسانی که از مشکلات مفاصل مثل زانو درد و یا کمر درد رنج میبرند.ما طریقه انجام این نرمش را به شما آموزش میدهیم.ترجیحا قبل از انجام حرکات ورزشی در استخرحتما با پزشک مشورت کنید:

  • کفش های آبی به شما کمک میکند تا روی کف استخر راحتتر راه بروید.
  • سطح آب باید تا کمر یا سینه باشد.
  • از یک حلقه ی نجات غریق برای روی آب ماندن استفاده کنید.

روش اول:

ابتدا عرض استخر را در نظر بگیرید و چند قدم جلو بروید و چند قدم به عقب برگردید.سرعت را افزایش دهید تا فشار بیشتری به شما وارد شود.20 ثانیه بدوید و 20 ثانیه راه بروید.این تمرین را 5 الی 7 دقیقه انجام دهید اگر خسته شدید راه رفتنتان را متوقف نکنید فقط کمی سرعت راه رفتن را کم کنید تا به دیواره استخر برسید.

روش دوم:

طوری بیاستید که دیوار استخر در کنار بدنتان باشد تا تکیه گاهتان باشد کند. یک پا را رو به جلو به طوری که زانویتان صاف باشد حرکت دهید گویی که دارید لگد می زنید. به نقطه شروع بازگردید. دوباره همان پا را به یک طرف حرکت دهید و به نقطه اول برگردید. در آخر همان پا را به پشت سرتان حرکت دهید. 3 ست 10تایی را با هر 2  پایتان انجام دهید.

روش سوم:

حالا شما میتوانید از این روش موثر استفاده کنید که وزنتان را روی  پا راستتان بگذارید در حالیکه زانوی دیگرتان خم کرده اید به سمت عقب و نوک انگشتان پای شما با باسنتان برخورد دارد به صورتی که پاهایتان به شکل U در میاید تا 30 ثانیه نگه دارید و دوباره همین روش را برای پای چپ هم میتوانید انجام دهید.

 

روش چهارم:

همچنانکه دو پایتان روی کف استخر قرار دارند به دیوار استخر تکیه بزنید و بایستید. یک زانو را بالا بیاورید به صورتی که دارین رژه میروید. همچنانکه یکی از پاها بالا است تا عرض شکم پا را صاف نگه دارید. تا ده بار به خم و راست کردن زانویتان ادامه دهید و سپس این حرکت را با پای دیگرتان انجام دهید.  برای هر پا ۳ ست ۱۰ تایی را انجام دهید. شما میتوانید این حرکت را بدون تکیه دادن به دیواره استخر انجام دهید. این ورزش در آب یکی از روش های تاثیرگذاردراستخر و آب است.

روش پنجم:

در این روش میتوانید لبه استخر دستانتان را به اندازه بازوهایتان باز کنید و وزنتان را به سمت بالا یعنی بیرون از آب بکشید دقت داشته باشید که آرنجتان کمی خمیده باشد،تقریبا 3 الی 4 ثانیه در همان حالت باشید و به آرامی خودتان را به سمت پایین (داخل آب ) بکشید، اولش شاید سخت باشد ولی بعد از کمی تلاش میتوانید به راحتی این حرکت را انجام دهید.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.