دانستنی

شاخص واقعی آلودگی هوا را در کجا ببینیم؟

در این روزهای آلودگی هوا، شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که از کدوم سایت یا اپلیکیشن شاخص آلودگی دقیق رو ببینیم؟در این روزهای بهاری سال ۱۴۰۱ هوای تهران و سایر استان‌ها به شدت آلوده بوده و گاهی شاخص آلودگی هوا به نزدیک ۵۰۰ می‌رسد یا حتی این مرز را رد می‌کند.

ما در اکالا بلاگ می‌خواهیم بهترین اپلیکیشن ها و سایت های آلودگی هوا را به شما معرفی کنیم. با ما همراه شوید.

waqi.info

در این سایت شما گزارش آلودگی هوا را نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای جهان می‌توانید مشاهده کنید. در سایت waqi.info شاخص آلودگی هوا به ترتیب آلوده ترین کشور تا پاک ترین کشور از نظر آب و هوایی قابل مشاهده است.

waqi.info برای آلودگی هوا

کیفیت هوای تهران

کیفیت هوای تهران به صورت روزانه در تهران من وضعیت هوا را نشان می‌دهد. این اپلیکیشن مخصوص تهران است و همه مناطق تهران را از نظر آلودگی هوا به اطلاع شما می‌رساند.

کیفیت هوای تهران برای آلودگی هوا

 اپلیکیشین کیفیت هوای تهران را می‌توانید از کافه بازار برای اندروید یا سیب اپ برای آیفون دانلود کنید.

سامانه پایش کیفی هوای کشور

در سامانه پایش کیفی هوای کشور شاخص کیفیت هوای کل ایستگاه های محیط زیست کشور ایران، به تفکیک استان قابل نمایش است. در صفحه اول میانگین شاخص ایستگاه های استان نمایش داده می شود. 

سامانه پایش کیفی هوای کشور

در صفحه دوم شاخص آلاینده های مختلف به تفکیک ایستگاه و به صورت نمودار، نمایش داده شده است. در صفحه سوم شاخص کیفیت هوای هر ایستگاه روی نقشه نمایش داده می شود. راهنمای مربوط به شاخص و زمان داده ها نیز بخش تنظیمات قرار داده شده است.

برای دانلود این اپ می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

AirQuality اپلیکیشن آلودگی هوا

در  AirQuality می‌توانید شاخص آلودگی در شهرهای مختلف ایران و سایر شهرهای مطرح جهان را مشاهده کنید. امکان مقایسه شاخص آلودگی در روزهای گذشته و پیش‌بینی آب و هوا از دیگر امکانات Air Quality است.

AirQuality برای آلودگی هوا

AirVisual

اپلیکیشن AirVisual، یک کره زمین ۳D است که آلودگی خوا در هر نقطه از جهان را نشان می‌دهد. شما می‌توانید با چرخاندن کره‌ی زمین هر کشوری که دوست دارید انتخاب کنید یا در قسمت جست‌و‌جو اسم شهر یا کشور مورد نظرتان را جست‌ و‌ جو کنید.
AirVisual

امیدوارم این اپلیکیشن و سایت ها به شما کمک شایانی کرده باشد. چنانچه اپلیکیشن یا سایتی میشناسید که در اینجا نام برده نشده است در قسمت کامنت‌ها آن را مطرح کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا