چای اولانگ چیست؟ خواص چای اولانگ

فواید و خواص چای اولانگ

چای اولانگ، یا اولونگ یکی از انواع چای است که 2 درصد از کل چای تولید و مصرف‌شده در جهان را تشکیل می‌دهد. کیفیت ‌این چای ‌ترکیبی از چای سیاه و  سبز است که باعث می‌شود چندین خاصیت بسیار خوب برای بدن داشته باشد. برای مثال اگر می‌خواهید سوخت و ساز را در بدن خود افزایش دهید و متابولیسم را تقویت کنید و استرس را کاهش دهید ‌این چای به شما کمک بسیاری می‌کند. مقاله پیش رو تمام آنچه باید درباره چای اولانگ بدانید به شما می‌گوید. مطلب بهترین چای را در اکالا بلاگ بخوانید.

چای اولانگ (اولونگ) چیست؟

چای اولونگ، نوعی چای سنتی چینی است. ‌این چای از برگ‌های گیاه کاملیا سیننسیس به دست می‌آید که در واقع همان گیاهی است که از آن چای سبز و سیاه به دست می‌آید. تفاوت ‌این چای‌ها در نحوه فرآوری آن‌هاست.

انواع چای‌ها آنزیم‌های خاصی دارند. ‌این آنزیم‌ها باعث ‌ایجاد واکنش در برگ‌ها که اکسیداسیون نام دارد. اکسیداسیون عملی است که باعث می‌شود برگ‌های سبز چای به رنگ تیره و سیاه در بیایند.

چای سبز بسیار کم اکسید می‌شود؛ اما چای سیاه کامل اکسید می‌شود تا برگ‌های آن کاملا به رنگ سیاه در بیاید. چای اولانگ از لحاظ

میزان اکسیداسیون در میانه‌ی چای سبز و سیاه قرار دارد. یعنی از چای سیاه کمتر و از چای سبز بیشتر اکسید می‌شود.

رنگ و طعم خاص چای اولانگ به دلیل ‌این اکسیداسیون جزئی است.

رنگ چای در برند‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد که از سبز تا سیاه متغیر است.

مواد مغذی موجود در چای اولانگ

این چای نیز به مانند چای سبز و سیاه شامل ویتامین، مواد معدنی، و آنتی اکسیدان‌های مفید برای بدن است.
یک فنجان از چای اولانگ حاوی مواد ذیل است:

مواد معدنی موجود در چای اولانگ
فلوراید 5 تا 24 درصد از نیاز روزانه بدن
منگنز 26 درصد از نیاز روزانه بدن
 پتاسیم  1 درصد از نیاز روزانه
 سدیم  1 درصد از نیاز روزانه
 منیزیم  1 درصد از نیاز روزانه
نیاسین 1 درصد از نیاز روزانه
کافئین 36 میلی گرم

برخی آنتی‌اکسیدان‌های مهم مانند پلی‌فنول‌ها در چای اولانگ وجود دارند. بسیاری از خواص مهم که چای اولانگ دارد به دلیل وجود ‌این آنتی‌اکسیدان‌ها در آن است. چای اولانگ همچنین دارای تئین است و شامل آمینواسید‌هایی است که باعث آرامش می‌شود.

خواص و فواید چای اولانگ

چای اولانگ از دیابت جلوگیری می‌کند.

آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فنول که در این چای وجود دارند باعث کاهش قند خون می‌شوند و سطح انسولین را در بدن تنظیم می‌کنند. همچنین مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهند پلی‌فنول‌ها باعث افزایش حساسیت نسبت به انسولین می‌شوند.

به همین منوال مطالعات دیگری نیز انجام شده‌اند که نشان می‌دهند بین مصرف مرتب چای اولانگ و بهبود قند خون و کاهش ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 می‌شود. در واقع مطالعات بر روی خواص و تاثیرات چای اولانگ بر سلامتی بسیار کمتر از چای‌های معروف‌تری مانند چای سبز و چای سیاه انجام شده است.

مطالعات اخیر نشان داده است افرادی که 720 میلی گرم چای اولانگ را در روز مصرف می‌کنند ابتلا به دیابت نوع دو در آن‌ها 16 درصد کاهش می‌یابد. تحقیق دیگری نشان می‌دهد افرادی که مبتلا به دیابت هستند اگر 1. 5 لیتر از‌این چای را به مدت 30 روز مصرف کنند قند خونشان تا 30 درصد کاهش می‌یابد.

به همین صورت مصرف روزانه 1 لیتر از‌این نوع چای به مدت 30 روز متوسط قند خون را تا 3. 3 درصد کاهش خواهد داد.

چای اولانگ سلامت قلب را بهبود می‌بخشد.

مصرف مداوم چای اولانگ باعث می‌شود که سلامتی قلب بهبود یابد. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که مصرف مداوم و مرتب چای اولانگ باعث کاهش فشار خون و کاهش کلسترول خون می‌شود که باعث کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود.

در مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده است نشان داده شده افرادی که روزانه بیش از 1. 4 لیتر چای اولانگ مصرف کرده‌اند حدود 51 درصد کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی را نشان می‌دادند.

مطالعه‌ای در ژاپن که بر روی 76 هزار نفر انجام شد نشان می‌دهد 240 میلی گرم از‌این چای در روز می‌تواند بیماری‌های قلبی را تا 61 درصد کاهش دهد.

یک مطالعه که در چین انجام شده گزارش می‌دهد ریسک ابتلا به سکته مغزی برای کسانی که حدود نیم لیتر از چای اولانگ را در روز مصرف می‌کنند 39 درصد ریسک ابتلا به سکته مغزی کمتری دارند

مصرف مداوم 120 میلی گرم از‌این چای یا چای سبز می‌تواند شانس ابتلا به فشار خون بالا را تا 46 درصد کاهش دهد. نکته بسیار مهمی که وجود دارد ‌این است که چای اولانگ حاوی کافئین است که باعث افزایش فشارخون می‌شود. به دلیل پایین بودن میزان کافئین موجود در چای اولانگ ‌این چای به جای نوشیدنی‌های کافئین دار تجویز می‌شود.

لیست چند نوع پیش غذا برای افطاری

چای اولانگ باعث کاهش وزن می‌شود.

دانشمندان بر ‌این باورند که برخی از پلی‌فنول‌های موجود در چای باعث تقویت متابولیسم شده و میزان جذب از غذایی که می‌خورید را بالاتر می‌برند. همچنین ‌این آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فنول باعث می‌شود آنزیم‌هایی در بدن‌ ترشح شود که بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود از چربی‌ها استفاده کند.

یک مطالعه نشان داده است که چای اولانگ باعث شد شرکت‌کنندگان در آزمایش 2. 9 تا 3. 4 درصد انرژی بیشتری در روز مصرف کنند.
این مسئله می‌تواند به دلیل وجود کافئین در چای اولانگ باشد اما غیر از ‌این آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای کار دیگری نیز انجام می‌دهند. برای تعیین‌ این اثرات دانشمندان دو آزمایش‌ ترتیب دادند که در آن به برخی افراد کافئین و به برخی دیگر ‌ترکیب کافئین با‌ این پلی‌فنول‌ها داده شد.

هر دو گروه میزان افزایش متابولیسم تا حد 2. 8 درصد را نشان دادند اما فقط افرادی که کافئین و پلی‌فنول را به صورت ‌ترکیبی دریافت کرده بودند قابلیت استفاده از چربی جهت تامین انرژی را داشتند.

این آزمایش نشان می‌دهد که ‌این چربی‌سوزی به خاطر مواد موجود در چای بوده است.

چای اولانگ عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد.

بررسی‌های اخیر نشان داده‌اند که چای اولانگ عملکرد مغز را حفظ کرده و از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند. در واقعه چندین ماده شیمیایی مختلف در چای اولانگ وجود دارد که عملکرد مغز را بهبود می‌بخشند.

برای تازه‌کار‌ها کافئین باعث افزایش دوپامین و نور اپی نفرین در مغز می‌شود. ‌این دو انتقال‌دهنده در مغز مسئول مود، دقت و عملکرد مغز هستند.

مطالعات بیشتر نشان داده‌اند که تیانین که نوعی آمینواسید در چای اولانگ است می‌تواند باعث کاهش استرس و افزایش توجه شود.

مطالعات نشان داده‌اند که چای به صورت همزمان هم تیانین دارد و هم کافئین که‌ این امر می‌تواند در حواس‌جمعی و دقت افراد تاثیر به‌سزایی داشته باشد. پلی‌فنول‌های موجود در چای باعث احساس آرامش می‌شوند. برخی مطالعات نشان داده‌اند افرادی که به صورت مرتب چای مصرف می‌کنند تا 64 درصد احتمال ابتلا به مشکلات عملکردی مغز در آن‌ها کاهش می‌یابد. ‌این اثر برای افرادی که به صورت مرتب چای اولانگ یا چای سیاه مصرف می‌کردند بهتر بوده است.

همچنین مطالعات دیگری نشان داده‌اند مصرف مداوم چای سبز، سیاه و اولانگ باعث بهبود قابلیت شناختی، حافظه عملکرد اجرایی و سرعت پردازش مغز می‌شود.

چای اولانگ از برخی سرطان‌ها جلوگیری می‌کند.

دانشمندان بر ‌این باورند که آنتی‌اکسیدان‌‌های موجود در انواع چای مانع از جهش سلول‌ها و تبدیل آن‌ها به سلول‌های سرطانی می‌شود. همچنین پلی‌فنول‌های موجود در چای باعث کاهش سرعت تقسیم سلولی سلول‌های سرطان‌زا می‌شوند.

یک تحقیق جامع نشان می‌دهد که افرادی که به صورت مرتب چای مصرف می‌کنند تا 15 درصد احتمال ابتلا به سرطان‌های دهان در آن‌ها کمتر است. همچنین مطالعات دیگری از ‌این تاثیرات بر روی نواحی دیگری مانند ریه، پانکراس و کبد صحبت می‌کنند.

خواص چای اولانگ برای دندان و ‌استخوان‌ها

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای اولانگ می‌تواند باعث سلامت دندان و تقویت استخوان‌های شما شود. مطالعه‌ای نشان داده است افرادی که چای سیاه، سبز یا اولانگ مصرف می‌کنند 2 درصد ‌تراکم استخوانی بالاتری دارند.

یک مطالعه دیگر در چین نشان داده است که زنانی که به طور مرتب چای اولانگ مصرف می‌کنند ‌تراکم استخوان بین 4. 5 تا 4. 9 درصد بیشتر از افراد دیگر داشتند. افزون بر ‌این مطالعات دیگر نشان می‌دهند که مصرف مرتب چای باعث می‌شود مواد معدنی موجود در ‌استخوان‌ها افزایش یابد.

بالاتر بودن ‌تراکم ‌استخوان‌ها باعث می‌شود تا کمتر به پوکی استخوان مبتلا شویم. البته هنوز رابطه بین مصرف چای اولانگ و پوکی استخوان مورد بررسی قرار نگرفته است.

دست آخر ‌اینکه مطالعات مختلفی وجود دارد که بیان می‌کنند با مصرف مداوم چای پلاک‌های میکروبی که روی دندان تشکیل و باعث پوسیدگی آن‌ها می‌شوند کاهش می‌یابند.

چای اولانگ و اثر آن بر اگزما

برخی مطالعات نشان می‌دهند که مصرف مداوم چای می‌تواند باعث بهبود بیماری اگزما شود.

در یک مطالعه به 118 بیمار که دچار اگزمای حاد بودند روزانه 1 لیتر چای اولانگ داده شد و سایر درمان‌ها به صورت معمولی استفاده شد. بیماری پس از یک الی دو هفته شروع به بهبود کرده و پس از یک ماه 63 درصد از بیماران اوضاع رو به بهبودی داشتند. ‌این اثرات تا 5 ماه بعد نیز در افراد مشاهده شده‌ است.

منبع: healthline.com

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.