طرز تهیه کیک تولد خانگی؛ همراه با ایده‌های تزیین 🎂🍰

کیک تولد

شاید شما هم از قیمت‌های بالای کیک‌های قنادی، خامه زیاد آن‌ها، مزه تکراری کیک‌ها و.. خسته شده اید. در این مطلب به شما یاد می‌دهیم چگونه در خانه کیک تولد درست کنید و میزان خامه، شکلات و بقیه محتویات را طبق سلیقه خود تغییر دهید.

به طور کلی پایه اصلی کیک های تولد خانگی را کیک اسفنجی تشکیل می‌دهد ولی برای تنوع، ما انواع پایه کیک های تولد مانند براونی، چیزکیک و فوندانت را نیز آموزش خواهیم داد. بعد از تصمیم گیری درباره پایه کیک تولد، نوبت به تزیینات می‌رسد. چون بحث تزیینات کیک تولد خانگی، بسیار طولانی است در مقاله ای جداگانه آن را توضیح داده‌ایم.

ایام قرنطینه برای همه‌ی ما چالشی به وجود آورده که در حوزه‌‍‌ی آشپزی و شیرینی پزی به خودکفایی برسیم. حتما در این مدت با توجه به شرایط حاکم، پیش آمده است که جشن تولد یکی از اعضای خانواده باشد و برای تهیه‌ی کیک به مشکل خورده باشیم. اینجاست که احساس نیاز به یادگیری روش تهیه‌ی یک کیک خوشمزه و سالم با تزئینی زیبا برای غافلگیر کردن عزیزانمان، احساس می‌شود. پس برای تهیه‌ی کیک مخصوص تولد در منزل، قدم به قدم با ما پیش بیایید تا در آخر از طعم لذیذ کیک تولد خانگیتان شگفت زده شوید!

مواد لازم برای تهیه‌ی کیک تولد
 کیک اسفنجی یا شیفون  2 عدد
 خامه شیرین قنادی  0/5 کیلوگرم
 شیر یا شربت با طعم مورد علاقه  1/2 پیمانه
 موز  3 الی 4 عدد
 شکلات چیپسی یا خردشده  به مقدار لازم
 گردو   به مقدار لازم
 شکلات تخته‌ای  100 گرم

مواد لازم کیک تولد

1- ابتدا کیک اسفنجی که قبلا دستور پخت آن را آموزش داده ایم، بپزید و اجازه دهید کیک کاملا سرد شود. (بهتر است یک روز قبل از خامه کشی کیک را پخت کنید).

2- خامه قنادی که در فریزر نگهداری شده است را نیم ساعت قبل از شروع کار از فریزر خارج کرده تا موقع خامه کشی، کمی نرم شده باشد و نوبت به فرم‌دهی آن برسد. خامه اصلا نباید دارای تکه های یخ باشد چون قسمتهای یخ زده درجریان فرم‌دهی آب میشوند و خامه‌ی باکیفیتی نخواهید داشت و حتی بعد از فرم‌دادن باعث شل شدن خامه میشود.کیک اسفنجی و خامه3- خامه را ابتدا با سرعت کم همزن حدود چهار تا پنج دقیقه هم بزنید و سپس سرعت همزن را زیاد کنید و با سرعت بالا حدود ده دقیقه دیگر هم بزنید. مشاهده میکنید که کم کم جای پره‌های همزن روی خامه باقی می‌ماند. هم بزنید تا زمانی که خامه به طور کامل فرم بگیرد و از ظرف برنگردد.هم زدن خامه برای کیک4- بعد از فرم دادن کامل خامه، نوبت به فیلینگ گذاری کیک میرسد. خامه ی فرم گرفته را داخل قیف بدون ماسوره یا با سرماسوره ساده قراردهید. دقت کنید که قیف را با خامه پرنکنید چون زمانی که قیف پر از خامه را دردست بگیرید گرمای دست باعث آب شدن خامه میشود. قیف را تا نیمه پرکنید و قسمت خالیه قیف را بپیچانید و جمع کنید.

5- یک قسمت از زیر کیک را به وسیله کمی خامه به سطح سینی زیرکیکی بچسبانید. برای اینکه حین انجام عمل خامه‌کشی، کیک جابجا نشود. سپس با براش یا فرچه، کیک را به وسیله‌ی شیر یا شربت و سیروپ کمی خیس کنید. برای کیک اسفنجی حتما اینکار را انجام دهید و سطح کیک را با توجه به طعم نهایی کیک به وسیله ی شیر، شیرکاکائو، قهوه، شربت های میوه ای و غیره خیس و مرطوب کنید.فیلینگ کردن کیک6- سپس به وسیله‌ی قیف، خامه را روی کیک منتقل کنید و دورتادور و سطح کیک را خامه بزنید. اینکار را میتوانید با پالت هم انجام دهید. اینکار مانع از بیرون ریختن مواد فیلینگ بین کیک میشود. سپس موز را روی خامه قراردهید و سطح کیک را با موز پرکنید.خامه کشیدن روی کیک7- شکلات چیپسی بریزید. سپس مقداری خامه با پالت یا قیف روی موز و شکلات بریزید و صاف کنید. لایه بعدی کیک را با کمی شیر یا شربت مرطوب کنید و روی خامه و لایه اول کیک قرار دهید. سپس مجدد سطح لایه بعدی کیک را کمی مرطوب کنید و با پالت یا قیف خامه کشی کنید. دوباره دورتادور کیک را بعد از کمی خامه کشی روی سطح کیک، با قیف خامه بزنید و موز بچینید. برای لایه دوم میتوانید کمی گردو، نوتلا، گاناش، یا سس شکلات روی فیلینگ موز بریزید.موز و شکلات روی کیک8- در نهایت همینطور لایه ها را تکرار کنید و با هر فیلینگی که مایلید کیک را فیلینگ گذاری کنید. دقت کنید که بعد از گذاشتن هر لایه با دست کیک را فشار دهید تا لایه‌ها کاملا روی هم فیکس شوند و بچسبند. انقدر این کار را تکرار کنید تا به وزن و سایز دلخواه برسید و لایه های کیک تمام شود و لایه های کیک صاف و یکدست روی هم قرار بگیرند. قسمت آخر و لایه رویی باید کیک باشد.خامه کشی لایه به لایه9- بعد از اینکه کار فیلینگ کیک تمام شد و لایه‌های کیک روی هم قرار گرفتند، باید تمام سطح و اطراف کیک را آستر کشی کنید. یعنی یک لایه خیلی نازک از خامه را دور تا دور کیک بزنید. اینکار باعث می‌شود که پرزها و خرده های کیک در مرحله خامه‌کشی اصلی برایتان مشکلی ایجاد نکند و وارد خامه نشود. چون درغیر اینصورت خامه کشی تمیز و بی‌نقصی نخواهید داشت. فقط کمی خامه به دیواره ها بکشید و به خوبی توسط پالت یا کاردک صاف کنید تا درنهایت کیک به شکل زیر دربیاید.خامه‌کشی دور کیک10- کیک را بهتر است بعد از آسترکشی برای مدت یک شب و حداقل برای دو تا سه ساعت در یخچال نگهداری کنید. بعد ازاین مدت نوبت به خامه کشی نهایی می‌رسد. برای اینکار با توجه به وزن کیک که حدود دو ونیم کیلو هست حدود سیصد تا پانصد گرم خامه برای کاور نهایی و خامه کشی نهایی کیک نیاز دارید. طبق روش قبل، خامه را بعد از خارج کردن از فریزر و زمانی که کمی نرم شد، فرم دهید.

  • اگر مایلید کیک را رنگی کنید باید به خامه چند قطره رنگ خوراکی اضافه کنید. برای رنگی کردن کیک، خامه را به سه قسمت تقسیم کنید. یک قسمت از خامه بدون رنگ و سفید می‌ماند. (بهتراست رنگ سفید را بیشتر در نظر بگیرید چون روی سطح کیک را سفید میکنیم). یک قسمت را یک تا دو قطره رنگ موردنظر ژله ای (اینجا قرمز) بزنید. و قسمت سوم را چند قطره رنگ خوراکی (اینجا بنفش) بزنید. بهتراست رنگ را حین فرم دادن خامه به آن اضافه کنید. سپس هر کدام از خامه های رنگ شده را داخل قیف یکبار مصرف بریزید.قیف خامه‌ رنگی برای تزئین کیک11- کیک آسترکشی شده را از یخچال خارج کنید و روی صفحه گردان قرار دهید. از پایین کیک شروع کنید به خامه کشی با قیف. به این صورت که خامه قرمز رنگ را با فشار دست و توسط قیف دور تا دور کیک پایپ کنید. دو تا سه ردیف با توجه به ارتفاع کیک به همین صورت عمل کنید. بعد رنگ بنفش یا صورتی را در ادامه دور تا دور کیک با قیف بکشید. و در نهایت رنگ سفید را روی کیک با قیف پایپ کنید. دقت کنید که فشار دست برای خارج کردن خامه از قیف به یک اندازه باشد تا خامه در قسمت‌های مختلف کم و زیاد نشود.پایپ کردن خامه رنگی روی کیک12- نوبت به صاف کردن می‌رسد. قسمت‌های کم خامه را دوباره خامه‌کشی کنید و پر کنید و درنهایت کیک خامه کشی شده شما برای تزئین آماده است و بهتر است بعد از خامه کشی و تا زمان تزیین نهایی در یخچال نگهداری کنید.صاف کردن نهایی کیک13- برای تزیین کیک میتوانید از شکلات های آماده، بیسکوئیت، ترایفل های رنگی، استندها و تاپرهای آماده و غیره استفاده کنید.
    به وسیله خمیر فوندانت هم تزئینات بسیار زیادی روی کیک میشود انجام داد. 
    ما اینجا از شکلات استفاده کرده‌ایم. 70 تا 100 گرم شکلات تخته‌ای نیاز دارید. شکلات را خرد کنید و به روش بنماری اجازه دهید آب شود.بنماری کردن شکلات14- سپس تازمانی که داغ است مقداری روغن مایع یا کره به آن اضافه کنید تا رقیق شود و خیلی غلیظ نباشد. وقتی شکلات سرد شد و از حرارت افتاد. کیک را از یخچال خارج کنید و از لبه های بالای کیک شروع کنید به ریختن شکلات. به این صورت که با قاشق شکلات را از لبه‌ی کیک بریزید تا به سمت پایین بیاید. اینکار را سریع انجام دهید و دورتادور کیک را به همین صورت چکه ای، شکلات بزنید. چون کیک سرد است شکلات زود خودش را میگیرد و سفت میشود.ریختن شکلات برای تزئین15- بعد از اینکه کار ریختن سس شکلات به پایان رسید روی کیک را تزیین کنید. میتوانید با باقیمانده خامه‌ها روی کیک ماسوره بزنید و از بیسکوئیت های آماده برای تزیین استفاده کنید.تزئین نهایی کیکخودتان را محدود نکنید و برای تهیه کیک تولد و تزیین آن از روش‌های مختلفی میتوانید استفاده کنید ما سعی کردیم ساده ترین روش را برای شما آموزش دهیم تا با کلیت کار آشنا شوید. امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد و از آموزش امروز لذت برده باشید و بتوانید بهترین و زیباترین کیک های تولد را در منزل برای عزیزانتان تهیه کنید. برای دیدن و آموزش کیک‌های خانگی بیشتر با تزئین‎‌های متنوع‌تر نیز به مقاله‌ی ایده‌های تزئین مجله اُکالا مراجعه کنید.
خواص و طریقه‌ی مصرف "به لیمو"، این گیاه جادویی

تزئین کیک تولد همراه با عکس‌های زیبا

می‌توانید از عکس های زیر برای ایده گرفتن تزیینات کیک های تولد استفاده کنید. تزئین روی کیک را می‌توان با خامه‌ی زده‌شده، فوندانت، شکلات آب شده یا همان گاناش، پودر قند، ژلاتین و… انجام داد. البته متناسب با فردی که تولدش است، کیک را تزئین می‌کنند و به شکل دلخواه در می‌آورند. در نهایت امیدواریم بتوانید با درست کردن این کیک‌ها لحظات شادی را در کنار خانواده خود داشته باشید.

 

تزیین کیک تولد

ایده برای تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد سیندرلا

ایده تزیین کیک تولد

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد صورتی-برج ایفل

ایده تزیین کیک تولد- کیک شماره ای

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد عشق

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد فانتزی ماه و ستاره

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد کلاسیک کاکائویی

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد گل گلی

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد ماشین

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد مردانه

ایده تزیین کیک تولد-کیک تولد وسایل آرایشی

 

کیک تولد یه صورت اعداد-ایده تزیین کیک تولد

 

 

4.3/5 ( 15 نظر )
16 پیام
  1. خوب ما که پول داریم نیاز به درست کردن نی ولی میتونی اونا رو برا کار دیگه استفاده کنی منظورم پولاست.

  2. خوب ما که پول داریم. میتونیم بخریم ولی با این دستور پول کمتر میدیم و بقیه رو پس انداز میکنیم. خلاصه بگم برا ی ما پولدار ها هم خوبه دستتون درد نکنه👍👌👌👌👌

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.