آشپزیکیک و شیرینی

طرز تهیه اسلایس بادام قالبی | آسان و سریع برای عید نوروز

شیرینی‌های عید نوروز تنوع بسیار زیادی دارند شیرینی‌های خانگی نوروزی در این میان طرفدارن زیادی دارند چون خوشمزه‌تر و سالم‌تر هستند و مغزیجات آن خالص است. از سری شیرینی‌های نوروزی مدرن که طعم بسیار عالی و ظاهر بسیار جذابی دارند میتوان به اسلایس‌ها اشاره کرد. اسلایس‌ها تنوع زیادی دارند و از یک لایه خمیر و یک لایه آجیلی تشکیل شده‌اند.

اسلایس بادام قالبی یکی از اسلایس های پر طرفدار است که طعم عالی و ظاهری زیبا دارد و ماندگاری آن برای شیرینی عید نوروز عالی است و همچنین نیازی به برش زدن ندارد و داخل قالب آماده می‌شود و برای کسانی که با برش دادن شیرینی مشکل دارند یک گزینه عالی محسوب می‌شود.

در اکالا بلاگ همراه ما باشید با طرز تهیه شیرینی اسلایس بادام قالبی خوشمزه!

مواد لازم برای خمیر اسلایس بادام قالبی:
کره۱۲۰ گرم
آرد شیرینی پزی۲۰۰ گرم
پودر قند۶۰ گرم
زرده تخم مرغ۱ عدد
وانیلیک چهارم قاشق چای خوری

مواد لازم برای خمیر اسلایس بادام قالبی

مواد رویی اسلایس بادام قالبی:
شکر۵۰ گرم
آب۴۰ گرم
گلوکز (قابل حذف)۵۰ گرم
بادام پرک۱۱۰ گرم
میوه خشک حبه ای (قابل حذف)۵۵ گرم
نمک۱ پنس
کره۲۵ گرم
عسل۲۵ گرم
خامه صبحانه۲۵ گرم
وانیلیک چهارم قاشق چای خوری

مواد رویی اسلایس بادام قالبی

طرز تهیه خمیر اسلایس بادام

برای آماده کردن خمیر این شیرینی، کره نرم شده (خیلی نرم و شل و ول نباشد) و پودر قند الک شده رو داخل ظرفی بریزین و با همزن بزنید تا یکدست و پوک بشن.

پودر قند را با کره برای اسلایس بادام ترکیب کنیدبعد زرده تخم مرغ و وانیل رو بهش اضافه کنید و با همزن بزنید تا یکدست و مخلوط بشن.

زرده تخم مرغ و وانیل را به بقیه مواد اضافه کنیدهمزن رو کنار بذارین و آرد رو روی مواد الک کنید. با نوک‌ انگشت ها مواد رو مخلوط کنید تا مواد کم کم‌ حالت خرده نان پیدا کنه.

آرد را به مواد اسلایس بادام قالبی اضافه کنیدو بعد کم کم مواد رو جمع کنید تا خمیر یکدستی حاصل بشه.

برای مخلوط کردن مواد حتما باید از نوک انگشت ها استفاده کنید چون حرارت کف دست باعث به روغن افتادن خمیر میشه و کوکی ها بعد از پخت سفت و خشک میشن همچنین نباید خمیر رو بیش از حد ورز بدین و مخلوط کنید چون خمیر به روغن میفته.

طرز تهیه شیرینی حاجی بادام

وقتی خمیر آماده شد اون رو داخل یک نایلون فریزر قرار بدین و به مدت نیم ساعت داخل یخچال استراحت بدین.

استراحت دادن به خمیر اسلایس بادام قالبیبعد از استراحت خمیر رو ما بین دو نایلون به ضخامت چند میلی متر با وردنه باز کنید.

خمیر اسلایس بادام را با وردنه باز کنیدو با کاتر گرد هم اندازه کف قالب سیلیکونی قالب بزنید.

برای این شیرینی از قالب سیلیکونی دایره شکل استفاده کردم میتونید از قالب سیلیکونی مثلثی شکل یا مربع یا بیضی هم استفاده کنید نکته ای که هست اندازه کاتر باید هم اندازه کف قالب سیلیکونی باشه تا خمیر داخل قالب جا بشه و کف قالب رو پر کنه

خمیر های قالب زده رو بردارین و کف قالب سیلیکونی قرار بدین.

قالب زدن برای اسلایس بادام قالبی و قرار دادن در قالب سیلیکونیتا قالب پر بشه بعد با یک چنگال روی خمیر رو از چند جا سوراخ کنید تا خمیر داخل فر پف نکنه و هوای خمیر بتونه خارج بشه.

قالب رو داخل فر صد و هشتاد درجه سانتی گراد قرار بدین به مدت حدودی هفت الی ده دقیقه (زمان در فر های مختلف متغیر هست) تا خمیر شیرینی بپزه اما اصلا طلایی نشه. بعد قالب رو از فر خارج کنید.

پختن خمیر اسلایس بادام قالبیو برین سراغ آماده کردن مواد رویی خمیر

برای این کار شکر رو داخل تابه ای بریزین و آب رو بهش اضافه کنید.

ترکیب شکر و آب برای روی اسلایس بادام قالبیو گلوکز رو هم به این مواد اضافه کنید (در صورت دلخواه میتونید گلوکز رو حذف کنید گلوکز به مواد رویی حالت شیشه ای میده و همچنین باعث کرانچی‌تر شدن اسلایس هم میشه پس اگه دوست داشتین اسلایس نرم تر باشه حذفش کنید).

تابه رو روی حرارت کم قرار بدین و هم بزنید تا مواد مخلوط بشن وقتی مواد شروع به جوشیدن کرد.

اضافه کردن گلوکز به مواد روی اسلایس بادام قالبیکره و خامه صبحانه و عسل رو بهش اضافه کنید و هم بزنید تا حل بشن و مواد کاملا یکدست بشه اجازه بدین مواد به جوش بیاد و بعد نمک رو اضافه و مخلوط کنید.

اضافه کردن کره و خامه و عسل به مواد اسلایس بادام قالبیو در آخر بادام پرک و میوه خشک حبه‌ای که با چاقو ریز تر شده رو به مواد اضافه کنید.

اضافه کردن میوه خشک و بادام به مواد روی خمیر اسلایس بادام قالبیو هم بزنید تا مخلوط بشه و در نهایت وانیل رو اضافه و مخلوط کنید و حرارت رو خاموش کنید.

توجه کنید که استفاده از میوه خشک حبه ای اختیاری هست و باعث زیباتر شدن و خوش طعم شدن اسلایس میشه اما در صورت دلخواه میتونید حذفش کنید یا اینکه به جاش از قیصی (زردآلوی خشک) ریز خرد شده استفاده کنید.

طرز تهیه شیرینی رومیاس بادامی

از این مواد به صورت یک لایه روی خمیر پخته شده داخل قالب بریزین. سعی کنید ضخامت لایه رویی در همه شیرینی ها یک اندازه باشه تا موقع پخت داخل فر به صورت یکدست طلایی بشه.

اضافه کردن وانیل به مواد روی خمیر اسلایس بادام قالبیوقتی قالب رو با مواد رویی پر کردین اون رو داخل فر صد و هفتاد درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده به مدت حدودی یک ربع بپزین تا مواد رویی بجوشه و بادام ها طلایی رنگ بشن. اگه فرتون همزمان از بالا و پایین روشن نمیشه میتونید در آخر چند دقیقه گریل رو روشن کنید اما مراقب باشین تا بادام ها نسوزن.

زمان عنوان شده ممکنه در فر های مختلف تفاوت داشته باشه مراقب باشین مواد زیاد داخل فر نمونن وگرنه اسلایس خشک میشه یا بیسکوئیت زیری میسوزه.

وقتی قالب رو از فر خارج کردین اجازه بدین کاملا خنک بشه و بعد از قسمت زیری قالب فشار بدین تا شیرینی از قالب خارج بشه.

آماده شدن و درآوردن اسلایس بادام قالبی از داخل قالب
این شیرینی رو بعد از خنک شدن داخل ظرف در بسته نگهداری کنید.

اسلایس بادام قالبی خوشمزه برای عید نوروز

نکات طرز تهیه اسلایس بادام قالبی:

  • به جای بادام پرک میتونید از خلال بادام یا بادام خرد شده استفاده کنید.
  • میتونید به جای بادام از گردوی خرد شده یا بادام هندی خرد شده هم استفاده کنید.
  • در صورت دلخواه میتونید از شکر قهوه‌ای به جای شکر معمولی استفاده کنید اما رنگ مواد رویی تیره‌تر میشه.
  • در صورت دلخواه میتونید داخل مواد رویی از طعم دهنده های مختلف مثل هل یا دارچین هم استفاده کنید اما این کار باعث تغییر رنگ و کدر شدن لایه رویی میشه و لایه رویی به این صورت شفاف نمیشه.
  • سعی کنید حتما از قالب سیلیکونی برای این شیرینی استفاده کنید چون امکان چسبیدن شیرینی به قالب های فلزی وجود داره.
  • سعی کنید ضخامت مواد رویی شیرینی در همه شیرینی‌ها یکسان باشه تا به صورت یکدست داخل فر برشته بشن وگرنه ممکنه یکی از شیرینی‌ها طلایی رنگ نشده باشه و دیگری تیره رنگ بشه.
  • کره استفاده شده در این دستور کره حیوانی است و جایگزین نداره.
  • این شیرینی پانزده روز داخل ظرف در بسته ماندگاری داره.
  • برای تزئین این شیرینی میتونید از پسته خرد شده استفاده کنید.

امیدوارم از طرز تهیه اسلایس بادام قالبی خوشتان آمده باشد. برای مشاهده دستورات آشپزی دیگر به مجله ما سری بزنید.

۵/۵ (۲ نظر)

زهرا شریف زاده

سلام زهرا هستم متولد سال ۷۱ کلاس آشپزی خاصی نرفتم اما همیشه به آشپزی علاقه داشتم و دنبال امتحان کردن مزه های جدید بودم عاشق درست کردن کیک و شیرینی و غذاهای جدیدم و از این کار لذت میبرم و دوست دارم این لذت رو با شما به اشتراک بذارم ممنون که همراهم هستین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا