۸هزار شامپوهای وارداتی و ۵ هزار شامپو منقضی

شامپو سر

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی در سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۸ هرار و ۶۸۲ تن انواع شامپو از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

لازم به ذکر است که واردات این حجم شامپو به کشور باعث خروج ۱۹ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۹۱۳ دلار یا به عبارتی ۸۰۸ میلیارد و ۷۶۵ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۴۸۳ ریال شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شامپو‌های وارداتی از ۱۶ کشور جهان از جمله ترکیه، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و هلند وارد ایران شده است.

گفتنی است بیشترین حجم شامپو وارداتی از کشور ترکیه به حجم بیش از ۶ هزار تن و به ارزش ۱۰ میلیون و ۴۲۴ هزار و ۳۷۸ دلار بوده است.

شامپو به معنای ماساژ است. قبل از پیدایش شامپو به صورت امروزی، مردم برای شستشوی موی خود از مواد گیاهی استفاده می‌کردند مثل رزماری، زرده تخم مرغ، چای سیاه، عصاره نیشکر و سرکه. از آنجا که موهای افراد با هم تفاوت دارد، شامپوهای متفاوتی نیز ساخته می‌شود.

عوارض استفاده از شامپوی تاریخ مصرف گذشته:

ریزش مو

التهاب پوست سر

شوره سر

جوش های زیر پوستی

خارش و سوزش پوست

شامپو

سرهنگ «اکبر آقا بیگی» گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر جابجایی و انتقال محموله‌های بار مشکوک درخیابان‌های سطح شهر، دستور لازم برای پی گیری سریع موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: تیم‌های دایره تجسس کلانتری جهاد مشهد در اجرای این طرح ضربتی بار شامپوی خارجی با مارک مشخص را که بر اساس بررسی‌های اولیه تاریخ تولید آن سال ۲۰۱۵ و تاریخ انقضای آن سال ۲۰۱۸ میلادی بود در حال انتقال از نیسان وانت به یک دستگاه کامیون کشف کردند.

وی با اشاره به این مطلب که با توجه به برآورد‌های اولیه ارزش ریالی ۵ هزار شامپو تاریخ مصرف گذشته، یک میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: تحقیقات از فردی که مدعی است مالک محموله بار مذکور بوده تا روشن شدن چگونگی دقیق ماجرا ادامه دارد.

منبع: میزان

 

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.