نکاتی برای شست و شوی لباس نوزاد

شستن لباس نوزاد

 انتخاب شوینده مناسب

بدیهی است که برای شستن لباس­های نوزاد باید از شوینده­های منحصربه‌فرد نوزادان استفاده کرد و به‌هیچ‌عنوان نباید لباس نوزاد را با شوینده­‌های لباس بزرگسالان شست. شوینده­های مخصوص نوزادان و کودکان ضد حساسیت بوده، به‌راحتی از بافت پارچه شسته می­شود و لباس را نرم و لطیف می‌سازد.

از بین بردن لکه‌ها

پیش از شست و شوی لباس نوزاد بهتر است تا جایی که می­توانید لکه‌­های موجود روی آنها را رفع کنید. پیش از شستن لکه‌­های پروتئینی مانند شیر، لکه‌های غذا و لکه مدفوع، لباس را در آب سرد قرار دهید و پس از چند دقیقه لباس را با شوینده­های مناسب شستشو دهید.

روش‌هایی برای ازبین بردن لکه‌­های لباس نوزاد

لکه ادرار:

پیش از هر چیز توصیه می­کنیم سرعت عمل داشته باشید. هر چه لکه کهنه‌تر شود شستن و رفع کردن آن مشکل­تر می‌شود. اغلب لکه ادرار با آب و صابون از بین می‌رود. اما اگر با این روش موفق به برطرف ساختن آن نشدید می­توانید از پاک‌کننده‌های آمونیاکی استفاده کنید. علاوه بر این استفاده از محصولات شوینده مخصوص نوزاد که قدرت لکه بری بالایی داشته باشد می‌تواند بهترین گزینه برای این منظور باشد.

لکه مدفوع:

برای پاک ­کردن لکه مدفوع نوزادی که فقط شیر می‌خورد می‌توانید از آب و شوینده مناسب یا صابون استفاده کنید. برای شسته لکه مدفوع کودکی که علاوه بر شیر غذا هم می‌خورد بهتر است ابتدا برای چند دقیقه لباس را در آب خیس کنید. سپس مقدار کمی شوینده مخصوص نوزاد را به آن اضافه کنید و بگذارید چند دقیقه در این محلول باقی بماند و نهایتاً لباس را کامل آبکشی کنید.

شستن لباس نوزاد

لکه شیر:

برای شستن لکه شیر(چه شیر مادر و چه شیر خشک) می‌توانید از آب گرم و صابون یا پاک­ کننده‌­های آنزیم­دار استفاده کنید. آنزیم باعث حل شدن لکه­ شیر می‌شود. همچنین می‌توانید برای پاک­ کردن لکه شیر از محلول رقیق نمک و آمونیاک استفاده کنید.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.