نکات طلایی در انتخاب کاغذ دیواری منزل

کاغذ دیواری جدید

نحوه انتخاب تیرگی و روشنی کاغذ دیواری
برای انتخاب فضای داخلی مناسب برای خانه خود و نحوه انتخاب رنگ تیره و روشن دیوار به نکات زیر توجه کنید:

  • خانه ای که دیوارهای روشن و پارکت روشن دارد  بزرگتر و روشنتر به نظر میاید ولی این را در نظر داشته باشید که خانه ای که نور زیاد و روشنی دارد خیلی بی روح به نظر میرسد.
  • خانه ای که سقف آن روشن باشد اما دیوارها و پارکت آن تیره یاشد خفه به نظر میاید و دلگیر کننده است به علت اینکه نور خانه از بالا فقط به چشم میخورد.
  •  در این حالت اگر دیوارهای خانه تاریک اما پارکت و سقف روشن باشد،دیوارهای خانه خیلی بلندتر به نظر میرسد وتعادل جالبی برقرار نمیشود.
  • اگر خانه ای پارکت تیره  همراه با دیوار روشن داشت خیلی پهن تر به نظر میرسد و مناسب تر است.
  • اگر پارکت را تیره کنیم و سقف هم تیره باشد ولی دیوارها روشن باشد، خانه باریک و درازتر نشان داده میشود.

چگونه کاغذ دیواری را انتخاب کنیم

اگر به ست کردن رنگ دیوار (کاغذ دیواری) با فضای منزل علاقه دارید میتوانید با رعایت کردن این دو اصول مهم کاغذ دیواری ایده ال خود را داشته باشید:

سعی کنید رنگ کاغذ دیواری با پارچه مبلمان یا صندلی هارمونی داشته باشد.مثلا د راین تصویر رعایت شده است. اگر کاغذ دیواری شما دو رنگ است از رنگی که کمتر استفاده شده است در رنگ پارچه مبلمان استفاده کنید.

ست مبل و کاغذ دیواری

رنگ کاغذ دیواری تاثیر به سزایی در نور خانه دارد اگر مایل هستید منزل پور نور و روشنی داشته باشید سعی کنید از کاغذ دیواری هایی که رنگ بندی روشن دارند استفاده کنید.حتما به رنگ مبلمان دقت کنید اگر پارچه مبلمان شما طرح شلوغ دارد از کاغد دیواری طرح خلوت استفاده کنید با دقت به هارمونی رنگ بینشان.

 

چطور دیوار شاخص کاغذ دیواری را انتخاب کنید:
برای انتخاب دیوار شاخص دیواری دیواری را انتخاب کنید که کوچک نباشد زیرا خانه را کوچک و نامنظم نشان میدهد.یکی از انتخاب های مناسب دیوار شاخصی دیواری است که مبلمان سه نفره ای که جلوی آن قرار داردوهمین طور در اتاق خواب دیواری که تخت خواب به آن تکیه دارد دیوار شاخص مناسبی است و حدالامکان سعی کنید دیواری که در و پنجره دارد را انتخاب نکنید چون دیوار مناسبی نیست ولی دیواری که شومینه دارد میتواند دیوار شاخص فوق العاده ای باشد زیرا تنها دیواری را که به خودی خود جلب توجه میکند یا دیوار پشت تلویزیون هم دیوار مناسبی است .

 

شومینه و کاغذ دیوارییکی از راه حل هابی پیدا کردن دیوار مناسب برای کاغذ دیواری(دیوار شاخص):
شما میتوانید تعدادی تابلو را روی دیوار قرار دهید و به صورت سلیقه ای چیدمان کنید به صورت افقی یا عمودی، اگر قاب عکس ها روشن باشد میتوانید کاغذ دیواری انتخاب کنید که یکی 2 درجه از رنگ قاب عکس شما تیره تر یا روشنتر باشد.به صورت مثال کاغذ دیواری راه راه  سنتی هستند اما طرح شیک و مناسبی به نظر میرسد مخصوصا راه راه افقی که خانه را بزرگتر نشان میدهد.

ست تابلو با کاغذ دیواری

توجه داشته باشید دیوار شاخص دیواری است که نسبت به دیوارهای دیگر جلب توجه کند .دقت داشته باشید رنگ بندی وسایلی که با سبک خانه شما هارمونی ندارد انتخاب نکنید.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.