آشپزیانواع دسرها

طرز تهیه بستنی آلبالویی؛ با طعم بستنی بیرون!

بستنى جز جذاب ترین خوراکى هاى دنیاست؛ مشکل بیشتر افراد با بستنی های اماده، مواد افزودنی ، رنگ های خوراکی و… است. بستنی رو میتونید توی خونه با میوه‌های طبیعی و سالم و به همون خوشمزگی بیرون درست کنید! امروز با اکالا بلاگ همراه باشید برای آموزش بستنی آلبالویی جذاب.

مواد اولیه بستنی آلبالویی
آلبالو بى‌هسته٢ لیوان
موز٢ عدد متوسط
خامه صبحانه٢٠٠ گرم
شکر٣-۵ قاشق غذاخورى

مراحل تهیه بستنی آلبالویی در خانه:

۱- آلبالوهای بدون هسته و موز پوست کنده و تکه شده رو حداقل ۲۴ ساعت توی فریزر بزارید.

۲- بعداز ٢۴ ساعت، میوه هاى یخى رو داخل مخلوط کن یا غذاساز بریزین و پوره کنین.

مخلوط آلبالو برای بستنی

۳- بعد از اینکه میوه‌ها کاملا پوره و باهم مخلوط شدن، خامه و شکر رو اضافه کنین و حدود۲ تا ۳ دقیقه با دور تند مخلوط کن مواد رو باهم ترکیب کنید. (چندتا آلبالو رو نگه دارین)

اضافه کردن خامه و شکر در بستنی

۴- بعد مخلوط شدن خامه و شکر با پوره، تکه‌های میوه به ترکیب اظافه کنین و خیلى کوتاه مخلوط کن رو روشن کنین؛ که تیکه هاى میوه بیشترى داخل بستنى هیجان انگیزتون به چشم بیاد!

دانه آلبالو در مایع بستنی

۵- مواد رو داخل یه ظرف مناسب بریزین و بذارین تو فریزر.

۶- بعد از یک ساعت، ظرف بستنى رو بیرون بیارین و با کمک قاشق اونو هم بزنین.

نکته: دقت کنین که از کناره هاى ظرف غافل نشین و همه‌ى بستنى چسبیده به دیواره ى ظرف رو جدا کنین و با باقى بستنى مخلوط کنین. (چون نباید اجازه بذین بستنى یخ کنه، معمولا از همون دیواره هاى ظرف شروع به یخ زدن مى کنه.)

سفت شدن بستنی در فریزر

۷- بعداز یک ساعت اول، شما باید هر نیم ساعت این همزدن رو تکرار کنین. بعد از تکرار هم زدن بستى حدود ٢٠ مرتبه، به بستنى یه شب تا صبح استراحت بدین. صبح بستنى شما آمادست!

امیدوارم درست کنین و دوست داشته باشین و لذت ببرین. نوش جان! برای مشاهده سایر انواع دسرها در مجله اکالا، کلیک کنید.

۵/۵ (۱ نظر)

مریم فرخی

من مریم فرخی هستم.متولد بهار ۷۲ از یک استان سردسیر با کوه ها ی بلند و درخت های بلوط و گردو و کلی گندم زار که بعد از ازدواج راهی گرم ترین استان کشور شدم از سال ۹۱ ساکن جایی شدم که تپه های خاکی و دشت هایِ پر از مشعل های روشن و سوزان گاز داره! و قطعا سایه ی نخل های سر افرازش به بزرگی و خنکای سایه ی بلوط های ارتفاع نشین نیست! این دوری از خانواده و تفاوت هر کسی رو نا آروم و مضطرب می کنه. و آشپزی برای من مثل مدیتیشن عمل می کنه. من آشپزی می کنم که آروم شم. و لذت ببرم از لحظه لحظه ی زندگی! من یه مادر معمار و عکاس و کمی آشپز هستم!

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا