آشپزیکیک و شیرینی

طرز تهیه تارت آلبالوی تابستانی؛ خوشمزه و خاص با عکس

آلبالو یکی از میوه های فصل تابستان است که میتوان از آن در بسیاری از دسر ها یا شیرینی ها یا کیک ها استفاده کرد. تارت آلبالو یکی از دسر های تابستانی بسیار پرطرفدار است که ظاهر و طعم فوق العاده ای دارد. درست کردن تارت آلبالو بر خلاف آنچه که اکثریت افراد فکر می کنند کار دشواری نیست و به راحتی و با کمترین ابزار می توان آن را آماده کرد.

این دسر تابستانی خوشمزه در کافه ها و قنادی ها طرفداران زیادی دارد و مورد استقبال قرار می‌گیرد. بافت پوک و ترد خمیر تارت و عطر و طعم آلبالو ترکیبی بسیار عالی ایجاد می کند که در روزهای بلند تابستان کنار یک فنجان چای بسیار دلچسب است.

در اکالا بلاگ با طرز تهیه تارت آلبالو همراه ما باشید.

مواد لازم برای خمیر تارت آلبالو
کره۲۵۰ گرم
زرده تخم مرغ۲ عدد
وانیلیک چهارم قاشق چای خوری
پودر قند۱۲۰ گرم
آرد سفید قنادی۴۰۰ گرم

مواد لازم برای خمیر تارت آلبالو

مواد لازم برای سس آلبالو
آلبالوی هسته گرفته۳۰۰ گرم
شکر۱ پیمانه
نشاسته ذرت۳ قاشق سوپ خوری
کره۱ قاشق چای خوری
وانیلنوک قاشق چای خوری

مواد لازم برای سس آلبالو برای تارت آلبالو
برای آماده کردن خمیر تارت، کره کمی نرم شده رو داخل ظرفی بریزین و پودر قند رو داخل ظرف الک کنید.

پودر قند و کره را آماده کنید برای تارت آلبالو

و با همزن بزنید تا یکدست و پوک بشه و پودر قند کاملا جذب کره بشه (برای اینکه موقع هم زدن، پودر قند به اطراف نپاشه میتونید اول به کمک دو چنگال پودر قند و کره رو کاملا به خورد هم بدین تا پودر قند جذب کره بشه و بعد با همزن بزنید تا مواد پوک بشن).

پودر قند را به کره اضافه کنید در تارت آلبالوبعد زرده تخم مرغ و وانیل رو اضافه کنید.

زرده تخم مرغ و وانیل را در تارت آلبالو اضافه کنید

و با همزن بزنید تا یکدست و مخلوط بشه. همزن رو کنار بذارین و آرد سفید قنادی رو روی مواد الک کنید.

آرد سفید را به مواد تارت آلبالو اضافه کنید

و با نوک‌انگشت ها مواد رو مخلوط کنید تا مواد کم کم‌ حالت خرده نان پیدا کنه و بعد کم کم مواد رو جمع کنید.

مواد را به صورت خرده نان در آورید در تارت آلبالو

تا در نهایت خمیر نرم و یکدستی حاصل بشه.

برای مخلوط کردن مواد حتما باید از نوک انگشت ها استفاده کنید چون حرارت کف دست باعث به روغن افتادن خمیر تارت میشه و کراست بعد از پخت سفت و خشک میشه همچنین نباید خمیر رو بعد از جمع شدن بیش از حد ورز بدین و مخلوط کنید چون خمیر به روغن میفته و کیفیت تارت پایین میاد.

طرز تهیه انواع تارت خانگی

بسته به فصل اگه در فصل گرم سال هستیم بهتره خمیر رو داخل نایلون بیست دقیقه داخل یخچال استراحت بدیم تا گرمای محیط و باز کردن خمیر باعث به روغن افتادن خمیر نشه اما در فصل سرد سال نیازی به این کار نیست.

از انواع قالب های تارت و پای برای درست کردن تارت آلبالو می تونید استفاده کنید من از قالب کف جدا به قطر بیست و دو سانتی متر استفاده کردم که بیرون آوردن تارت رو خیلی راحت میکنه.می تونید از قالب بزرگ با تک نفره برای تهیه تارت استفاده کنید.

خمیر رو مابین دو نایلون قرار بدین.

خمیر تارت آلبالو را بر روی نایلون بگذارید

و با وردنه به ضخامت ۵ میلی متر باز کنید و بعد خمیر رو داخل قالب پهن کنید. و با نوک انگشت ها روی کف و دیواره های قالب بخوابونید و بعد اضافات خمیر تارت رو با دست جدا کنید تا خمیر داخل قالب رو بپوشونه.

خمیر تارت آلبالو را در قالب پهن کنید

با یک چنگال کف خمیر تارت رو سوراخ سوراخ کنید و قالب رو داخل یخچال بذارین.

با چنگال خمیر تارت را سوراخ کنیدخمیر باقی مونده رو هم داخل نایلون بذارین. برای تهیه سس آلبالو، آلبالوی هسته گرفته و یخ زده رو داخل ظرفی بریزین.

سس آلبالوو را برای تارت آلبالو درست کنید

و یک پیمانه شکر بهش اضافه کنید (با این مقدار شکر سس طعم شیرین پیدا می کنه اگه دوست داشتین سس طعم ملسی داشته باشه می تونید مقدار شکر رو کم کنید این به ذائقه شما بستگی داره).

طرز تهیه تارت شکلاتی

نشاسته ذرت رو با مقدار کمی آب حل کنید (حدوو نصف فنجان) و کاملا مخلوط کنید تا یکدست بشه و بعد به سس اضافه کنید.

نشاسته ذرت و سس را به آلبالو اضافه کنید

روی حرارت کم قرار بدین و مدام هم بزنید تا شکر ها حل بشن و کم کم سس شروع به رنگ گرفتن و غلیظ شدن بکنه اگه سس کف کرد و بالا اومد حتما کف روی سس رو بگیرین تا سس براق و خوش رنگ بشه.

سس آلبالو برای تارت باید غلیظ و خوشرنگ باشد

اجازه بدین سس کاملا غلیظ بشه. (حرارت حتما پایین باشه تا خامی نشاسته همراه با غلیظ شدن سس گرفته بشه) وقتی سس به غلظت مناسب رسید کره رو بهش اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا مخلوط بشه استفاده از کره اختیاری هست و باعث براق شدن سس آلبالو میشه اما اگه طعم کره رو دوست ندارین میتونید حذفش کنید.

کره را برای براق شدن اضافه کنید در تارت آلبالو
در آخر وانیل رو اضافه و مخلوط کنید و حرارت رو خاموش کنید. سس رو کنار بذارین تا کاملا خنک بشه (سس بعد از خنک شدن غلیظ تر میشه).

خمیر اضافه تارت رو دوباره مابین دو نایلون باز کنید.

وانیل را به سس آلبالو اضافه کنید در تارت آلبالوو بعد با کاتر لوزی مطابق تصویر قالب بزنید تا طرح زیبایی روی خمیر ایجاد بشه.

طرح لوزی مانند شکل برای تارت آلبالو بزنید

اگه کاتر لوزی ندارین میتونید با اشکال ریز مختلف مثل دایره با ستاره روی خمیر رو قالب بزنید و یا اینکه خمیر رو به صورت نواری ببرین و روی تارت به حالت بافت حصیری قرار بدین.

وقتی سس کاملا سرد شد اون رو داخل خمیر تارت در قالب بریزین و خمیر قالب زده رو به کمک نایلون داخل ظرفی در یخچال قرار بدین تا کمی خودش رو بگیره و سفت بشه و بعد به کمک نایلون روی خمیر برگردونید (وقتی کره خمیر داخل یخچال خودش رو میگیره و کمی سفت میشه جا به جایی و قرار دادن خمیر روی تارت راحت تر میشه).

آلبالو و سس را روی خمیر ریخته و روی آن را با خمیر لوزی میبندیماضافات خمیر رو با کمک دست جدا کنید و خمیر رو به خمیر دیواره ها بچسبونید. قالب رو داخل فر صد و هشتاد درجه سانتی گراد به مدت حدودی چهل دقیقه بپزین تا زمانی که خمیر تارت رنگ بگیره و طلایی بشه زمان در فر های مختلف ممکنه متغییر باشه.

تارت آلبالو را در فر قرار میدهیم
اجازه بدین تارت داخل قالب خنک بشه و بعد از قالب جدا کنید و داخل ظرف سرو قرار بدین. میتونید روی تارت در صورت دلخواه پودر قند الک کنید.

تارت آلبالو رو داخل ظرف در دار در محیط نگه داری کنید چون خمیر تارت کره داره داخل یخچال سفت میشه و یا اینکه داخل یخچال بذارین و یک ساعت قبل از سرو از یخچال خارج کنید.

طرز تهیه تارت آلبالوی خانگی خوشمزه

نکات تهیه نارت آلبالو:

  • کره مورد استفاده در این دستور کره پاستوریزه حیوانی است و جایگزین ندارد.
  • میتونید به جای باز کردن خمیر ما بین دو نایلون خمیر رو داخل قالب تارت قرار بدین و با کمک نوک انگشت ها داخل قالب پهن کنید و و روی دیواره ها بالا بیارین و اضافاتش رو هم از طریق دیواره ها خارج کنید.
  • درجه فر در فر های برقی بیست درجه پایین تر از دمای ذکر شده باید باشد.
  • بسته به اینکه خمیر تارت رو در فصل گرم یا سرد آماده میکنید باید کارهای متفاوتی انجام بدین در فصل گرم بهتره کره رو مستقیما از یخچال خارج کنید و داخل مواد استفاده کنید ولی در فصل سرد کره رو کمی زودتر از یخچال خارج کنید، تا خیلی کم نرم بشه و همچنین بعد از آماده شدن خمیر تارت، در فصل سرد، میتونید بلافاصله اون رو داخل قالب باز کنید اما در فصل گرم بهتره خمیر رو بیست الی سی دقیقه داخل کیسه فریزر در یخچال استراحت بدین و بعد داخل قالب باز کنید.
  • اگه خمیر شما موقع پخت داخل فر آب رفت و کوچیک شد یعنی موقع تهیه خمیر حرارت دستتون یا ورز دادن باعث به روغن افتادن خمیر شده، خمیر هایی که در اونها مقدار قابل توجهی کره استفاده میشه نسبت به حرارت حساسن و اگه به روغن بیفتن داخل فر تغییر شکل میدن و بعد از پخت سفت میشن و خشکی آزاردهنده ای پیدا میکنند.
  • خمیر تارت آماده شده رو تا چند روز در یخچال داخل زیپ کیپ میتونید نگه داری کنید و کمی قبل از استفاده از یخچال خارج کنید تا نرم بشه.
  • اگه پودر قند نداشتین میتونین شکر رو آسیاب و الک کنین و داخل مواد استفاده کنین.
  • به جای آلبالو می تونید از میوه هایی مثل توت فرنگی هم استفاده کنید.

امیدوارم از طرز تهیه تارت آلبالو لذت برده باشید. برای مشاهده دستورات آشپزی دیگر به مجله ما سری بزنید.

۵/۵ (۱ نظر)

زهرا شریف زاده

سلام زهرا هستم متولد سال ۷۱ کلاس آشپزی خاصی نرفتم اما همیشه به آشپزی علاقه داشتم و دنبال امتحان کردن مزه های جدید بودم عاشق درست کردن کیک و شیرینی و غذاهای جدیدم و از این کار لذت میبرم و دوست دارم این لذت رو با شما به اشتراک بذارم ممنون که همراهم هستین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا