آشپزیکیک و شیرینی

طرز تهیه تارت خرما و گردو؛ خوشمزه و مقوی با نکات طلائی

تارت خرما تارتی خوشمزه و بسیار مقوی است که در تهیه آن از مواد مغذی و مفید استفاده شده و طبعی گرم دارد. این تارت با ذائقه ی ایرانی‌ها بسیار سازگار است. این تارت خرمایی با میزان شکر اندکی که دارد در صورت حذف این میزان اندک شکر، میتونه یک شیرینی خوشمزه و مفید برای افراد دیابتی یا افرادی که منع مصرف شکر دارند باشه!

در ادامه با ما در اکالا بلاگ همراه باشید تا این تارت خوشمزه، خوش طعم و مقوی رو به راحتی بتونید در منزل تهیه کنید و روزهای سرد زمستان رو با یک شیرینی گرم و مقوی همراه یک فنجان چای گرم‌تر کنید و لذت ببرید.

این تارت در دو مرحله تهیه می‌شود: یک مرحله تهیه‌ی کراست یا پایه‌ی تارت که همان خمیر تارت است و یک لایه مواد میانی تارت!

با ما همراه باشید با طرز تهیه تارت خرما سالم و خوشمزه.

مواد لازم برای تهیه کراست و خمیر تارت:
آرد٢۵٠ گرم
شکر سه قاشق غذاخوری
کره سرد صد گرم
تخم مرغیک عدد
آب سرددو تا سه قاشق غذاخوری
نمک١/٢ قاشق چای خوری

مواد لازم برای تهیه کراست و خمیر تارت خرما و گردو

مواد لازم جهت تهیه مواد میانی تارت خرما:
خرمای بدون هسته سیصد گرم
کرهپنجاه گرم
پودر نارگیل صد گرم
شکر١/۴پیمانه
آرد یک قاشق غذاخوری
تخم مرغ دو عدد
دارچین یک قاشق غذاخوری
پودر زنجبیل یک قاشق چایخوری
گردو یک سوم پیمانه
آب یک پیمانه
وانیل١/۴ قاشق چای خوری

مواد لازم جهت تهیه مواد میانی تارت خرما:

طرز تهیه خمیر تارت خرما و گردو

برای تهیه این تارت و حتی طرز تهیه انواع تارت‌ها، در ابتدا کراست رو تهیه کنید. برای تهیه کراست وخمیر تارت آرد رو داخل کاسه ای بریزید. شکر رو به آرد اضافه کنید.
ریختن شکر بر روی آرد برای خمیر تارت خرما و گردونمک رو نیز بریزید. قالب کره را به قطعات‌ کوچکتر دو تا سه سانتی متری برش دهید.
ریختن نمک و خرد کردن کره برای درست کردن خمیر تارت خرما
و سپس کره را به آرد اضافه کنید. با نوک انگشتان دست سعی کنید آرد رو با کره مخلوط کنید.

اضافه کردن کره به آرد و ورز دادن آن برای خمیر تارت خرما و گردوتا کره به خورد آرد برود و حالتی شبیه خردنان ایجاد شود. سپس تخم مرغ رو اضافه کنید.

اضافه کردن تخم مرغ به خمیر تارت

و شروع کنید به همزدن و مخلوط کردن مواد و آب رو هم کم کم اضافه کنید.  مواد رو با قاشق یا نوک انگشتان مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید.

طرز تهیه کیک خرما

اضافه کردن آب به خمیر تارت خرما و گردو

خمیر رو داخل سلفون بپیچید و در یخچال بگذارید تا حدود چهل دقیقه تا یکساعت استراحت کند.

بعد از این مدت خمیر رو از سلفون خارج کنید کمی آرد روی سطح میزکار بریزید و خمیر را روی میز قرار دهید و با وردنه شروع کنید به پهن کردن خمیر.

پهن کردن خمیر با وردنه برای تارت خرما و گردو
و بعد از اینکه کاملا خمیر رو پهن کردید برای انتقال راحت تر به قالب خمیر رو دور وردنه بپیچید و بعد روی قالب تارت قرار بدید. اضافه های خمیر رو از دیواره ی تارت جدا کنید.

قرار دادن خمیر تارت در قالب و گرفتن اضافه های خمیر تارت خرما

با یک چنگال سوراخ هایی روی خمیر ایجاد کنید. تا موقع پخت از پف کردن خمیر جلوگیری کند.

و سپس روی خمیر کاغذ روغنی قرار بدید و روی کاغذ رو با نخود، لوبیا یا سنگ ریزه های تمیز پر کنید. قالب تارت رو داخل فر قرار بدید و دما رو روی ١٨٠درجه سانتیگراد تنظیم کنید. یک ربع تا بیست دقیقه اجازه بدید خمیر در فر پخته شود.

طرز تهیه پای خرما

سوراخ کردن خمیر تارت با چنگان و ریختن نخود بر روی خمیر برای پختن کراست تارت

آماده کردن مواد میانی تارت خرما و گردو

برای تهیه مواد میانی تارت ابتدا هسته‌های خرما رو کامل جدا کنید. اگر پوست های ضخیم و سفتی دارند پوست‌ها رو جدا کنید. و سپس خرماها رو داخل قابلمه ی کوچکی بریزید.  یک پیمانه آب رو به خرماها اضافه کنید.

گرفتن پوست خرما و ریختن آب در آن برای لایه میانی تارت خرما

و بعد روی حرارت ملایم بگذارید تا خرماها کاملا له و نرم شوند. بعد از نرم شدن و پوره شدن خرماها، پودر دارچین و پودر زنجبیل رو به خرماها اضافه کنید.

قرار دادن خرماها بر روی شعله و اضافه کردن پودر دارچین و زنجبیل به خرماتا زمانی که خرماها هنوز گرم هستند کره رو نیز به خرماها اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا کره با حرارت خرماها ذوب شود. مخلوط خرماها رو داخل کاسه ی بزرگتری بریزید. 

اضافه کردن کره به خرمای پوره شده برای تارت خرما

شکر رو به خرماها اضافه کنید. میزان شکر رو میتونید کمی بیشتر هم در نظر بگیرید. سپس پودر نارگیل رو به مواد اضافه کنید.

اضافه کردن شکر و پودر نارگیل به مواد میانی تارت خرما
آرد رو نیز بریزید و بعد از مخلوط کردن مواد با یکدیگر، دو عدد تخم مرغ رو اضافه کنید.

اضافه کردن آرد و تخم مرغ به مواد میانی تارت خرما
مواد رو با قاشق یا همزن دستی هم بزنید و مخلوط کنید و بعد حدود یک چهارم قاشق چایخوری وانیل به این مواد اضافه کنید. میتونید یک قاشق غذاخوری گلاب رو جایگزین کنید.

حالا زمان منتقل کردن این مواد به خمیر تارت پخته شده است. کراست این تارت کاملا پخته شده است. سطح داخلی خمیر پخته شده رو میتونید با کمی انواع مربا، مارمالاد یا سیروپ و عسل براش کنید.

آماده شدن خمیر تارت و مایه میانی تارت خرما و گردو

حالا مخلوط خرما رو داخل کراست بریزید و بعد کاملا صاف کنید تا تمام سطح داخلی خمیر رو بپوشاند. روی مواد خرمایی گردو بریزید.

ریختن مایه خرمایی بر روی کراست تارت خرما و گردوو حالا قالب تارت رو داخل فر گرم شده قرار بدید و حدودا نیم ساعت اجازه بدید تا مواد داخلی تارت هم پخته شود. دمای مورد نیاز برای پخت هم همان ١٨٠درجه سانتیگراد است.

طرز تهیه تارت خرما و گردو خانگی با عکس مرحله به مرحله

بعد از پخت از فر خارج کنید و اجازه دهید سرد شود و بعد درکنار یک چای خوش عطر و تازه دم نوش جان کنید.

نکات تهیه تارت خرما:

  • برای تهیه کراست با پایه‌ی این تارت که همان خمیر تارت است میتونید مواد رو داخل غذاساز بریزید و بدون کمک دست مواد رو مخلوط کنید.
  • بعد از اضافه کردن آب، فقط کافیست مواد را روی سطحی منتقل کنید و بعد داخل سلفون جمع کنید و در یخچال استراحت دهید.
  • دقت کنید که حتما از کره ی سرد باید استفاده شود. کره نباید هم دمای محیط باشد.
  • میزان آب بین دو تا چهار قاشق غذاخوری میتونید استفاده کنید. ابتدا دو قاشق بریزید و اگر خمیر خیلی سفت بود کم کم دو قاشق دیگر اضافه کنید. آب هم باید سرد باشد.
  • از اضافه‌های خمیر میتونید برای مینی تارت استفاده کنید. حتی میتونید این خمیر رو بعد از پخت چند روز نگه دارید و با مواد مختلف پر کنید.
  • نیازی نیست حتما پوست خرماها رو بگیرید. ولی اگر احساس می‌کنید، خرمایی که استفاده می‌کنید پوست ضمختی دارد بهتر است پوست خرما رو بگیرید.
  • از بادام، پسته و گردوی خرد شده هم میتونید داخل مواد این تارت استفاده کنید. میدونید که خیلی خوشمزه‌تر میشه!
  • میزان گردو رو درصورت تمایل میتونید بیشتر استفاده کنید. و هم داخل مواد تارت بریزید و هم روی تارت و در واقع میتونید روی تارت رو با گردو بپوشانید تا تارت خوشمزه‌تری خواهید داشت.

خرما به تنهایی سرشار از مواد مفید و مغذی ست و منبعی غنی از آنتی اکسیدان، فیبر، منیزیم، پتاسیم، آهن و ویتامین های متعدد است. برای سلامت قلب، سیستم گوارشی، کاهش کلسترول و موارد مختلفی ازاین دست خرما منبعی مفید است. به سلامت پوست و مو و زیبایی هم بسیار کمک می‌کند.

این تارت خرمایی طعمی شبیه به کلوچه های خرمایی کرمانشاهی دارد و بسیار خوشمزه ست. برای آشپزی، امیدواریم این تارت رو درست کنید و از خوردنش لذت ببرید.

۵/۵ (۱ نظر)

میترا حمیدی

میترا حمیدی هستم متولد۶٨.حسابداری خوندم.اما الان آشپزی میکنم! از وقتی یادم میاد عاشق آشپزی وکیک پزی بودم.خونه دار شدم، مادرشدم وخیلی بیشتر از پیش به آشپزی علاقه مندم! آشپزی وشیرینی پزی برام پره از حس وحال خوب!معتقدم آدمی که آشپزی میکنه باید اصالت خوراک و غذارو بدونه اما درکنارش بتونه مزه های جدیدرو هم خلق کنه. و براین باورم بزرگترین سرآشپزهای دنیاهم اولین بار ایده ای داشتند باعلم و آگاهی اجراش کردند،طعم ومزه دادن به غذا وشیرینی و بعد خالق چیزی شدن که بین همه محبوب شد. یادگرفتن، یادگرفتن وبعد هم کشف مزه های جدید بزرگترین هدفمِ دراین راه! سعی میکنم با کمترین مواد و آسون ترین روش به نتیجه مطلوبم برسم! آشپزی رو سخت نگیرید، باعشق وشوق آشپزی کنید اونوقت می‌بینید که چقدر این کار واین هنر براتون لذت بخش میشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تخفیف‌ویژه

30 هزارتومان تخفیف 
خرید اول 
ویژه اولین سفارش شما !
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link