روش‌های خانگی برای از بین بردن بوی بد فاضلاب سینک

بوی بد فاضلاب سینک

فاضلاب سینک در ظرف‌شویی معمولاً به ‌مرور زمان و با رعایت نکردن مواد غذایی پس‌مانده در ظروف به هنگام شستن خواهد گرفت و بوی بسیار زننده‌ای از آن ساطع خواهد شد.

در اینجا شما را با روش‌های از بین بردن بوی بدن فاضلاب سینک آشنا خواهیم کرد.

مواد لازم:

فاضلاب در اکثر آشپزخانه‌ها منبع بوی ناخوشایند است. یکی از راه‌حل‌های آسان و غیر سمی برای رفع بو در شرایط اضطراری که به مواد شوینده صنعتی دسترسی وجود ندارد، استفاده از آب‌لیمو و جوش‌شیرین است.

آب‌لیمو و جوش‌شیرین را باهم مخلوط‌کنید تا یک مایع خمیری به دست آید. مایع گازدار را درون سیستم فاضلاب بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. یک دقیقه آب سرد را بر روی آن باز بگذارید. یکی دیگر از راه‌های جالب برای دفع بوی بد سیستم فاضلاب سینک و حفظ بوی خوش در آن، قالب‌های مکعبی یخ با مقدار کمی سرکه و لیمو است. با این کار سینک شما هم تمیز و خوشبو می‌ماند و هم از گرفتگی زهکش آن جلوگیری می‌شود.یک لیمو را ببرید و تکه‌ای از آن را در هر قالب یخ قرار دهید. قالب‌های یخ را با سرکه پر کنید. بگذارید کاملاً یخ بزنند و آن‌ها در یک کیسه در فریزر نگهداری کنید. هرچند روز یک‌بار چند عدد از آن‌ها را در سیستم فاضلاب بریزید و آب سرد را روی آن‌ها باز بگذارید تا خرد شوند.

 

از بین بردن بوی بد آشپزخانه:

مواد لازم:

  • پوست مرکبات
  • چوب دارچین
  • چند حلقه لیموترش
  • آب

استفاده از مقداری آب و چند عدد چوب دارچین و پوست مرکبات که روی اجاق‌گاز می‌جوشد در رفع بوی بد خانه و آشپزخانه و از بین بردن بوی آزاردهنده سوختگی غذا بسیار مؤثر است. مخلوط را بگذارید نم‌نم روی گاز بجوشد. در مدت‌زمان اندکی رایحه‌ای خوش در فضای خانه می‌پیچد که بسیار دل‌نشین است. همچنین جوشاندن یک ظرف آب به همراه چند برش لیموترش نیز همین خاصیت را دارد و بوی خوش لیموترش در فضا می‌پیچد.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.