طرز تهیه مرحله به مرحله حلیم بادمجان؛ غذای مجلسی و خوشمزه

طرز تهیه حلیم بادمجان با عدس و گوشت

حلیم بادمجان یک غذای خوشمزه ایرانی است که کمتر پیش می آید که کسی آن را دوست نداشته باشد. حلیم بادمجان بیشتر اصالتی شیرازی، کرمانی و اصفهانی دارد، اما امروزه در تمام نقاط کشورمان پخته می شود. مواد تشکیل دهنده حلیم بادمجان شامل بادمجان، گوشت، برنج و عدس می باشد که در شهرهای مختلف موادی به آن اضافه یا کم می شوند. حلیم بادمجان غذایی با ارزش تغذیه ای بالا می باشد و در ماه مبارک رمضان به عنوان وعده افطاری مصرف می شود. حلیم بادمجان را به عنوان یک پیش غذای خوشمزه در مهمانی‌ها می توان سرو کرد. دستور زیر طرز تهیه حلیم بادمجان برای 4 نفر را ارائه داده ایم.

طرز تهیه حلیم بادمجان با گوشت- حلیم بادمجان با کشک و پیاز و نعناع داغ

مواد لازم در تهیه حلیم بادمجان :

طرز تهیه حلیم بادمجان :

ابتدا بادمجان ها را پوست کنده و قاچ بزنید. سپس آن ها را با آب شسته و در یک آبکش ریخته و مقداری نمک بزنید و آن را در کناری قرار دهید تا آب بادمجان خشک شده و تلخی آن از بین برود. با این کار در هنگام سرخ کردن بادمجان روغن کمتری هم مصرف خواهد شد. بادمجان ها را در روغن سرخ کنید و بعد از سرخ شدن در یک ظرف یک کاغذ قرار داده و بادمجان ها روی آن قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

در مرحله بعد 1 عدد پیاز را خرد کنید و در یک قابلمه مقداری روغن بریزید و پیاز را در آن سرخ کنید. مقداری زردچوبه به پیازها اضافه کنید و کمی پیازها را با زردچوبه تفت دهید. سپس گوشت هایی را که از قبل شسته اید را به پیاز اضافه کنید و مقداری تفت دهید تا رنگ گوشت عوض شود. سپس مقداری آب به گوشت اضافه کرده و اجازه دهید تا گوشت کاملا بپزد. پختن کامل گوشت حدود 2 ساعت الی بیشتر زمان می برد. بعد از پختن گوش آن را در آورده و در صافی قرار دهید تا آبش برود. بعد از اینکه گوشت شما سرد شد آن را ریش ریش کرده و در قابلمه ای بریزید. بادمجان هایی که قبلا سرخ کرده بودید را به گوشت ریش ریش شده اضافه کنید. گردوهایی را که آسیاب شده به مخلوط گوشت و بادمجان اضافه کنید تا با حرارت ملایم گردوها روغن بیندازند. توجه داشته باشید که حلیم بادمجان را حتما هم بزنید.

اکنون برنج را خیس کرده و در قابلمه ای آب را جوش آورده و برنج را همراه با کمی نمک به آن اضافه کنید. اجازه دهید برنج تا زمانی که له شود بجوشد. بعد از پختن کامل برنج آن را از روی حرارت برداشته و در کناری قرار دهید. حال عدس را با مقداری آب در قابلمه ای ریخته و بگذارید تا عدس کاملا پخته و له شود. سپس برنج و عدس پخته شده را با یک گوشت کوب له کنید و به مخلوط گوشت و بادمجان اضافه کنید. با یک گوشت کوب مواد داخل قابلمه را بکوبید تا بادمجان ها کاملا له شوند.

2 عدد پیاز را پوست کنده و به صورت خلالی خرد کنید و در روغن سرخ کنید. مقداری نعنا هم در روغن ریخته و یک تفت به آن بدهید. نصف پیاز و نعنا داغ ها را برای تزیین روی حلیم بادمجان کنار بگذارید و بقیه را در قابلمه حاوی گوشت بریزید. مقداری آب به قابلمه اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید و حرارت را کم کنید و دائم آن را هم بزنید. هم زدن در حلیم بادمجان از اهمیت زیادی برخوردار است چون هم باعث می شود حلیم بادمجان شما ته نگیرد و هم باعث کش آمدن غذا هنگام خوردن می شود. اجازه دهید تا حلیم بادمجان با حرارت ملایم بپزد تا کاملا جا بیفتد و به روغن بیفتد. سپس کشک را با مقداری زعفران و آب جوش مخلوط کرده و به قابلمه اضافه کنید. حدود ده دقیقه حرارت را کم کنید تا طعم کشک به خورد مواد برود و سپس حلیم بادمجان شما آماده است.

حلیم بادمجان را در ظرفی سرو کرده و روی آن را با پیاز داغ، نعنا داغ، گردوی پودر شده و کشک تزیین کنید. حلیم بادمجان با نان و سبزی خوردن بسیار خوشمزه است.

طرز تهیه حلیم بادمجان با نکات کلیدی

نکات مهم در تهیه حلیم بادمجان :

  • گوشت استفاده شده در حلیم بادمجان، گوشت بدون استخوان و لخم است. معمولاً در تهیه این غذا از سر دست یا گوشت گردن استفاده می کنند. گوشت گردن باعث کش آمدن حلیم می شود.
  • دقت کنید زمانی که کشک را به حلیم بادمجان اضافه کردید، غذای شما نباید زیاد بجوشد چون جوشیدن زیاد باعث می شود کشک ببرد.
  • می توانید در صورت تمایل عدس را حذف کنید و حلیم بادمجان را تنها با برنج بپزید.
  • در بعضی مناطق در حلیم بادمجان از جو پرک یا جوی سالم هم استفاده می کنند، به این صورت که جو پرک یا جو را با آب می‌پزند و با گوشت کوب آن را کاملا له می کنند و همراه با برنج و عدس به گوشت اضافه می‌کنند.
  • در کرمانشاه نخود و لوبیا سفید هم به حلیم بادمجان اضافه می کنند.
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.