آشپزیکیک و شیرینی

طرز تهیه کیک جادویی شکلاتی با شیر و تخم مرغ و آرد!

کیک جادویی magic cake یک کیک ساده و جذاب ست که با این که مواد خاصی غیر از شیر و تخم و آرد در تهیه آن به کار نرفته اما در نهایت بعد از  پخت سه لایه جادویی و جذاب رو تشکیل می‌دهدو به همین علت هم این نام رو به خودش گرفته. کیک جادویی!! در این کیک میزان شیر بیشتر از آرد است و همین دلیل مواد کیک رقیق است و حالت مایع دارد و بعد از پخت، مایع رقیق به حالتی کاستاردی و خامه ای در خواهد آمد. لایه‌ی اول سفت و متراکم تر لایه میانی خامه ای و نرم و لایه بالایی یک لایه کیک اسفنجی تشکیل می‌شود. تهیه این کیک بسیار ساده ست و بدون دردسر میتونید تهیه اش کنید. این کیک با طعم های لیمویی و شکلاتی بسیار دلپذیر است.

امروز در اکالا بلاگ آموزش کیک جادویی شکلاتی رو با تمام نکات مهیا کردیم تا به راحتی بتونید در منزل این کیک خوشمزه و جالب رو تهیه کنید و لذت ببرید.

با ما همراه باشید با طرز تهیه کیک جادویی شکلاتی کیکی خوشمزه با لایه ای خامه ای و هیجان انگیز!

مواد لازم جهت تهیه کیک جادویی شکلاتی:
شیر ولرمدو پیمانه ۵٠٠ میلی لیتر
تخم مرغ چهار عدد
آردسه چهارم پیمانه ١١۵ گرم
کره ذوب شده ١٢۵گرم
شکر ١۵٠ گرم
وانیل نصف قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۴٠ گرم
زست لیموترش یا پرتقال نصف قاشق چایخوری
پودر قند برای الک کردن و تزیین روی کیک

مواد لازم جهت تهیه کیک جادویی شکلاتی

برای تهیه این کیک جذاب و متفاوت، ابتدا زرده و سفیده های تخم مرغ رو جدا کنید. و هرکدام رو در ظرفی تمیز و خشک بریزید.

قبل از اینکه همزن رو استفاده کنید، شروع کنید به هم زدن سفیده های تخم مرغ.

سفیده های تخم مرغ را بزنید برای کیک جادویی شکلاتی

و سفیده هارو با همزن برقی در حدی هم بزنید که کاملا حالا فومی به خود بگیرد و پف کند و وقتی همزن رو از سفیده های همزده ی تخم مرغ جدا میکنید، حالتی قله مانند روی سفیده ها ایجاد بشه. و وقتی ظرف محتوی سفیده ها رو برمیگردونید سفیده ها ثابت بمونن داخل کاسه و نریزند.

شکر را به تخم مرغ اضافه کنید در کیک جادویی

طرز تهیه کیک دیوانه

سفیده هارو بعد از فرم گرفتن داخل یخچال بگذارید و سریع شروع کنید به همزدن زرده های تخم مرغ!

قبل از آن، فر رو بادمای ١٧٠ درجه سانتی گراد روشن کنید و اجازه بدید گرم شود. بعد از فرم دادن سفیده تخم مرغ حالا  شکر سفید رو به زرده های تخم مرغ اصافه کنید. وانیل رو هم در همین مرحله به شکر و زرده های تخم مرغ اضافه کنید.

شکر و وانیل را به زرده های تخم مرغ در کیک جادویی اضافه کنیدشروع کنید به همزدنِ شکر و زرده ها و هم بزنید تا شکر و زرده کاملا با هم مخلوط شوند. حین هم زدن، دیواره ی ظرف رو با لیسک تمیز کنید یعنی زرده و شکری که به دیواره ظرف پاشیده شده رو جمع کنید تا به خوبی با همزن مخلوط شوند.

با همزن مواد کیک جادویی را مخلوط کنید
تا جایی باید زرده و شکر رو مخلوط کنید که مطابق تصویر حجیم و کرم رنگ و کشدار شوند و به حالتی به اصطلاح روبانی برسد.

طرز تهیه انواع کیک

بعد از همزدن کامل زرده و شکر، حالا نوبت به اضافه کردن روغن  می‌رسد. روغن مایع رو به شکر و زرده هم زده اضافه کنید و کمی هم بزنید.

حالا آرد رو باید روی مخلوط شکر و زرده الک کنید.

آرد را الک کنید در کیک جادویی
آرد رو روی الک بریزید.  پودر کاکائو رو به آرد اضافه کنید.

پودر شکلات را به آرد کیک جادویی اضافه کنید

مخلوط کنید و بعد روی مخلوط زرده به آرامی و در دو مرحله الک کنید. در مرحله ی بعدی بعد از اضافه کردن آرد و پودر کاکائو و مخلوط کردنِ کامل آن، شیر گرم رو اضافه کنید.

شیر گرم را به مواد کیک جادویی اضافه کنید
و شروع کنید به همزدن شیر با سایر مواد تا جایی که به خوبی مواد با شیر مخلوط شود و مایعی رقیق بدست بیاد. حالا در مرحله ی نهایی بعد از اضافه کردن شیر، سفیده های تخم مرغ که در ابتدا آماده کردید و فرم دادید رو از یخچال خارج کنید و به مخلوط زرده و شیر اضافه کنید.

سفیده های تخم مرغ را به مواد کیک جادویی اضافه کنید
و بعد سفیده ها رو به آرامی و کم کم به کمک لیسک با سایر مواد فولد کنید و مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک قیسی

مراقب باشید اینکار رو به آرامی و با دقت انجام بدید تا پف سفیده ها ازبین نرود. در پایان مقداری زست یا رنده ی پوست لیموترش یا پرتقال رو بگیرید و به مواد اضافه کنید. حدود نصف قاشق چایخوری زست لیموترش یا پرتقال اضافه کنید. کمی مخلوط کنید و تمام!

زست لیمو را به مواد کیک جادویی اضافه کنید مواد کیک آماده ست. حالا قالب مورد نظر رو انتخاب کنید.ابن مواد برای قالب ٢٠ در ٢٠ مناسب است.

کف و دیواره های قالب رو کامل با کاغذ روغنی بپوشانید. مواد کیک رو داخل قالب بریزید.

ریختن مواد کیک جادویی در قالب

همانطور که مشاهده می‌کنید، مواد این کیک برخلاف کیک های دیگر اصلا غلیظ نیست و کاملا رقیق است. بخاطر این است که نسبت شیر به آرد وسایر مواد بیشتر است.

بعد از اینکه مواد رو به قالب منتقل کردید، قالب رو داخل فری که از قبل گرم شده است بگذارید. زمان مورد نیاز برای پخت این کیک حدود شصت تا هفتاد دقیقه با دمای ١٧٠ درجه سانتیگراد است.

باید رویه ی کیک کاملا پخته و طلایی شود. ممکن است ده دقیقه بیشتر هم پخت کیک زمان ببرد.

بعد از مدت زمان مذکور کیک کاملا پخته و باید از فر خارج کنید. مشاهده می‌کنید که بعد از پخت حالتی شبیه به براونی روی کیک ایجاد می‌شود و بعد از پخت کیک به شکل زیر خواهد بود.

پخت کیک جادویی

دقت کنید که هنوز کار این کیک به پایان نرسیده! حالا باید اجازه بدید کیک کمی از داغی بی افتد وسرد شود و بعد به یخچال منتقل کنید.

بدون اینکه کیک رو از قالب خارج کنید باید داخل یخچال قرار بدید و اجازه بدید سه الی چهار ساعت کیک داخل یخچال بماند.

کیک دو رنگ وانیلی شکلاتی

بعد از این مدت از یخچال خارج کنید. به کمک کاغذ روغنی کیک رو از قالب بیرون بیارید و بعد برش های یک اندازه بزنید. روی کیک پودر قند الک کنید.

کیک جادویی شکلاتی خوشمزه با طعم عالی به روشی ساده
در نهایت با مقداری خامه فرم گرفته، شکلات و غیره تزیین کنید.

طرز تهیه کیک جادویی خوشمزه با طعم شکلات با عکس مرحله به مرحله

نوش جان.

نکات تهیه کیک جادویی شکلاتی:

 • این در زمان فرم دادن به سفیده ها دقت کنید که حتما پره های همزن تمیز و خشک و عاری از آلودگی باشد.همینطور ظرفی که سفید ه رو داخلش فرم می‌دهید باید کاملا تمیز باشد. برای فرم گرفتن بهتر سفیده میتونید کمی آبلیمو یا پودر تارتار استفاده کنید.
 • سفیده ها باید به طور کاملا فرم بگیرند چون نقش مهمی رو در کیفیت این کیک ایفا می‌کنند.
 • اگر فکرمیکنید پف سفیده ها ممکن است تا آماده کردن مواد ازبین برود، بهتر است سفیده هارو در پایان فرم بدید تا مطمئن باشید که پف سفیده ها ثابت خواهد ماند.
 • دقت کنید که شیر باید ولرم باشد از شیر سرد یا داغ استفاده نکنید.
 • تخم مرغ و سایر مواد هم دمای محیط باشند.
 • کره رو با حرارت ملایم ذوب کنید و در کیک استفاده کنید.
 • میتونید به جای کره از همان میزان روغن استفاده کنید فقط به این نکته توجه داشته باشید که کره طعم بسیار دلپذیرتری به این کیک خواهد داد.
 • از مقداری قهوه در تهیه این کیک میتونید استفاده کنید که طعم بسیار مطلوبی به کیک می‌دهد.
 • قهوه رو میتونید با شیر مخلوط کنید و همراه با شیر به مواد اضافه کنید.
 • این کیک رو ساده و وانیلی و بدون پودر کاکائو هم میتونید تهیه کنید. فقط از وانیل مرغوب استفاده کنید.حتما طعم دهنده مناسبی برای این کیک به کار ببرید. وانیل، کاکائو، قهوه، زست لیمو ترش و پرتقال برای از بین بردن بوی زحم تخم مرغ مناسبند و بهتر است در این کیک استفاده شود.
 • پودر کاکائو رو میتونید به شیر اضافه کنید و بعد در مواد بریزید.
 • دقت کنید زمانی که سفیده رو به مواد اضافه میکنید ابتدا یک سوم از سفیده رو بریزید و فول کنید و بعد مابقی رو به آرامی اضافه کنید. نباید اجازه بدید پف سفیده ها ازبین برود. باید به آرامی سفیده رو با سایر مواد مخلوط کنید و این کار رو با زیر و رو کردن لیسک و به حالت چرخش مچ دست انجام بدید تا پف سفیده ها از بین نرود.
 • حتما زمانی که قالب رو در فر میگذارید فر باید داغ باشد.
 • از یک ربع قبل از انتقال قالب به فر، حتما آنرا روشن کنید.
 • زمان پخت ممکن است با توجه به تغییر دما در فرهای مختلف کمی بیشتر طول بکشد.
 • بعد از پخت حتما اجازه بدید کیک چند ساعت در یخچال استراحت کند تا لایه ی کاستارد آن به خوبی شکل بگیرد و آماده شود.
 • این کیک رو میتونید با خامه ی فرم گرفته تزیین و سرو کنید.

امیدواریم از آموزش کیک جادویی شکلاتی لذت برده باشید و با این آموزش بتونید به سادگی کیک رو در منزل تهیه کنید و لذت ببرید.

۰/۵ (۰ نظر)

میترا حمیدی

میترا حمیدی هستم متولد۶٨.حسابداری خوندم.اما الان آشپزی میکنم! از وقتی یادم میاد عاشق آشپزی وکیک پزی بودم.خونه دار شدم، مادرشدم وخیلی بیشتر از پیش به آشپزی علاقه مندم! آشپزی وشیرینی پزی برام پره از حس وحال خوب!معتقدم آدمی که آشپزی میکنه باید اصالت خوراک و غذارو بدونه اما درکنارش بتونه مزه های جدیدرو هم خلق کنه. و براین باورم بزرگترین سرآشپزهای دنیاهم اولین بار ایده ای داشتند باعلم و آگاهی اجراش کردند،طعم ومزه دادن به غذا وشیرینی و بعد خالق چیزی شدن که بین همه محبوب شد. یادگرفتن، یادگرفتن وبعد هم کشف مزه های جدید بزرگترین هدفمِ دراین راه! سعی میکنم با کمترین مواد و آسون ترین روش به نتیجه مطلوبم برسم! آشپزی رو سخت نگیرید، باعشق وشوق آشپزی کنید اونوقت می‌بینید که چقدر این کار واین هنر براتون لذت بخش میشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تخفیف‌ویژه

30 هزارتومان تخفیف 
خرید اول 
ویژه اولین سفارش شما !
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link