روانشناسیسبک زندگی

تکنیک‌های مثبت اندیشی؛ چگونه یک فرد مثبت اندیش باشیم!

بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری بالا و دغدغه‌های زیاد زندگی معمولا خسته و کلافه هستند و معمولا به دنبال راه حلی برای زندگی شاد و مثبت هستند، ما در این مقاله می‌خواهیم راه و روش مثبت اندیشی رو یاد بگیریم.

در ادامه‌ی این مطلب از قسمت سبک زندگی در مجله اینترنتی اکالا، می‌خواهیم در مورد مثبت اندیشی و اینکه چگونه انسانی مثبت اندیش باشیم، اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

  50% تخفیف

  ویژه خرید کالاهای سوپرمارکتی اکالا

  برای دریافت کد تخفیف شماره خود را وارد کنید:

  افکار منفی

  اغلب انسان‌ها در زمان کلافگی و افسردگی کلا به افکار منفی فکر می‌کنند. در صورتی که هر چقدر که افکار منفی را در مغز خود راه بدهید،  بیشتر دچار افسردگی می‌شوید معمولا در این شرایط باید بروید سراغ کارهایی که حال شما را بهتر و شما را به سمت شادی هدایت کنند.

  اعتماد به نفس

  شاید برای شما هم جالب باشد اما افرادی که شاد و مثبت اندیشن دارای اعتماد به نفس بالایی هستند زیرا در زمانی که دچار بحران می‌شوند با افکار مثبت و به دنبال راه حل می‌گردند و مشکل خود را حل می‌کنند اما افرادی با افکار منفی همیشه در دوران بحران فقط به این فکر می‌کنند که چرا من؟؟؟ و جوابای راه حل نمی‌شوند.

  به دنبال دوستان مثبت اندیش باشید

  مثبت اندیشی هم مسری می‌باشد، شاید خیلی از افراد اطلاع ندارند که افکار مثبت و افکار منفی از فردی به فرد دیگر سرایت می‌کند. شاید شما بگویید نه مگه میشه، بله در زمان معاشرت با افراد مثبت اندیش و شاد ناخداگاه به شما هم انتقال پیدا می‌کند و شما هم مثل آنها افکارتان مثبت می‌شود و برعکس معاشرت با افراد منفی و ناراحت شما را به مرور زمان فردی ناراحت، غمگین و تنها می‌کند، پس با دقت دوستان خود را انتخاب کنید.

  مثبت اندیشی

  زندگی سالم

  افراد منفی معمولا از اول شروع روز خود به دنبال یک اتفاق ناخوشایند هستند که این افکار به آنها اجازه نمی‌دهد که زندگی شادی داشته باشند، برای داشتن یک سبک زندگی شاد و سالم در ابتدا تغذیه خود را به درستی انتخاب کنید، حداقل ۲ روز در هفته ورزش کنید و به علایق خود اهمیت بدهید اینکار به مثبت اندیشی شما کمک خواهد کرد.

  تکرار کلمات مثبت

  شاید مسخره کنید و پیش خود بگویید کار بیهوده‌ای است در صورتی که خیلی افراد با این راه افکار منفی را از خود دور کرده‌اند، یک تفکر مثبت از خود را در نظر بگیرید مثلا من امروز یک کار مثبت خواهم کرد و روز بسیار خوبی را خواهم داشت و در صورتی که افکار منفی به سراغتان آمدند با تکرار یک تفکر مثبت می‌توانید آن افکار بد را از خود دور کنید، اعترافات مثبت و تکرار آنها با صدای بلند برای خود به شما برای حل این مشکل کمک خواهد کرد.

  تماشای فیلم

  تماشای فیلم شاد و یا خواندن یک کتاب خوب به شما کمک خواهد کرد که غرق در افکار مثبت شود، پس در انتخاب فیلم دقت کنید.

  گذشته

  اکثر افراد در گذشته خود چیزی را تجربه کرده‌اند که در زمان حال مرتب با فکر کردن به آن حال خود را خراب می‌کنند و افکار منفی را راه می‌دهند در صورتی که هر فرد باید از گذشته خود درس بگیرد و با مثبت اندیشی راه حلی برای حل آن مشکل پیدا کند اول از کاری باید آن مشکل را بپذیرید و سپس برای آینده خود برنامه ریزی کند و با مثبت اندیشی زندگی خود را بسازد.

  شکرگذاری

  خداوند به خیلی انسان‌ها در زندگی چیزهایی داده است که باید شکرگذار آنها باشیم مانند خانواده، سلامتی و غیره. هر انسانی باید برای داشته‌های خود شکرگذار خداوند باشد که شکرگذاری از خداوند باعث مثبت اندیشی و زندگی بهتر میشود.

  مثبت اندیشی

  از حقایق و مشکلات فرار نکنید

  خیلی از افراد وقتی دچار مشکل می‌شوند فرار می‌کنند در صورتی که نباید از حقایق فرار کرد باید با آنها رو به رو شد و سعی بر حل آنها کرد، یکی از ویژگی‌های افراد مثبت اندیش این است که مشکلات خود را می‌پذیرند و آن را حل می‌کنند پس فرار و کتمان نکنید مشکلات خود را با آنها روبه رو شوید.

  بیشتر بخوانید: نکات طلایی موثر در تقویت روابط اجتماعی

  یادداشت کنید

  یکی از تمرین‌های بسیار خوب برای مثبت اندیشی یادداشت کردن است. یک دفترچه یادداشت برای خود آماده کنید در طول روز هر اتفاقی که پیش می‌آید را جنبه‌های مثبت آن را بنویسید. اینکار به مرور زمان به شما کمک خواهد کرد فردی مثبت اندیش و شادی شوید.

  خودتان را ببخشید

  بعضی از افراد در گذشته خود دچار گناهی می‌شوند و هر روز به آن فکر می‌کنند و خود را سرزنش می‌کنند در صورتی که نه تنها اینکار حال شما را بهتر نمی‌کنند بلکه آینده خود را هم خراب خواهید کرد، باید آن را بپذیرید و خود را ببخشید و افکار منفی و آلوده را از خود دور کنید تا به بتوانید آینده خوبی داشته باشید، با داشتن ذهنی مثبت اندیش می‌توانید زندگی شاد و دوستان خوبی در کنار خود داشته باشید.

  فراموش نکنید که انسانی که امروز هستید نتیجه تصمیمات و تفکرات دیروز شماست و انسانی که فردا می‌شوید نتیجه تفکرات و تصمیمات امروزتان است پس همین امروز تفکرات خود را تغییر دهید.

  امیدوارم از مقاله تکنیک‌های مثبت اندیشی خوشتان آمده باشد. برای مشاهده مقالات روانشناسی دیگر به مجله ما سری بزنید.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا

   کد تخفیف ۵۰٪ خود را از اُکالا گرفته‌اید؟

   محصولات سوپرمارکتی را نصف قیمت از اُکالا بخرید.

   شماره‌ی خود را وارد کرده، ۵۰٪ تخفیف بگیرید.