دستور پخت کباب تابه ای + نکات طلایی برای ایجاد طعم خارق العاده

کباب تابه ای

کباب تابه ای

کباب تابه‌ای یک خوراک‌ ایرانی است که طرفدارهای زیادی دارد. امروزه به علت مشکلاتی که زندگی آپارتمانی دارد امکان طبخ کباب به شیوه سنتی و با زغال دشوار بوده و در مورادی نیز امکان‌پذیر نیست اما می‌توانید وقت‌هایی که هوس غذای کبابی کردید و خیلی وقت و حوصله ندارید به سراغ کباب تابه‌ای یا کباب‌دیگی بروید. چیزی که باعث خوشمزه و متفاوت شدن کباب تابه‌ای شما می‌شود نکاتی است که باید در پخت غذا رعایت کنید.

نوعی کباب تابه‌ای وجود دارد که در تهیه آن از آب استفاده‌شده و هنگام سرو باید آب آن در ظرف باشد که بسیار لذیذ است. همچنین نوع دیگری نیز وجود دارد در تهیه آن از آب استفاده‌نشده و کباب کمی خشک است.

مواد لازم جهت تهیه کباب تابه‌ای

  • گوشت چرخ‌کرده: 500 گرم
  • گوجه‌فرنگی: 3 عدد
  • پیاز رنده شده: 1 عدد
  • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه: به میزان لازم
  • روغن سرخ‌کردنی: به میزان لازم

طرز تهیه کباب تابه‌ای

ابتدا گوشت چرخ‌کرده و پیاز رنده شده و آب‌گرفته را همراه بانمک و فلفل و زردچوبه کاملاً مخلوط کرده و مواد را به‌خوبی ورز دهید، تا یکدست و منسجم شوند و در پایان کباب بهتری داشته باشید.

گوشت‌های ورز داده‌شده را با دست درون تابه بریزید و به‌صورت یکسان با فشار کف دست تخت کنید.

درب تابه را بگذارید و اجازه دهید آب موجود در گوشت تبخیر شود و کباب تابه ای بپزد. سپس مقداری روغن به تابه اضافه کنید. بعد از تقریباً 10 دقیقه می‌بینید که گوشت تغییر رنگ داده و  آب انداخته، در این زمان آن را به‌صورت طولی برش زنید و حرارت زیر تابه را ملایم‌تر کنید.

بعد از سرخ شدن دو طرف گوشت‌ها ،گوجه‌فرنگی‌های حلقه‌ای برش زده را روی گوشت‌ها بچینید. در تابه را گذاشته و اجازه دهید با حرارت پایین به مدت نیم ساعت بپزند.

پس از نیم ساعت کباب تابه‌ای شما آماده سرو است که می‌توانید در کنار سبزیجات با برنج یا نان، نوش جان‌کنید.

نکته اول: سعی کنید از مخلوط گوشت گوساله و گوشت گوسفند استفاده کنید. همچنین مقدار چربی گوشت باید متعادل باشد ، اگر چربی گوشت بیش‌ازاندازه باشد ، موقع پخت کباب تابه‌ای ، اندازه و سایز کباب‌دیگی کوچک می‌شود و کباب تابه‌ای جمع می‌شود.

نکته دوم: همراه نمک و فلفل سیاه می‌توانید به گوشت گلپر نیز اضافه کنید که کاملاً سلیقه‌ای است ولی پیشنهاد می‌کنم که حتماً امتحان کنید چون کباب تابه‌ای را خیلی لذیذ می‌کند.

نکته سوم: می‌توانید روی کباب تابه‌ای خود یک قالب کره را خردکنید که این کار باعث معطر شدن کباب شما می‌شود.

نکته چهارم: در کباب تابه‌ای از تخم‌مرغ استفاده نکنید. این امر باعث سفت شدن کباب شما می‌شود.

نوش جان

0/5 ( 0 نظر )
5 پیام

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.