فواید شگفت‌انگیز ذرت!

ذرت

جامعه > سلامت – باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ذرت به عنوان منبعی غنی از ویتامین B۱، در سوخت و ساز کربوهیدرات‌ها استفاده شده و سرشار از ویتامین B۵ است و به فعالیت‌های فیزیولوژیکی در بدن کمک می‌کند.

 

ذرت مانند سیب‌زمینی یکی از سبزیجات نشاسته‌ای است و در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از منابع اصلی تامین کننده غلات کامل حساب می شود، همچنین یکی از منابع اصلی نشاسته در رژیم غذایی محسوب شود و بخش اعظمی از انرژی روزانه‌شان را تامین می‌کند.

این گیاه منبعی غنی از ویتامین B1 است که در سوخت و ساز کربوهیدرات‌ها استفاده می‌شود و سرشار از ویتامین B5 است که به فعالیت‌های فیزیولوژیکی در بدن کمک می‌کند.

ذرت

در این بین طبخ ذرت باعث آزاد شدن مواد مغذی و مفید آن شامل کاروتنوئیدها (نسخه گیاهی ویتامین A) می‌شود که این مواد تاثیر به سزایی در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان دارند.

تحقیقات نشان داده است ذرت پخته حتی پس از کاهش ذخیره ویتامین C خود،‌ خاصیت آنتی اکسیدانی‌اش را حفظ می‌کند، در واقع پختن باعث افزایش خاصیت آنتی اکسیدانی آن تا ۵۳ درصدی آن خواهد شد.

2 پیام
  1. ممنون از پیشنهادتون، در مورد آرد ذرت می توان کاربردهای زیادی را نام برد از جمله آنکه:
   ۱. برطرف کردن درد ناشی از سوختگی آفتاب: می توانید خمیری از آب و آرد ذرت تهیه روی قسمت مورد نظر بگذارید و پس از خشک شدن با آب ولرم بشویید.
   ۲. از بین بردن بوی کفش
   ۳. تمیز کردن موهای چرب
   ۴. پاک کردن روغن از روی پارچه
   ۵. تمیز کردن لکه خون
   از دیگر کاربردهای آرد ذرت می باشد که می توانید با استفاده از این موارد بهره زیادی از آرد ذرت ببرید.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.