اگر قورمه سبزی سوخت، چیکار کنیم؟!

سوختن قورمه سبزی

قورمه سبزی یکی از خورشت‌های محبوب و پرطرفدار است اما امکان دارد در زمان پخت، خورشت قورمه سبزی بسوزد و این تصور پیش آید که دیگر این خورشت قابل استفاده نیست اما باید بگوییم که با چند ترفند ساده و در دسترس که در این مقاله به آن اشاره می‌شود، به سادگی می‌توان این مشکل را برطرف کرد و از طعم بی‌نظیر خورشت قورمه سبزی لذت برد پس با ما همراه باشید.

چطور طعم و بوی سوختگی را از قورمه سبزی رفع کنیم؟

  • اگر خورشت‌ قورمه سبزی سوخت، هرگز بلافاصله روی آن آب نریزید. این کار باعث می‌شود خورشت طعم سوختگی بدهد. به محض اینکه متوجه شدید خورشت در حال سوختن است، زیر آن را خاموش کنید و سعی کنید قسمت رویی خورشت را در قابلمه‌ی دیگری بریزید و آن را از قسمت ته گرفته جدا کنید. سپس مقداری روغن، آبجوش و ادویه به آن اضافه کنید و بگذارید حدود 20 دقیقه روی حرارت ملایم بماند.

طرز تهیه قورمه سبزی با مرغ

رفع بو و طعم سوختگی از قورمه سبزی در مجله اینترنتی اُکالا

  • هنگامیکه خورشت را در قابلمه‌ی جداگانه ریختید و آب، روغن و ادویه اضافه کردید؛ در انتهای طبخ یک تکه پیاز داخل خورشت بیندازید و بعد از چند دقیقه آن را خارج کنید این کار باعث کاهش بو و طعم سوختگی خواهد شد. اگر به دنبال پخت انواع غذای متنوع هستید، می‌توانید مجله آشپزی اُکالا را مطالعه کنید و از پخت غذاهای هیجان‌انگیز و متنوع لذت ببرید.

رفع شوری قورمه سبزی

  • بعد از ریختن خورشت در قابلمه‌ی جدید، می‌توانید مقداری شکر به آن اضافه کنید. به طور کلی در هنگام اضافه کردن شکر به خورشت قورمه سبزی باید خیلی حواس‌تان را جمع کنید و این کار را به تدریج انجام دهید تا خورشت شیرین نشود.
  • گاهی اوقات، خود خورشت قورمه سبزی دچار سوختگی نمی‌شود؛ اما طعم و بوی سوختگی می‌دهد. این مورد به دلیل سرخ کردن زیاد سبزی به وجود می‌آید. سعی کنید سبزی قورمه را خیلی سرخ نکنید و حدالامکان از سبزی تازه استفاده کنید. انواع مقالات جدید و متنوع را می‌توانید در مجله اینترنتی اُکالا مشاهده کنید.

رفع تلخی قورمه سبزی

در این مقاله با راهکارهای سریع و ساده برای زمانی که خورشت قورمه سبزی سوخت، ارائه شد. شما از چه روش‌های دیگری برای حل این مشکل تابحال استفاده کرده‌اید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

0/5 ( 0 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.