دانستنی

جدول گروه بندی مسابقات یورو ۲۰۲۴؛ نتایج بازی‌ها

با نزدیک شدن به ۱۴ ژوئن ۲۰۲۴، شور و هیجان برای آغاز مسابقات یورو ۲۰۲۴ در سراسر جهان به اوج خود رسیده است. این دوره از رقابت‌ها که هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا محسوب می‌شود، در کشور آلمان برگزار خواهد شد. در ادامه با اکالا بلاگ همراه باشید تا جدول گروه بندی مسابقات یورو ۲۰۲۴ را بررسی کنیم.

گروه‌بندی تیم‌های یورو ۲۰۲۴

گروه‌بندی تیم‌های یورو ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

گروه Aگروه Bگروه Cگروه Dگروه Eگروه F
آلماناسپانیااسوونیلهستانبلژیکچک
اسکاتلندکرواسیدانمارکهلنداسلواکیپرتغال
مجارستانایتالیاصربستاناتریشرومانیگرجستان
سوئیسآلبانیانگلیسفرانسهاوکراینترکیه

برنامه کامل بازی‌های یورو ۲۰۲۴

زمان‌بندی و برنامه کامل بازی‌های یورو ۲۰۲۴ به شرح زیر است (ساعت برگزاری مسابقات به وقت تهران است):

۱- مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴

جمعه ۲۵ خرداد (افتتاحیه)

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
آلمان – اسکاتلند۲۲:۳۰مونیخ؛ آلیانتس آرناهفته اول (گروه A)

آلمان ۵

اسکاتلند ۱

شنبه ۲۶ خرداد

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
مجارستان – سوئیس۱۶:۳۰کلن؛ راین انرژی کلنهفته اول (گروه A)

مجارستان ۱

سوئیس ۳

اسپانیا – کرواسی۱۹:۳۰برلین؛ المپیا اشتادیونهفته اول (گروه B)

اسپانیا ۳

کرواسی ۰

ایتالیا – آلبانی۲۲:۳۰دورتموند؛ زیگنال ایدونا پارکهفته اول (گروه B)

ایتالیا ۲

آلبانی ۱

یکشنبه ۲۷ خرداد

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
لهستان – هلند۱۶:۳۰هامبورگ؛ فولکس‌پارک اشتادیونهفته اول (گروه D)

لهستان ۱

هلند ۲

اسلوونی – دانمارک۱۹:۳۰اشتوتگارت؛ MHP آرناهفته اول (گروه D)

اسلوونی ۱

دانمارک ۱

صربستان – انگلیس۲۲:۳۰گلزن‌کرشن؛ فلتینس آرناهفته اول (گروه C)

صربستان ۰

انگلیس ۱

دوشنبه ۲۸ خرداد

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
رومانی – اوکراین۱۶:۳۰مونیخ؛ آلیانتس آرناهفته اول (گروه E)

رومانی ۳

اوکراین ۰

بلژیک – اسلواکی۱۹:۳۰فرانکفورت؛ والد اشتادیونهفته اول (گروه E)

بلژیک ۰

اسلواکی ۱

اتریش – فرانسه۲۲:۳۰دوسلدورف؛ مرکور اشپیل آرناهفته اول (گروه C)

اتریش ۰

فرانسه ۱

سه‌شنبه ۲۹ خرداد

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
ترکیه – گرجستان۱۹:۳۰دورتموند؛ زیگنال ایدونا پارکهفته اول (گروه F)

ترکیه ۳

گرجستان ۱

پرتغال – چک۲۲:۳۰لایپزیگ؛ ردبول آرناهفته اول (گروه F)

پرتغال ۲

چک ۱

چهارشنبه ۳۰ خرداد

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
کرواسی – آلبانی۱۶:۳۰هامبورگ؛ فولکس‌پارک اشتادیونهفته دوم (گروه B)

کرواسی ۲

آلبانی ۲

آلمان – مجارستان۱۹:۳۰اشتوتگارت؛ MHP آرناهفته دوم (گروه A)

آلمان ۲

مجارستان ۰

اسکاتلند – سوئیس۲۲:۳۰کلن؛ راین انرژی کلنهفته دوم (گروه A)

اسکاتلند ۱

سوئیس ۱

پنجشنبه ۳۱ خرداد

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
اسلوونی – صربستان۱۶:۳۰مونیخ؛ آلیانتس آرناهفته دوم (گروه C)

اسلوونی ۱

صربستان ۱

دانمارک – انگلیس۱۹:۳۰فرانکفورت؛ والد اشتادیونهفته دوم (گروه C)

دانمارک ۱

انگلیس ۱

اسپانیا – ایتالیا۲۲:۳۰گلزن‌کرشن؛ فلتینس آرناهفته دوم (گروه B)

اسپانیا ۱

ایتالیا ۰

جمعه ۱ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
اسلواکی – اوکراین۱۶:۳۰دوسلدورف؛ مرکور اشپیل آرناهفته دوم (گروه E)

اسلواکی ۱

اوکراین ۲

لهستان – اتریش۱۹:۳۰برلین؛ المپیا اشتادیونهفته دوم (گروه D)

لهستان ۱

اتریش ۳

هلند – فرانسه۲۲:۳۰لایپزیگ؛ ردبول آرناهفته دوم (گروه D)

هلند ۰

فرانسه ۰

شنبه ۲ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
گرجستان – جمهوری چک۱۶:۳۰هامبورگ؛ فولکس‌پارک اشتادیونهفته دوم (گروه F)

گرجستان ۱

چک ۱

ترکیه – پرتغال۱۹:۳۰دورتموند؛ زیگنال ایدونا پارکهفته دوم (گروه F)

پرتغال ۳

ترکیه ۰

بلژیک – رومانی۲۲:۳۰کلن؛ راین انرژی کلنهفته دوم (گروه E)

بلژیک ۲

رومانی ۰

یکشنبه ۳ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
سوئیس – آلمان۲۲:۳۰فرانکفورت؛ والد اشتادیونهفته سوم (گروه A)

سوئیس ۱

آلمان ۱

اسکاتلند – مجارستان۲۲:۳۰اشتوتگارت؛ MHP آرنا

هفته سوم (گروه A)

اسکاتلند ۰

مجارستان ۱

دوشنبه ۴ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
کرواسی – ایتالیا۲۲:۳۰لایپزیگ؛ ردبول آرناهفته سوم (گروه B)

کرواسی ۱

ایتالیا ۱

آلبانی – اسپانیا۲۲:۳۰دوسلدورف؛ مرکور اشپیل آرناهفته سوم (گروه B)

آلبانی ۰

اسپانیا ۱

سه‌شنبه ۵ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
فرانسه – لهستان۱۹:۳۰دورتموند؛ زیگنال ایدونا پارکهفته سوم (گروه D)

فرانسه ۱

لهستان ۱

هلند – اتریش۱۹:۳۰برلین؛ المپیا اشتادیونهفته سوم (گروه D)

هلند ۲

اتریش ۳

دانمارک – صربستان۲۲:۳۰مونیخ؛ آلیانتس آرناهفته سوم (گروه C)

دانمارک ۰

صربستان ۰

انگلیس – اسلوونی۲۲:۳۰کلن؛ راین انرژی کلنهفته سوم (گروه C)

انگلیس ۰

اسلوونی ۰

چهارشنبه ۶ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
اوکراین – بلژیک۱۹:۳۰اشتوتگارت؛ MHP آرناهفته سوم (گروه E)

اوکراین ۰

بلژیک ۰

اسلواکی – رومانی۱۹:۳۰فرانکفورت؛ والد اشتادیونهفته سوم (گروه E)

اسلواکی ۱

رومانی ۱

گرجستان – پرتغال۲۲:۳۰گلزن‌کرشن؛ فلتینس آرناهفته سوم (گروه F)

گرجستان ۲

پرتغال ۰

جمهوری چک – ترکیه۲۲:۳۰هامبورگ؛ فولکس‌پارک اشتادیونهفته سوم (گروه F)

چک ۱

ترکیه ۲

۲- مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۴

شنبه ۹ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی 
ایتالیا – سوئیس۲۲:۳۰دورتموند؛ زیگنال ایدونا پارکبازی ۳۷: یک هشتم نهایی

ایتالیا ۰

سوئیس ۲

 دانمارک – آلمان۱۹:۳۰برلین؛ المپیا اشتادیونبازی ۳۸: یک هشتم نهایی

دانمارک ۰ 

آلمان ۲

یکشنبه ۱۰ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
گرجستان – اسپانیا۲۲:۳۰کلن؛ راین انرژی کلنبازی ۳۹: یک هشتم نهایی

اسپانیا ۴

گرجستان ۱

اسلواکی – انگلیس۱۹:۳۰گلزن‌کرشن؛ فلتینس آرنابازی ۴۰: یک هشتم نهایی

اسلواکی ۱

انگلیس ۲

دوشنبه ۱۱ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
اسلوونی – پرتغال۲۲:۳۰فرانکفورت؛ والد اشتادیونبازی ۴۱: یک هشتم نهایی

اسلوونی ۰

پرتغال ۰

بلژیک – فرانسه۰۵۱۹:۳۰دوسلدورف؛ مرکور اشپیل آرنابازی ۴۲: یک هشتم نهایی

بلژیک ۰

فرانسه ۱

سه‌شنبه ۱۲ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
هلند – رومانی۲۲:۳۰مونیخ؛ آلیانتس آرنابازی ۴۳: یک هشتم نهایی

هلند ۳

رومانی ۰

ترکیه – اتریش۱۹:۳۰لایپزیگ؛ ردبول آرنابازی ۴۴: یک هشتم نهایی

ترکیه ۲

اتریش ۱

۳- مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴

جمعه ۱۵ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
اسپانیا _  آلمان۱۹:۳۰اشتوتگارت؛ آرنابازی  ۴۵: یک چهارم نهایی

اسپانیا ۲

آلمان ۱

پرتغال _ فرانسه۲۲:۳۰هامبورگ؛ فولکس‌پارک اشتادیونبازی ۴۶: یک چهارم نهایی

پرتغال ۰

فرانسه ۰

پنالتی (فرانسه ۵ – پرتغال ۳)

شنبه ۱۶ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
هلند – ترکیه۲۲:۳۰برلین؛ المپیا اشتادیونبازی ۴۷: یک چهارم نهایی

هلند ۲

ترکیه ۱

انگلیس – سوئیس۱۹:۳۰دوسلدورف؛ مرکور اشپیل آرنابازی ۴۸: یک چهارم نهایی

سوئیس ۱

انگلیس ۱

پنالتی (انگلیس ۵ – سوئیس ۳)

۴- مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۲۴

سه‌شنبه ۱۹ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
اسپانیا – فرانسه۲۲:۳۰مونیخ؛ آلیانتس آرنابازی ۴۹: نیمه نهایی

اسپانیا ۲

فرانسه ۱

چهارشنبه ۲۰ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
هلند – انگلیس۲۲:۳۰دورتموند؛ زیگنال ایدونا پارکبازی ۵۰: نیمه نهایی

انگلیس ۲

هلند ۱

۵- فینال یورو ۲۰۲۴

یکشنبه ۲۴ تیر

بازیساعت (به وقت تهران)استادیومچارچوبنتیجه بازی
اسپانیا – انگلیس۲۲:۳۰برلین؛ المپیا اشتادیونفینال

اسپانیا ۲ (قهرمان)

انگلیس ۱

در این بخش از مجله دانستنی اکالا، اطلاعاتی جامع از جدول گروه بندی مسابقات یورو ۲۰۲۴ را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. ۲۴ تیم قدرتمند اروپا در ۶ گروه به رقابت خواهند پرداخت تا قهرمان هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا هم مشخص شود. به نظر شما چه تیمی در یورو ۲۰۲۴ صاحب جام قهرمانی خواهد شد؟

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا