طرز تهیه مرغ تندوری اصل هندوستان

طرز تهیه مرغ تندوری

این همان غذای معروفی است که در رستوران‌های هندی و پاکستانی تندوری چیکن و تندوری مرغی نامیده می‌شود.تندور یک اجاق خشتی است که برای پخت و پز روی شعله باز در غذاهای هندی استفاده می شود. گرچه مرغ تندوری به طور سنتی با این روش تهیه می شود .

مرغ تندوری یکی از غذاهای مناسب مهمانی است. به‌ویژه که می‌توان همه‌ی کارها را از یک یا دو روز پیش انجام داد و در همان روز فقط 30 دقیقه زمان شما رامی‌گیرد.

مرغ تندوری همان‌طور که از نامش پیداست در هندوستان در تنور می‌پزند. رنگ نارنجی تندی که روی مرغ تندوری رستوران‌های هندی می‌بینید از ترکیب رنگ غذایی زرد و سرخ است که با قلم‌مو روی مرغ می‌کشند.

در دستور ما زعفران و کارامل جانشین رنگ شده است.

سیته و ران مرغ 1 کیلوگرم
پیاز 1 عدد متوسط (رنده کنید )
سیر 2 یا 3 پر (بکوبانید )
گرم ماسالا یا گرد کاری 1 قاشق
ماست 1 پیمانه
کارامل سیاه 3 یا 4 قاشق
فلفل سیاه و قرمز 1یا 2 قاشق چایخوری
زعفران 1 یا 2 قاشق مربا خوری
آب لیمو 1 یا 2 قاشق
نمک به اندازه نیاز

 

طرز تهیه مرغ تندوری

پیاز، سیر، ماست،آب لیمو، گرد کاری، فلفل قرمز و سیاه را باهم مخلوط‌ کنید. مرغ را پوست بگیرید و به تکه‌های درشت برش بزنید. (2 تکه سینه و 2 تکه ران)

مایع ماست را روی مرغ بریزید و زیرورو کنید. به مدت 24 یا 48 ساعت در ظرفدربسته در یخچال نگهداری کنید. روزی 2 بار زیرورو کنید. پیش از آتش دادن مرغ، زعفران را در 2یا3 قاشق آب داغ حل کنید و با کارامل سیاه هم بزنید.

مرغ را 2 ساعت قبل از آتش دادن از یخچال در به یارید و نمک فلفل روی  آن بپاشید. هر تکه از مرغ را بردارید و تکان دهید تا مایه ماست از آن بریزد. سپس کارامل و زعفران را روی مرغ بمالید. سپس به سیخ بکشید و روی آتش زغال، در کباب‌پز و یا فر قرار دهید. پس از نیم‌پز شدن مرغ کمی کره آب‌شده روی مرغ بمالید و نمک بزنید. و دوباره در حرارت قرار دهید.

این محتوا از سایت /https://www.simplyrecipes.com/recipes/tandoori_chicken  است .

 

 

0/5 ( 0 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.