طرز تهیه "کله پاچه" به سبک طباخی چرب و خوشمزه، رازهای خوشمزه تر شدن | اکالا

طرز تهیه “کله پاچه” به سبک طباخی چرب و خوشمزه؛ رازهای خوشمزه تر شدن

تهیه کله پاچه

کله پاچه یک غذای مقوی، پرکالری و پرچربی است که از دیرباز در بین ایرانیان قدمت و احترام خاصی دارد. کله پاچه از پختن کله گوسفند و پاچه های آن درست می‌شود. کله پاچه یک غذای پر از چربی است بنابراین به کسانی که چربی خون دارند و یا کلسترول و اسید اوریک بالایی دارند و همچنین افرادی که نقرس دارند، توصیه نمی شود. با توجه به اینکه کله پاچه یک غذای سنگین است ترجیحاً آن را در وعده صبحانه یا در وعده ناهار میل نمایید. در ادامه با طرز تهیه کله پاچه شما را همراهی می کنیم.

طرز تهیه کله پاچه به سبک کله پزی چرب

مواد اولیه برای تهیه کله پاچه:

طرز تهیه کله پاچه:

ابتدا باید کله پاچه را تمیز کنید، برای این کار یک قابلمه بزرگ را پر از آب کنید و آن را بر روی اجاق گاز بگذارید تا به جوش بیاید. سپس کله را در آب جوش قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا موهای کله سست شوند. سپس با کمک یک چاقو مناسب موها و یا با استفاده از دست مو های کله را بکنید. به این نکته توجه کنید که اگر کله شما تازه باشد موها به راحتی در آب جوش جدا می شوند.

بعد از اینکه موها را جدا کردید، با استفاده از یک اجاق گاز کله را روسوز یا اصطلاحا اسموکت کنید تا موهای اضافی و باقیمانده از بین بروند. و همچنین با یک حالت کبابی دادن به کله در طعم آن تاثیر بسزایی خواهد داشت. بعد از اینکه کل کله را روسوز کردید با یک چاقو سطح آن را بخراشید تا لایه های سوخته از بین برود.

پس از روسوز کردن کله را از پشت در دست بگیرید و محکم آن را از سمت بینی به یک سطح تمیز بکوبید و این کار را چند بار انجام دهید ، سپس شلنگ آب را در داخل نای کله فرو کنید و آب را با فشار وارد کنید تا از مجرای دماغ آن خارج شود و کله کاملا تمیز شود.

سپس گوش های گوسفند را جدا کنید چون گوش ها قابل خوردن نیستند، سپس با یک چاقو و یا اره صورت گوسفند را بشکافید و فک بالا را از پایینی جدا کنید .

برای تمیز کاری بیشتر می توانید از یک برس و یا مسواک بر روی زبان و دندان های آن بکشید.

برای تمیز کردن پاچه ها آن ها را در آب جوش قرار دهید و با چاقو موها را جدا کنید، سپس با یک چاقو بدون بریده شدن پاچه سم ها را جدا کنید.

سپس پاچه ها را روسوز کنید تا موهای اضافی و باقیمانده از بین بروند، سپس با یک چاقو پاچه ها را بخراشید تا سوختگی ها از بین بروند.

حالا بعد از آماده کردن کله و پاچه ها آماده ی پختن آن ها شوید.

در ابتدا یک قابلمه بزرگ انتخاب کنید تا کله پاچه در آن جا شود سپس بر روی آن آب بریزید تا حدی که روی کله پاچه را بگیرد و سپس اجازه دهید تا آب به جوش آید. بعد از کله پاچه مقداری جوش بخورد روی سطح آب آن یک کف جمع می شود، آن کف را با یک قاشق جمع آوری کنید.

طرز تهیه کله پاچه با نون بربری

در مرحله بعد پیازها را پوست بگیرید وبا دقت بشویید و خرد کنید، همچنین سیرها را نیز پوست بگیرید و آن ها را خرد کنید.

بهتر است که نخود های کله پاچه را از شب قبل در آب بگذارید تا خیس بخورند تا از نفخ جلوگیری کند

سپس در یک تابه مقدار کمی روغن بریزید، پیاز و سیر خرد شده به همراه نخود خیس خورده را کمی تفت دهید.

سپس فلفل سیاه و زردچوبه به آن اضافه کنید و کاملا هم بزنید و مقداری آن را تفت دهید.

محتویات تابه که شامل پیاز، نخود و زردچوبه می باشد را به قابلمه کله پاچه اضافه کنید.

میزان حرارت را کم کنید تا کله پاچه به آرامی بپزد و هر از چند گاهی کله پاچه را زیر و رو کنید تا همه ی قسمت های آن به خوبی بپزد.

دقت داشته باشید که در ابتدا به کله پاچه نمک اضافه نکنید چون باعث دیرپز شدن آن می شوید و خیلی هم دیر اضافه نکنید نمک ها به خورد غذا نمی روند و کله پاچه کمی بی مزه می شود، بنابراین بهترین زمان برای اضافه کردن نمک یک ساعت قبل از پایان پختن آن است.

بعد از حدود 4 تا 5 ساعت که کله پاچه کاملا آماده شد. چربی روی آب آن را جدا کنید و در یک تابه به همراه چوب دارچین بریزید و حرارت دهید تا دارچین حل شود، سپس می توانید از این سس بر روی آبگوشت یا کله پاچه بریزید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

نکات مهم در تهیه کله پاچه:

  • در هنگام خرید کله پاچه از تازه بودن آن حتما مطمئن شوید.
  •  اضافه کردن نخود به کله پاچه کاملا اختیاری می باشد. اما وجود نخود به کله پاچه یک لعاب خوشمزه ای می دهد.
  • در هنگام خوردن کله پاچه حتما از آبلیمو یا لیمو تازه استفاده کنید تا چربی کله پاچه را کاهش دهد.
  • دستور تهیه کله پاچه که به آن پرداختیم برای چهار نفر مناسب است در صورت کم یا زیاد شدن افراد، نسبت های مواد اولیه را تغییر دهید.
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.