طرز تهیه میرزا قاسمی گیلانی؛ ۱۰ نکته طلائی برای خوش طعم شدن آن😍

طرز تهیه میرزا قاسمی شمالی با بادمجان کبابی

میرزا قاسمی یکی از غذاهای خوشمزه و لذیذ استان گیلان و مازندران است که توسط محمد قاسم خان والی در زمان ناصرالدین شاه ابداع شده است. مواد اصلی تشکیل دهنده این غذای خوشمزه بادمجان کبابی و سیر می باشد که به همراه سایر ادویه جات و نمک طعم داده می شود. در گذشته میرزا قاسمی معمولا با برنج سرو می شده است. اما امروزه نیز آن را با نان نیز سرو می کنند. میرزا قاسمی با توجه به موادی که در آن استفاده می شود یک غذای کاملا گیاهی و سالم می باشد. در ادامه با طرز تهیه میرزا قاسمی شما را همراهی خواهی کرد.

مواد اولیه برای تهیه میرزا قاسمی:

دستور تهیه میرزا قاسمی :

در تهیه میرزا قاسمی در مرحله اول بادمجان ها را تمیز کنید و بشویید. و با چک چاقو یک برش طولی در آن ایجاد کنید. سپس منقل را آماده کنید و بادمجان ها را بر روی منقل کباب کنید. در صورت عدم دسترسی به منقل می توانید از شعله اجاق گاز و یا فر اجاق گاز استفاده کنید. در ضمن می توانید بادمجان ها را نیز سرخ کنید. اما توصیه می شود که بادمجان ها را در صورت امکان بر روی منقل کباب کنید، تا طعم دلپذیری به میرزا قاسمی شما بدهد. بعد از اینکه همه ی بادمجان ها را کباب کردید. با استفاده از یک چاقو پوست روی آن ها را جدا کنید و سپس با استفاده از گوشت کوب معمولی و یا گوشت کوب برقی آن ها را کاملا به کنید. در صورت امکان می توانید از مخلوط کن نیز استفاده کنید.

در مرحله بعد گوجه فرنگی ها را بشویید و سپس برای اینکه راحت تر پوست آن ها را جدا کنید، یک قابلمه آب بر روی اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد. سپس گوجه ها را درون آن بیندازید تا کمی نرم شوند. بنابراین به راحتی پوست آن ها جدا می شود. سپس گوجه ها را بر روی تخته آشپزخانه بگذارید و با یک چاقوی تیز آن ها را به قطعات کوچکتری تقسیم کنید.

در مرحله بعد سیرها را پوست بگیرید و بشویید. سپس آن ها را با گوشت کوب له کنید یا با زنده آن ها را به صورت ریز رنده کنید.

یک تابه مناسب را انتخاب کنید و درون آن مقداری روغن بریزید و بر روی اجاق گاز بگذارید تا داغ شود. سپس سیرهای رنده شده را به تابه اضافه کنید و آن ها را تفت دهید.

آموزش مرحله به مرحله میرزا قاسمی شمالی

سپس در مرحله بعد گوجه های خرد شده را به تابه اضافه کنید و به همراه سیرها خوب تفت دهید. و در نهایت بادمجان له شده را به تابه اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید تا یکدست شوند و مواد را مجددا با یکدیگر تفت دهید. سپس به تابه مقدار لازم و دلخواه نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. اجازه دهید تا میرزا قاسمی جا بیفتد و آب آن کاملا تبخیر شود.

قبل از اینکه تخم مرغ ها را به میرزا قاسمی اضافه کنید، می توانید برای خوش رنگ تر شدن غذا یک قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی به تابه اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید تا با سایر مواد یکدست شود.

در یک تابه دیگر مقداری روغن بریزید و بگذارید تا داغ شود. سپس تخم مرغ ها را در آن بشکنید و بگذارید تا سرخ شوند. سپس تخم مرغ ها را به سایر مواد میرزا قاسمی اضافه کنید خوب مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند.

بعد از آماده شدن میرزا قاسمی آن را با سبزی خوردن و گوجه تزیین کنید و به همراه برنج یا نان سرو کنید.

 نکات مهم در تهیه میرزا قاسمی :

  • برای خوش طعم تر شدن میرزا قاسمی در انتهای آماده شدن آن می توانید دو قاشق غذا خوری آبلیمو تازه یا آبغوره به آن اضافه کنید.
  • برای خوشمزه تر شدن میرزا قاسمی می توانید در کنار سیرها که تفت می دهید. یک عدد پیاز را خلالی کنید و آن را نیز تفت دهید تا غذای شما طعمی بی نظیر به خود بگیرد. در دستور پخت گیلانی در میرزا قاسمی پیاز وجود ندارد، اما می شود آن را برای مزه خوبش به غذا اضافه کرد.
  •  اگر شما طعم سیر را دوست ندارید از سیر کمتری در تهیه میرزا قاسمی استفاده کنید ولی آن را هرگز حذف نکنید.
  •  برای خوشمزه تر شدن میرزا قاسمی می توانید گوجه ها را هم به صورت کبابی به غذا اضافه کنید.
  •  برای اینکه میرزا قاسمی طعم و عطر بی نظیری بگیرد، در انتهای آماده شدن آن یک قالب کره 50 گرمی را در داخل تابه قرار بدهید تا آب شود و خوب غذا را هم بزنید تا غذا کاملا چرب و خوشمزه شود.
  •  در صورت تمایل و با توجه به ذائقه تان می توانید مقداری نعناع داغ درست کنید و در آخر به میرزا قاسمی اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید تا با مواد یکدست شود. یا از آن برای تزیین میرزا قاسمی استفاده کنید.
  •  برای اینکه غذای شما خوش رنگ و خوش طعم تر شود می توانید از فلفل دلمه ای نیز استفاده کنید. به این صورت که فلفل دلمه ای را به همراه بادمجان ها کباب کنید و به غذا اضافه کنید.
  •  برای تزیین میرزا قاسمی از سیر داغ هم می توانید استفاده کنید.
  •  سعی کنید که از بادمجان های مناسب در تهیه میرزا قاسمی استفاده کنید و در صورت امکان دانه های آن را خارج کنید. این کار الزامی نیست اما باعث خوشمزه تر شدن غذای شما می شود.
  •  طرز تهیه میرزا قاسمی که به آن پرداختیم برای چهار نفر مناسب است. در صورت کم یا زیاد شدن افراد، نسبت مواد اولیه را تغییر دهید.
0/5 ( 0 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.