آسان ترین روش تهیه “ژله ویترینی”؛ عکس مرحله به مرحله

jelly with fruits

یکی از انواع ساده و بسیار خوشمزه دسر که معمولا همه ما عاشقش هستیم، ژله ست. که برای مهمانی ها و جشن های تولد گزینه بسیار خوبیه. تهیه ژله خیلی راحته و تنوع مدل زیادی براش هست که دستمون رو باز تر میکنه و میشه به صورت کیک پودینگ ژله‌ای یا ژله معمولی درستش کرد. اینجا میخوام دستور یکی از مدل های زیبای ژله که بهش میگن ژله ویترینی رو براتون بگم.

مواد اولیه لازم برای ژله ویترینی
ژله آلوورا یک بسته
ژله موز ۲ بسته
بستنی لیوانی وانیلی ۲ عدد
انار، پرتقال و کیوی (هر میوه دلخواه) برای ویترین ژله

برای ویترین ژله میتونید از انواع میوه‌ها یا فقط از یک نوع استفاده کنید. میتونید به جای میوه از ژله هم استفاده کنید؛ ژله رولی یا ژله های قالبی کوچیک، حتی از گل های خوراکی زیبا هم برای ویترین ژله استفاده میشه.

1- به یک بسته ژله آلوورا یک و نیم لیوان آب جوش اضافه میکنیم و کاملا مخلوط میکنیم.

2- بعد ظرف رو روی حرارت بخار آب (بن ماری) قرار میدیم و هم میزنیم تا دونه های ژلاتین کاملا حل بشه و ژله کاملا شفاف بشه و هیچ ذره ای داخلش دیده نشه. ژله رو کنار میذاریم تا خنک بشه.

طرز تهیه ژله تزیینی- ژله بستنی با میوه

3- دو بسته ژله موز رو با دو و نیم لیوان آب جوش مخلوط می‌کنیم و به صورت بن ماری حل می‌کنیم تا کاملاً شفاف بشه و کنار می‌زاریم تا کاملاً خنک بشه.

طرز تهیه ژله میوه‌ای با بستنی

4- کمی از ژله آلوورای خنک شده با ملاقه داخل قالب مون می‌ریزیم تا کف قالب رو پر کنه و داخل یخچال قرار می‌دیم تا ببنده وقتی بست از یخچال در میاریم و میوه ها رو به شکل داخواه روی ژله می‌چینیم.

5- برای اینکه بتونید از کیوی داخل ژله استفاده کنید، بعد از برش دادن به شکل دلخواه با مقداری آب و یک قاشق شکر روی حرارت کمی آبپزش کنید .چون کیوی آنزیمی داره که مانع بستن ژله میشه یا اینکه از کیوی های خیلی رسیده و نرم استفاده کنید. من لایه رویی پرتقال رو هم جدا کردم تا داخل ژله چشم نوازتر باشه.

طرز تهیه ژله با بستنی- ژله ویترینی

6- حالا خیلی کم از ژله، روی میوه ها می‌ریزیم. در حدی که میوه ها خیس بشن و دوباره داخل یخچال قرار می‌دیم. این کار رو برای این انجام می‌دیم که میوه ها به ژله بچسبن و وقتی بقیه ژله رو ریختیم شناور نشن. حالا ژله رو از یخچال در میاریم و شروع به ریختن بقیه ژله الوورا میکنیم تا ژله تموم بشه و داخل یخچال می‌زاریم تا ببنده.

7-بستنی رو از فریزر خارج می‌کنیم تا کمی نرم بشه. داخل ظرفی بستنی‌ها رو با هم مخلوط می‌کنیم تا یکدست بشه. ژله موزمون هم در این زمان کاملاً خنک شده حالا بستنی رو به ژله موز اضافه می‌کنیم و کاملاً مخلوط می‌کنیم تا یکدست بشه و در نهایت کف روی ژله بستنی رو هم جمع می‌کنیم.

طرز تهیه ژله با بستنی- ژله ویترینی

8- وقتی ژله آلوورا بست، ژله بستنی رو روی اون به آرومی با ملاقه میریزیم و داخل یخچال میذاریم تا کاملاً ببنده.

ژله با بستنی- ژله ویترینی

نکات مهم برای تهیه ژله ویترینی:

  •  بین مرحله ها نباید خیلی فاصله بدین و همین که ژله آلوورا بست، باید از یخچال خارج کنین و بقیه کار رو انجام بدین.
  • اگه اجازه بدین کاملا ببنده و زیاد بمونه داخل یخچال، وقتی ژله بعدی رو میریزین بهش نمیچسبه و موقع برگردوندن جدا میشه.
  • برای در آوردن ژله از قالب، داخل ظرفی آب جوش بریزین و قالب رو خیلی کم در حد چند ثانیه داخلش قرار بدین و فوری خارج و داخل ظرف مورد نظرتون برگردونین.
  • میتونین طعم ژله ها رو بسته به سلیقتون تغییر بدین؛ همونجور که می‌بینین رنگ ژله موز باعث میشه ویترین ژله من زرد به نظر بیاد از هر رنگ دیگه ای که استفاده کنین روی رنگ ویترین تاثیر میذاره. اگه برای ژله بستنی هم از ژله آلورا استفاده کنین که سفید باشه ویترین شما کاملاً سفید دیده می‌شه یا می‌تونین برعکسش رو انجام بدین و برای ویترین از ژله طعم دار رنگی و برای ژله بستنی از آلوورا استفاده کنین.
آسان‌ترین روش پخت براونی شکلاتی؛ آموزش تصویری

امیدوارم این آموزش براتون مفید بوده باشه و حتما این ژله زیبا رو تهیه کنین. برای تنوع بخشیدن به ژله هاتونم میتونید به طرز تهیه ژله سوپرایز قلبی مراجعه کنید.

5/5 ( 1 نظر )
7 پیام

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.