سبک زندگینکات خانه داری

دور کردن مورچه از خانه با ۱۸ راهکار تضمینی

آشنایی با روش‌های دور کردن مورچه از خانه برای افرادی که به دنبال راهی برای خلاص شدن از شر این حشره هستند، اهمیت زیادی دارد. در این مقاله از اکالا بلاگ می‌توانید با راهکارهای از بین بردن مورچه در منزل به طور کامل آشنا شوید.

روش‌های فوری دفع مورچه از خانه

برای از بین بردن مورچه از خانه روش‌های متعددی وجود دارد. اما بهترین روش این است که بدون استفاده از سم و مواد شیمیایی مضر، مورچه‌ها را از فضای خانه دور کنید. در ادامه به راهکارهای جالب و موثر برای دور کردن مورچه از خانه اشاره شده است.

۱- محل زندگی مورچه‌ها را شناسایی کنید

کشتن مورچه‌ها در قسمت‌های مختلف خانه، هیچ تاثیری بر ریشه کن کردن آن‌ها ندارد. برای از بین بردن مورچه‌ها، ابتدا باید محل زندگی آن‌ها را شناسایی و مسیر ورود آن‌ها به داخل خانه را مسدود کنید. سپس می‌توانید با استفاده از یک روش موثر آن‌ها را نابود کنید.

۲- از سرکه سیب استفاده کنید

برای جلوگیری از تجمع مورچه‌ها در خانه می‌توانید یک لیوان آب را با یک لیوان سرکه سیب یا سرکه سفید ترکیب کنید و آن را در یک شیشه اسپری دار بریزید. حالا این محلول را در مسیر عبور مورچه‌ها بپاشید. مورچه‌ها از بوی سرکه متنفر هستند و این کار موجب پراکنده شدن و دور شدن مورچه‌ها از خانه می‌شود.

با روش‌های فوری دفع مورچه از خانه آشنا شوید

۳- چند عدد پوست خیار در خانه قرار دهید

جالب است بدانید که مورچه‌ها از بوی خیار به شدت بیزار هستند و به هیچ عنوان نمی‌توانند طعم آن را تحمل کنند. برای دور کردن مورچه‌ها می‌توانید چند تکه پوست خیار در نزدیکی محل زندگی مورچه‌ها قرار دهید تا همه مورچه‌ها از آنجا فرار کنند.

  50% تخفیف

  ویژه خرید کالاهای سوپرمارکتی اکالا

  برای دریافت کد تخفیف شماره خود را وارد کنید:

  ۴- از ترکیب اسید بوریک، شکر و آب استفاده کنید

  برای از بین بردن مورچه‌ها می‌توانید یک فنجان آب را با ۲ فنجان شکر و ۲ قاشق اسید بوریک مخلوط کنید. حالا این سم را در نزدیکی محل تجمع مورچه‌ها یا نزدیک به محل زندگی آن‌ها بریزید تا خیلی زود از بین بروند.

  بیشتر بخوانید: معرفی ۶ محصول از بین برنده حشرات خانگی

  ۵- از بوراکس کمک بگیرید

  بوراکس یک نوع پودر سفید رنگ طبیعی و معدنی است که به خاطر قدرت تمیز کنندگی بالایی که دارد، بسیار محبوب است. برای ریشه کندن مورچه از خانه می‌توانید یک قاشق کره بادام زمینی را با ۲ قاشق شکر، ۲ قاشق بوراکس و ۱ قاشق چای‌خوری آب ترکیب کنید. حالا آن ترکیب را روی یک مقوا بریزید و آن را در نزدیکی محل زندگی مورچه‌ها قرار دهید.

  ۶- از پودر تالک استفاده کنید

  پودر تالک یک محلول صنعتی و بهترین سم برای از بین بردن مورچه است. برای از بین بردن مورچه‌ها می‌توانید مقداری از آن را در نزدیکی مورچه‌ها بریزید تا به طور کامل از بین بروند. سپس مورچه‌ها را با جارو برقی جمع کنید و کیسه جارو را در سطل زباله بریزید و بلافاصله از خانه دور کنید.

  ترفندهای جدید و فوری دور کردن مورچه ها از خانه

  ۷- از ترکیب الکل و مایع ظرفشویی استفاده کنید

  برای فراری دادن مورچه از خانه می‌توانید یک قاشق چای‌خوری الکل را با نصف قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی ترکیب کنید و سپس آن را در یک شیشه اسپری دار بریزید. حالا محلول را تکان دهید و آن را روی محل زندگی مورچه‌ها اسپری کنید تا از آنجا دور شوند.

  ۸- از ترکیب آب و صابون استفاده کنید

  یکی دیگر از روش‌های دور کردن مورچه از خانه استفاده از ترکیب آب و صابون است. در این روش باید مقداری صابون را با آب ترکیب کنید و در یک بطری اسپری دار بریزید. سپس این ترکیب را خوب تکان دهید و به محض دیدن مورچه‌ها، روی آن‌ها اسپری کنید تا از آن جا دور شوند.

  بیشتر بخوانید: درمان فوری و ساده شپش سر

  ۹- از مقداری آب لیمو استفاده کنید

  اگر با خودتان فکر می‌کنید که مورچه از چی بدش میاد، باید بگوییم که مورچه‌ها از بوی اسید فراری هستند. برای دور کردن مورچه‌ها می‌توانید ۱ فنجان آب لیمو را با ۴ فنجان آب گرم ترکیب کنید. سپس یک تکه پارچه‌ را به این ترکیب آغشته کنید و داخل کابینت‌ها، گوشه‌های دیوار و اطراف یخچال را با آن تمیز کنید. بوی لیمو ترش موجب دور شدن مورچه‌ها می‌شود و از تجمع آن‌ها در آشپزخانه جلوگیری می‌کند.

  ۱۰- از ادویه‌ها کمک بگیرید

  یک روش دفع مورچه از خانه، استفاده از پودر دارچین است. در این روش باید مقداری دارچین در لبه پنجره یا محل تجمع مورچه‌ها بریزید تا از آنجا دور شوند. علاوه بر دارچین می‌توانید برای دور کردن مورچه‌ها از ادویه‌های دیگری مثل فلفل سیاه، فلفل هندی، میخک، سیر، برگ بو و برگ ریحان نیز استفاده کنید.

  راه‌های طلایی برای رهایی همیشگی از مورچه

  ۱۱- از نعنا خشک استفاده کنید

  نعنا خشک بوی تندی دارد و قرار دادن آن در مسیر مورچه‌ها موجب بروز اختلال در بویایی آن‌ها می‌شود و از همین رو مورچه‌ها در پیدا کردن غذا دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند در یک قسمت مشخص برای جمع کردن غذا جمع شوند.

  ۱۲- از سیر غفلت نکنید

  سیر بوی تندی دارد و قرار دادن مقداری سیر در ترک‌های دیوار و در محل زندگی مورچه‌ها، موجب دور شدن آن‌ها از محل می‌شود.

  بیشتر بخوانید: ترفندهای خانه داری قدیمی که زندگی را آسان‌تر می‌کند!

  ۱۳- از ترکیب مایع ظرفشویی و جوش شیرین استفاده کنید

  برای از بین بردن مورچه‌های خیلی ریز می‌توانید یک قاشق جوش شیرین را با مقداری مایع ظرفشویی ترکیب کنید و آن را در محل زندگی مورچه‌ها یا محل تجمع آن‌ها بریزید تا از بین بروند.

  ۱۴- از گچ استفاده کنید

  در گچ از ماده‌ای به نام کربنات کلسیم استفاده شده است که مورچه‌ها از آن فرار هستند. برای جلوگیری از ورود مورچه‌ها به منزل می‌توانید در قسمت ورودی خانه و کنار پنجره‌ها با گچ خط بکشید یا کمی گچ خرد شده در مسیر بریزید تا مورچه‌ها وارد خانه نشوند.

  دفع مورچه از خانه با کمک گچ

  ۱۵- از نوار چسب استفاده کنید

  برای این که مورچه‌ها در مسیر پیدا کردن غذا گرفتار شوند، می‌توانید در اطراف یک ظرف شکر یا شیرینی چند عدد نوار چسبی که چسبندگی خوبی دارد قرار دهید تا در زمان عبور به چسب بچسبند.

  ۱۶- از تفاله قهوه استفاده کنید

  مورچه‌ها از بوی قهوه خوششان نمی‌آید و ریختن مقداری تفاله قهوه در مسیر مورچه‌ها موجب دور شدن آن‌ها می‌شود. برای جلوگیری از ورود مورچه‌ها به منزل می‌توانید مقداری تفاله قهوه در قسمت ورودی خانه یا محل زندگی مورچه‌ها بریزید.

  بیشتر بخوانید: راهکار سریع و خانگی برای درمان نیش پشه و حشرات

  ۱۷- از نمک کمک بگیرید

  مورچه‌ها از هر جایی که در آن نمک ریخته باشد، عبور نمی‌کنند. هر چند نمک مورچه‌ها را نابود نمی‌کند، اما از ورود آن‌ها به منزل جلوگیری می‌کند. می‌توانید در اطراف دیوار یا کنار ورودی منزل مقداری نمک بریزد تا مورچه‌ها از آن محل دور شوند.

  ۱۸- از روغن‌های معطر کمک بگیرید

  برای دور کردن مورچه‌ها از خانه می‌توانید از روغن‌های معطر استفاده کنید. در این روش باید مقداری روغن معطر مثل روغن نعنا فلفلی، درخت چای، لیمو، اکالیپتوس، اسطوخودوس یا چوب سدر تهیه کنید.

  سپس ۱۲ قطره از روغن مورد نظر را با نصف قاشق چای‌خوری صابون و ۲۲۵ گرم آب ترکیب کنید. این ترکیب را در یک بطری اسپری دار بریزید و در محل تجمع مورچه‌ها اسپری کنید تا از بین بروند.

  از بین بردن مورچه در منزل با روش‌های طبیعی

  در این مقاله از مجله سبک زندگی اکالا به بهترین روش‌های دور کردن مورچه از خانه اشاره شد. به خاطر داشته باشید که بعد از نابودی مورچه‌ها حتما محل مورد نظر را با مقداری شوینده یا مواد اسیدی تمیز کنید تا دوباره سر و کله مورچه‌ها پیدا نشود.

  شما از چه روش‌هایی برای از بین بردن مورچه‌ها استفاده می‌کنید؟ در صورت تمایل می‌توانید نظرات و تجربیات خودتان را با ما و دوستان علاقه‌مند به اشتراک بگذارید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا