اگر خورشت قیمه ترش شد، چه کنیم؟

رفع ترشی قیمه

در این مقاله، چند ترفند برای کاهش ترشی بیش از حد خورشت قیمه آموزش داده می‌شود.

  • ترشی خورشت قیمه را می‌توان با اضافه کردن مقدار کمی جوش شیرین از بین برد. به طور کلی، مزه‌ی ترش به خاطر وجود مواد اسیدی است و از آنجایی که جوش شیرین یک نوع باز خوراکی است، با اضافه کردن آن می‌توان ترشی خورشت را گرفت.
  • در هنگام استفاده از جوش شیرین، آن را کم کم به خورشت اضافه کنید و هر مرحله، مزه‌ی آن را بچشید. هنگام اضافه کردن جوش شیرین ممکن است قیمه کف کند و بعد از مدتی از بین برود. این کف عادی است و به خاطر واکنش بین اسید و باز (جوش شیرین) است.
  • هرگز به قیمه آبلیمو اضافه نکنید. برخلاف قورمه سبزی، قیمه برای خوش طعم شدن، نیازی به آبلیمو ندارد. چرا که رب و لیمو عمانی ترشی لازم خورشت را تامین می‌کند.
  • لیمو عمانی را خیس کنید و حدود نیم ساعت قبل از سرو، آن را به قیمه اضافه کنید. اشتباهی که اکثر افراد در هنگام پخت قیمه ممکن است انجام بدهند، اضافه کردن لیمو عمانی در ابتدای طبخ است. این کار منجر به تلخ شدن قیمه می‌شود. همچنین اگر خیلی دیر لیمو عمانی را به قیمه اضافه کنید، خورشت طعم و ترشی لیمو را به خود نمی‌گیرد.
  • طعم ترش مخالف شیرینی است. بنابراین با اضافه کردن شکر می‌توانید ترشی قیمه را کم کنید. در هنگام استفاده از شکر، حتما به مقدار آن توجه کنید، چرا که مصرف بیش از اندازه، موجب شیرین شدن و بد طعم شدن قیمه می‌شود. همانند جوش شیرین، شکر را به تدریج و به مقدار کم به خورشت اضافه کنید و در هر مرحله طعم آن را بچشید.
  • روش متداولی که برای رفع ترشی، شوری و تلخی خورشت‌ها استفاده می‌شود، اضافه کردن تکه‌های سیب زمینی است. سیب زمینی می‌تواند تا حدودی طعم غذا را به خود جذب کند. سیب زمینی را پوست بگیرید و به صورت تکه‌های بزرگ در بیاورید. سپس آن‌ها را داخل خورشت قیمه بیندازید و بگذارید روی حرارت ملایم بماند. قبل از پختن سیب زمینی، آن را خارج کنید.
  • روش دیگری که برای رفع ترشی قیمه می‌توانید انجام دهید، رقیق کردن خورشت است. ممکن است ترشی خورشت به خاطر نوع و یا مقدار رب مصرفی و لیمو عمانی باشد. بنابراین در یک قابلمه جداگانه، مقداری خورشت با آب گوجه فرنگی و بدون لیمو عمانی درست کنید و در اواسط طبخ، آن را به خورشت ترش شده اضافه کنید و بگذارید روی حرارت ملایم بماند تا جا بیفتد.
5/5 ( 1 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.