سیر تا پیاز طرز تهیه کشک بادمجان با مغز گردو و سیر

تهیه کشک بادمجان خانگی

کشک بادمجان یک غذا و خوراک سنتی ایرانی است. این غذا از بادمجان و کشک و سایر افزودنی ها تشکیل می شود. طرز تهیه کشک بادمجان، بسیار سریع آماده می شود و در عین حال بسیار خوشمزه و لذیذ است و با توجه به شکل های متنوعی که می توان آن را تزئین کرد، راه خود را به عنوان یک پیش غذای کامل به سفره خانواده های ایرانی باز کرده است. البته کشک بادمجان را در وعده ناهار یا شام نیز می توان مورد استفاده قرار داد. در ادامه شما را با طرز تهیه کشک بادمجان خانگی و خوشمزه همراهی خواهیم کرد.

پخت کشک بادمجان خوشمزه

مواد اولیه برای تهیه کشک بادمجان خانگی:

طرز تهیه کشک بادمجان خانگی خوشمزه و سنتی

طرز تهیه کشک بادمجان خانگی:

در مرحله اول بادمجان ها را پوست بگیرید و کاملا بشویید و آن ها را به صورت لیفی نصف کنید. ممکن است بادمجان ها تلخ باشند برای گرفتن تلخی آن ها، رویشان کمی نمک بپاشید و بگذارید آب اضافی از آن ها خارج شود، سپس آن ها را با یک دستمال تمیز خشک کنید. برای سرخ کردن بادمجان ها مقداری روغن در تابه بریزید و صبر کنید تا روغن کاملا داغ شود، سپس بادمجان ها را با احتیاط در تابه بگذارید و بعد از اینکه یک روی آن سرخ شد آن ها را جابجا کنید تا طرف دیگر هم سرخ شود. سپس با استفاده از یک گوشت کوب دستی و یا گوشت کوب برقی بادمجان ها را به خوبی له کنید.

در مرحله بعد پیازها و سیرها را پوست بگیرید و بشویید سپس در یک تابه ای که قصد دارید غذا را در آن درست کنید مقداری روغن بریزید و سیر ها را سرخ کنید. بعد از سرخ شدن سیر ها، آن ها را در یک بشقاب بریزد. سپس پیاز ها را به صورت خلالی ریز کنید و آن را با مقدار کمی روغن تفت دهید تا رنگ طلایی پیدا کنند.

در حالی که پیاز ها در حال تفت دادن هستن، یک تابه کوچک را انتخاب کنید و قاشق غذا خوری روغن درون آن بریزید و بگذارید تا کاملاً داغ شود، سپس نعناع خشک شده داخل روغن بریزید و حدود یک دقیقه هم بزیند. بسیار مواظب باشید که نعناع ها نسوزند، زیرا طعم و رنگ آن‌ها تغییر می کند و در نهایت بر کشک و بادمجان شما تاثیر نامطلوبی می گذارد.

دقت کنید که مقداری از پیاز طلایی شده را برای تزیین کشک بادمجان جدا کنید و در یک بشقاب بریزید.

در مرحله بعد سیر داغ را به پیاز داغ اضافه می کنیم و مقداری از نعناع داغ را به همراه بادمجان های له شدن به تابه اضافه کنید. مقداری از گردو را نیز اضافه کنید و مابقی را برای تزیین کشک بادمجان کنار بگذارید. تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و درجه حرارت اجاق گاز را کم کنید تا مواد به روغن دهی بیفتند.

در مرحله بعد نوبت به آماده سازی کشک می رسد، کشک به شدت میزان کلسیم بالایی دارد و بسیار برای بدن مفید است و اگر کسانی که مشکل فشار خون ندارند می توانند از کشک شور یا ترش استفاده کنند. کشک به دلیلی که می تواند ناقل بیماری تب مالت باشد و ممکن است به انسان سرایت کند، به همین دلیل توصیه می شود که هرگونه کشکی که استفاده می کنید چه محلی باشد و چه پاستوریزه، حتماً آن را به مدت 20 دقیقه بجوشانید. کشک هایی که از بیرون تهیه می کنید معمولا غلیظ هستند به همین دلیل مقداری از کشک را در ظرفی بریزید و آب به آن اضافه کنید و مدت 15 تا 20 دقیقه حرارت دهید.

بعد از اینکه کشک رقیق شده آماده شد آن را به تابه اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید تا با یکدیگر کاملاً مخلوط شوند، سپس در تابه را بگذارید تا آب آن تبخیر شود.

بعد از آماده شدن کشک بادمجان آن را در یک ظرف زیبا بریزید و با پیاز داغ، سیر داغ و نعناع داغی که از قبل آماده کرده بودیم و همچنین گردو، کشک بادمجان را تزیین کنید.

نکات کلیدی کشک بادمجان

  •  می توانید بادمجان ها را کباب و یا آب پز کنید و به کشک بادمجان اضافه کنید.
  •  استفاده از گردو در کشک بادمجان اختیاری است، اما بهتر است که استفاده شود چون طبع سرد کشک را رفع می کند.
  •  طرز تهیه کشک بادمجان که به آن پرداختیم برای چهار نفر مناسب است، در صورت کم یا زیاد شدن افراد نسبت ها را تغییر دهید.
0/5 ( 0 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.