آشپزیکیک و شیرینی

طرز تهیه کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای؛ مرحله به مرحله با عکس

کیک های شکلاتی معمولا طرفداران بسیار زیادی دارند و با رسپی های متنوع و مختلفی آماده می‌شوند و با این حساب نمی‌توان فقط از یک رسپی برای پخت کیک شکلاتی استفاده کرد. چون رسپی های مختلف بافت و طعم و نوع مختلفی از کیک رو ایجاد می‌کنند.

در این آموزش قصد داریم یک کیک شکلاتی با کرم میانی را به شما آموزش بدهیم این کیک شکلاتی بافت بسیار لطیفی دارد و شیرینی کمتری دارد ما بین کیک یک کرم پاتیسیر با طعم نسکافه قرار گرفته است که باعث خوش طعم شدن و شیرین تر شدن کیک می شود روی کیک هم با یک لایه شکلات کاور می‌شود که باعث ایجاد شیرینی مناسب و با اعتدال در کیک می‌شود.

این کیک برای عصرانه و یا پذیرایی از مهمان ها یک گزینه عالی و بی نظیر است و در انواع کافی شاپ ها میتوان از آن استفاده کرد. در اکالا بلاگ همراه ما باشید.

مواد لازم برای کیک شکلاتی:
تخم مرغ۳ عدد
شکر۱۲۰ گرم
روغن مایع۱۰۰ گرم
شیر کاکائو۱۲۰ گرم
پودر کاکائو۱۲ گرم
آرد سفید قنادی۲۰۰ گرم
بکینگ پودر۲ قاشق چای خوری
نمک۱ پنس
وانیلیک چهارم قاشق چای خوری

مواد لازم برای کیک شکلاتی

مواد لازم برای کرم پاتیسیر نسکافه ای:
زرده تخم مرغ۳ عدد
شیر۲ پیمانه
آرد سفید قنادی۲ قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت۲ قاشق غذا خوری
شکریک دوم پیمانه
وانیلیک چهارم قاشق چای خوری
کره۱ قاشق غذا خوری
نسکافه۱ قاشق سوپ خوری
ورق ژلاتین۲ ورق

مواد لازم برای کرم پاتیسیر نسکافه ای

مواد لازم برای روکش شکلاتی:
شکلات۱۵۰ گرم
روغن مایع۱ و نیم قاشق سوپ خوری
رنگ پودری طلاییبه مقدار لازم

مواد لازم برای روکش شکلاتی کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای
برای تهیه کیک شکلاتی ابتدا پودر کاکائو و بکینگ پودر را به هم مخلوط کنید.

پودر کاکائو و بکینگ پودر را برای کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای ترکیب کنید

و نمک رو به آرد اضافه و کاملا مخلوط کنید بعد مواد رو سه بار الک کنید و کنار بذارید.

نمک و آرد را در کیک شکلاتی با کرم نسکافه ای اضافه کنیدتخم مرغ ها رو داخل ظرفی بشکنید سعی کنید از تخم مرغ هایی با اندازه متوسط استفاده کنید.

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی یخچالی

وانیل و شکر رو به تخم مرغ ها اضافه کنید و با دور تند همزن بزنید تا کاملا کرم رنگ و کشدار و حجیم بشن. حین هم زدن با همزن حتما چند بار کناره های ظرف رو با لیسک دورگیری کنید تا ذرات پاشیده شده به اطراف تمیز بشه و کیک بوی تخم مرغ نده.

وانیل و شکر را به تخم مرغ در کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای اضافه کنیدبعد روغن مایع رو به مواد اضافه کنید و در حد یک دست شدن با دور کند همزن بزنید و بعد شیر کاکائو رو به مواد اضافه کنید.

روغن مایع و شیر کاکائو را به مواد کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای اضافه کنید

و هم بزنید تا مواد یک دست بشه. مخلوط آرد و کاکائو و بکینگ پودر و نمک الک شده رو در دو مرحله به مواد اضافه کنید.

آرد و کاکائو و بکینگ پودر و نمک الک شده را برای کیک شکلاتی با پاتیسیر نسکافه ای مخلوط کنید

و به صورت دورانی با لیسک هم بزنید تا مواد یک دست بشه اگه احساس کردین مواد کاملا یکدست نشده و گلوله هایی داخلش باقی مونده مواد رو خیلی کم با دور کند همزن بزنید تا یکدست بشه.

برای پخت این کیک از قالب پاند کیک استفاده کردم به ابعاد سی در یازده سانتی متر، میتونید از قالب گرد هم استفاده کنید.

طرز تهیه “کیک شکلاتی” کافی شاپی

داخل قالب رو به خوبی چرب کنید و مایه کیک رو داخلش بریزین و در فر صد و هشتاد درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده به مدت حدودی چهل و پنج دقیقه بپزین زمان ذکر شده در فر های مختلف متغییر هست.

مواد کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای را در قالب بریزیددر فر های برقی دما رو بیست درجه پایین تر از دمای ذکر شده قرار بدین.

در آخر با یک سیخ چوبی کیک رو از قسمت مرکزی تست کنید اگه سیخ چوبی تمیز بیرون اومد قالب رو از فر خارج کنید و اجازه بدین خنک بشه بعد کیک رو از قالب خارج کنید.

وقتی کیک کاملا خنک شد روی کیک رو با یک چاقوی تیز مرتب و صاف کنید و اگه برآمدگی داشت جدا کنید و کیک رو با یک چاقوی تیز به دو قسمت تقسیم کنید و کنار بذارین.

برای تهیه کرم پاتیسیر نسکافه ای زرده های تخم مرغ رو داخل ظرفی بریزین و کمی وانیل اضافه کنید.

مواد داخل کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای را آماده کنید

و با همزن دستی هم بزنید تا زرده های تخم مرغ باز بشه. بعد شکر رو اضافه کنید و مخلوط کنید تا شکر ها تا حدودی حل بشه.

زرده تخم مرغ را با شکر مخلوط کنید

و بعد آرد سفید و نشاسته ذرت رو روی مواد الک کنید و مخلوط کنید تا کاملا یکدست بشه.

آرد سفید و نشاسته ذرت را با هم مخلوط کنید در کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای
شیر رو داخل قابلمه ای بریزین و نسکافه رو بهش اضافه کنید و روی حرارت بذارین و هم بزنید تا نسکافه با شیر مخلوط بشه و شیر شروع به جوشیدن کنه در این حالت حرارت رو خاموش کنید.

نسکافه را به شیر اضافه کنیدو شیر داغ رو کم کم به مخلوط زرده ها اضافه کنید و همزمان با اضافه کردن با همزن دستی مواد رو به خوبی و با سرعت هم بزنید تا گرمای شیر باعث پختن زرده ها نشه.

وقتی مواد کاملا مخلوط و یکدست شدن اون رو داخل قابلمه برگردونید و روی حرارت ملایم قرار بدین و مدام هم بزنید تا زمانی که مواد به غلظت فرنی برسن.

حرارت کم باشه تا همزمان با غلظت گرفتن مواد خامی نشاسته و آرد هم گرفته بشه و مدام هم بزنید تا مواد به صورت یکدست غلظت پیدا کنن و گلوله گلوله نشن.

مخلوط زرده را به شیر داغ اضافه کنید و دائم هم بزنید تا به غلظت فرنی برسد.
وقتی مواد کم کم شروع به غلیظ شدن کرد ورق های ژلاتین رو داخل آب سرد قرار بدین تا نرم بشن. مواد رو مدام هم بزنید وقتی به غلظت مناسب رسید کره رو به مواد اضافه کنید.

کره را به مواد ژلاتین اضافه کنید در کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای

و هم بزنید تا یکدست بشه و بعد از روی حرارت بردارین و ورق های ژلاتین نرم شده رو از آب سرد خارج کنید و اجازه بدین آب اضافیش پایین بریزه و بعد داخل مواد بریزین و هم بزنید تا با گرمای مواد حل بشه و کاملا مخلوط و یکدست بشه اجازه بدین مواد کمی بمونه و از داغی بیفته و در این زمان هرازگاهی مواد رو هم بزنید تا رویه نبنده.

طرز تهیه کیک دیوانه

داخل قالب کیک یک کاغذ روغنی قرار بدین و یکی از لایه‌های کیک رو داخلش قرار بدین.

ژلاتین برای کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای

و وقتی مواد از داغی افتاد روی کیک بریزین و لایه دوم رو روی اون قرار بدین و کمی با دست فشرده کنید.

مواد کرم پاتیسیر نسکافه ای را به کیک شکلاتی اضافه کنید
روی قالب سلفون بکشید و اون رو داخل یخچال بذارین تا زمانی که مواد کاملا ببنده بهتره کیک رو یک شب داخل یخچال استراحت بدین.

برای خارج کردن کیک از داخل قالب از کاغذ روغنی کمک بگیرین و بعد کاغذ روغنی رو از کیک جدا کنید. کیک رو روی توری قرار بدین.

شکلات سکه ای یا شکلات تخته ای خرد شده رو (از شکلات با هر طعم دلخواهی میتونید استفاده کنید من از شکلات شیری استفاده کردم) داخل ظرفی بریزین و روغن مایع رو بهش اضافه کنید و روی حرارت غیر مستقیم بخار آب به روش بن ماری آب کنید.

شکلات بن ماری شده را روی کیک شکلاتی بریزید

و بعد از روی حرارت بردارین و دو قاشق از شکلات آب شده رو جدا کنید و به اون قسمت کمی شکلات پودری طلایی اضافه و مخلوط کنید.

اضافه کردن پودر طلائی به شکلات بن ماری شده
شکلات آب شده رو روی کیک بریزین تا همه قسمت های کیک رو پوشش بده و اضافات اون پایین بریزه. شکلات طلایی رنگ رو با کمک یک قاشق به صورت چند خط روی شکلات بریزین و بعد با کمک یک خلال دندان به صورت رفت و برگشتی بکشین تا طرح زبرا به خودش بگیره.

استفاده از رنگ پودری اختیاری هست و می تونید حذفش کنید و به جاش از شکلات سفید استفاده کنید. اجازه بدین شکلات خودش رو بگیره و بعد کیک رو از روی توری بردارین و داخل ظرف سرو قرار بدین.

طرز تهیه کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای خانگی
برای تزئین کیک از انواع میوه های برش خورده می تونید استفاده کنید.

این بود طرز تهیه کیک شکلاتی با کرم پاتیسیر نسکافه ای! امیدوارم لذت برده باشید. برای مشاهده دستورات آشپزی دیگر به مجله ما سر بزنید.

۵/۵ (۱ نظر)

زهرا شریف زاده

سلام زهرا هستم متولد سال ۷۱ کلاس آشپزی خاصی نرفتم اما همیشه به آشپزی علاقه داشتم و دنبال امتحان کردن مزه های جدید بودم عاشق درست کردن کیک و شیرینی و غذاهای جدیدم و از این کار لذت میبرم و دوست دارم این لذت رو با شما به اشتراک بذارم ممنون که همراهم هستین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا