طرز تهیه ۴ نوع یخ در بهشت میوه‌ای هیجان انگیز؛ مخصوص روزهای گرم تابستون

طرز تهیه یخ در بهشت، یخ در بهشت برای تابستان و گرما

با توجه به شروع فصل گرما و افزایش شدید دما، خوردن یک نوشیدنی خنک و خوشمزه بسیار دلچسب است. یخ در بهشت یکی از نوشیدنی هایی است که همه ما را به خاطرات کودکی بر می گرداند. و یخ در بهشت یکی از نوشیدنی هایی است که کودکان آن را خیلی دوست دارند. یخ در بهشت همانطور که از اسمش پیداست نوشیدنی است که از یخ به علاوه یک نوشیدنی با طعم های مختلف تهیه می شود. در ادامه شما را با تهیه یخ در بهشت همراهی می کنیم.

طرز تهیه یخ در بهشت، یخ در بهشت و انواع آن

۱- تهیه یخ در بهشت پرتقالی

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت پرتقالی :

 • آب پرتقال تازه: 2 پیمانه
 • گلاب: 2 قاشق غذا خوری
 • شکر: به میزان لازم

طرز تهیه یخ در بهشت پرتقالی:

ابتدا در یک قابلمه آب بریزید و آب پرتقال را به آن اضافه کنید و بگذارید کمی بجوشد سپس یه مقداری که شما دوست دارید آب پرتقال را با شکر شیرین کنید و خوب هم بزنید تا شکر در آن حل شود.

سپس از روی اجاق گاز پایین بیاورید و به آن گلاب اضافه کنید. اجازه دهید تا سرد شود. سپس آن در فریزر قرار دهید. سپس وقتی که تیغه های یخ اطراف ظرف جمع شدند، ظرف را از فریزر خارج کنید و آن را کاملا هم بزنید و دوباره در فریزر قرار دهید. این فرایند را چند بار دیگر تکرار کنید تا یخ در همه جای ظرف تشکیل شود. بعد از کامل شدن یخ آن را از یخچال خارج کنید و یخ را کاملاً مخلوط کنید و در یک لیوان مناسب بریزید و به همراه چند برگ نعنا تزیین کنید.

 •  اضافه کردن گلاب علاوه بر ایجاد طعم بهتر در یخ در بهشت، باعث می شود که یخ ها مانند آب به زودی آب نشوند.

۲- یخ در بهشت آلبالویی:

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت آلبالویی:

 • آب آلبالو: 1 لیتر
 • شکر: 200 گرم
 • آبلیمو تازه: 2 قاشق غذا خوری
 • وانیل: نوک قاشق چای خوری

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالویی:

ابتدا بهتر است تعداد لیوان هایی که قرار است یخ در بهشت در آن ها سرو شود را درون یخچال قرار دهید تا سرد شوند.

سپس یک قابلمه را انتخاب کنید و شکر، آب آلبالو و آبلیمو و وانیل را درون آن بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت متوسط قرار دهید تا مواد کاملا مخلوط شوند و به دمابی جوش برسد. سعی کنید که شکر را در آن حل کنید، بعد از حل شدن شکر، حرارت اجاق گاز را کم کنید و چند دقیقه اجازه بدهید تا مواد به آرامی بجوشند. سپس ظرف را از روی اجاق گاز پایین بیاورید و اجازه دهید تا سرد شود. سپس مواد یخ در بهشت را در یک ظرف فلزی کم عمق بریزید و به مدت ۳ تا ۴ ساعت در فریزر بگذارید تا کاملا یخ بزند. بعد از گذشت این مدت و یخ بستن کامل ظرف یخ در بهشت آن را از فریزر خارج کنید و یخ ها را مخلوط کنید تا ریز شوند. سپس دوباره ظرف را در فریزر قرار دهید تا آماده شوند. بعد از آماده شدن آن را در لیوان های سرد شده بریزید و به همراه چند برگ نعناع تزیین کنید.

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو

۳- یخ در بهشت ایتالیایی

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت ایتالیایی:

دستور تهیه یخ در بهشت ایتالیایی:

در گام اول یک قابلمه را انتخاب کنید و درون آن شکر، 1 پیمانه آب و پوست پرتقال و لیمو را بریزید و خوب هم بزنید. سپس قابلمه را بروی روی اجاق گاز با حرارت متوسط قرار دهید و بگذارید تا بجوشد. بعد از جوشیدن حرارت را کم کنید و بگذارید دوباره به مدت 5 دقیقه بجوشد. قابلمه را از روی اجاق گاز پایین بیاورید و بگذارید تا سرد شود. سپس از یک صافی استفاده کنید تا پوسته ها را جدا کنید سپس آب پرتقال و آبلیمو را به آن اضافه کنید.

سپس مواد را درون یک مخلوط کن بریزید و توت فرنگی ها را نیز اضافه کنید، و شروع به مخلوط کردن کنید تا موادی یکدست به وجود بیاید. البته می توانید با توجه به ذائقه خودتان همه ی توت فرنگی ها را مخلوط نکنید، تعدادی درشت تر در یخ در بهشت قرار دهید تا زیباتر شود.

سپس مواد بعد از مخلوط شدن را در یک ظرف مناسب بریزید و به مدت 4 ساعت در فریزر قرار دهید، سپس مواد را خارج کنید و هم بزنید تا حالت یخ در بهشت به خود بگیرند. سپس در لیوان مناسب بریزید و به همراه چند برگ نعنای تازه تزیین کنید.

طرز تهیه یخ در بهشت ایتالیایی

۴- یخ در بهشت با تخم شربتی:

مواد لازم برای تهیه یخ در بهشت با تخم شربتی:

 • تخم شربتی: 2 قاشق غذا خوری
 • آبلیمو: 2 قاشق غذا خوری
 • شکر: نصف پیمانه
 • آب: 1 پیمانه

دستور تهیه یخ در بهشت با تخم شربتی:

این نوع یخ در بهشت ساده ترین نوع یخ در بهشت ها است. برای تهیه آن همه مواد را در یک ظرف فلزی بریزید و مخلوط کنید و سپس ظرف را به مدت 2 ساعت در فریزر قرار دهید. بعد از گذشت این زمان ظرف را از فریزر بیرون بیاورید و یخ ها را له و مخلوط کنید و دوباره ظرف را در فریزر قرار دهید، این فرایند را چند مرتبه دیگر تکرار کنید تا مواد یخ در بهشت حالت یخی یکدستی به خود بگیرند.

 

طرز تهیه ۴ نوع یخ در بهشت میوه‌ای هیجان انگیز؛ مخصوص روزهای گرم تابستون
5 (100%) 1
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
13 ⁄ 1 =