معرفی و طرز تهیه نوشیدنی‌های مناسب ماه رمضان

نوشیدنی های ماه رمضان

در ماه رمضان به دلیل اینکه ساعت ها آب به بدن نمی‌رسد، باید نوشیدنی فراوان به هنگام افطار خورد. لذا برای این منظور، شربت و نوشیدنی های مناسب ابن ماه درست کنید و نوش جان کنید. شربت هایی که عطش این ماه را از بین ببرد خیلی زیاد هستند. بهتر است کمی شربت شیرین باشد تا قند از دست رفته طول روز را تامین کند. هر چه قدر هم رو به گرما و تابستان برویم خوردن شربت در ماه رمضان بیشتر توصیه می‌شود.

البته خاطر نشان کنیم که همه ایرانیان اولین نوشیدنی که برای این ماه می‌پسندند چای و شیر ولرم است. هرگز این دو را از سفره افطار خود حذف نکنید.

ما در این مقاله سعی داریم به شما نوشیدنی های خوشlمزه را آموزش دهیم.

شربت سکنجبین:

 شربت سکنجبین

شربت سکنجبین با طعم‌های مختلف درست می‌شود. مصرف آن دمای بدن را کاهش می‌‌دهد. سکنجبین یک اشتها آور طبیعی است.

سکنجبین با عسل یا خیار انتخاب خوبی برای نوشیدنی ماه رمضان است. برای تهیه شربت سکنجبین عسل به جای عسل از شکر نیز می‌توانید استفاده کنید. آب و شکر را در ظرفی می‌ریزیم و می‌گذاریم روی حرارت تا کاملاً شکر در آب حل شده و جوش بیاید.

برای مشاهده‌ی طرز تهیه شربت سکنجبین  با عسل یا خیار اینجا کلیک کنید.

شربت زعفرانی:

شربت زعفران

یکی از شربت‌های پر طرفدار در بین ایرانیان شربت زعفران است. زعفران دارای خاصیت‌های فراوانی از جمله برای افزایش ایمنی بدن، افرایش گردش خون، جلوگیری از بیماری‌های قلبی و … است. بنابراین بهتر است از زعفران در نوشیدنی های ماه رمضان و حتی غذاهای خود استفاده کنید.

برای تهیه شربت زعفران به شکر، آب، گلاب و زعفران نیاز داریم. برای این منظور زعفران را ابتدا دم کنید. دم کردن زعفران به دو صورت است: با یخ یا آب جوش.

برای مشاهده‌ی طرز تهیه شربت زعفرانی، مخصوص ماه رمضان اینجا کلیک کنید.

شربت خاکشیر:

طرز تهیه شربت خاکشیر نذری محرم

بی شک یک شربت مناسب و خوب برای ماه رمضان شربت خاکشیر است که با آبلیمو و شکر درست می‌شود. این شربت یه معجزه گر برای رفع عطش است. برای یبوست و اسهال از شربت خاکشیر استفاده می‌کنند. برای تهیه خاکشیر خوشمزه و خنک خاکشیر را از قبل خیس کنید تا خاک آن ته نشین شود. سپس آب آن را خالی کنید تا خاکشیر کاملاً تمیز شود. در این شربت خوشمزه از گلاب و لیمو ترش تازه نیز استفاده می‌شود.

برای ادامه‌ی طرز تهیه شربت خاکشیر خوشمزه اینجا کلیک کنید.

شربت تخم شربتی:

شربت تخم شربتی یکی از شربت‌های خوشمزه و آشنا برای ما ایرانیان است. این شربت به علت اینکه لعابی خاص دارد و در زیر دندان حس می‌شود، برای خیلی از افراد خوردن آن لذت بخش است. این شربت به همراه آبلیمو و گلاب و شکر برای ماه رمضان مناسب است.

در شربت تخم شربتی زعفران نیز می‌توانید بریزید. برای تهیه شربت تخم شربتی ابتدا تخم شربتی ها را در آب بریزید تا لعاب انداخته و بزرگ شود. در یک قابلمه شکر و آب بریزید و روی حرارت قرار دهید.

برای ادامه‌ی طرز تهیه شربت تخم شربتی اینجا کلیک کنید.

نوشیدنی گل گاو زبان:

خواص شگفت انگیز گل گاو زبان

یکی دیگر از پیشنهادهای من به شما در ماه رمضان استفاده از دم نوش گل گاو زبان است. گل گاو زبان برای آرامش اعصاب مناسب و شادی آور است. گل گاو زبان با لیمو عمانی و عسل برای آسم و زکام بهترین دارو است. برای خوردن این گیاه پر خاصیت کافی است آن را با لیمو عمانی دم کنید و با نبات یا بدون آن میل کنید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص گل گاو زبان، خواص و دم نوش آن اینجا کلیک کنید.

امیدوارم نوشیدنی هایی که ذکر شد، برای شما کارآمد باشد و در این ماه مبارک آن‌ها درست کرده و از خوردن آن‌ها لذت ببرید.

4/5 ( 2 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.