راهکارهایی جالب برای پاک کردن انواع لکه‌ها از روی لباس

لکه لباس

در این مقاله برای پاک کردن انواع لکه‌ها از روی البسه راهکارهایی پیشنهادشده است. اما توصیه می­کنیم پیش از هر کار در گوشه‌ای از لباس که دیده نمی‌شود این روش‌ها را امتحان کنید و زمانی که اطمینان حاصل کردید به رنگ و بافت پارچه آسیب وارد نمی‌شود روی لکه مورد امتحان کنید.

لکه ­های روغن و چربی

برای پاک کردن لکه­‌های روغنی از روی لباس از مایع ظرف‌شویی استفاده کنید. مایعات ظرف‌شویی به دلیل ترکیب شیمیایی به‌کاررفته در آن‌ها و کشش سطحی بالایی که دارند می­توانند لکه‌های چربی و روغن را از روی بافت لباس از بین ببرند.

لکه شمع ذوب‌شده

برای از بین بردن لکه شمع ذوب‌شده (پارافین) از روی لباس یک تکه کاغذ خشک را بردارید و روی لکه شمع قرار دهید و با حرارت ملایم آرام اتو کنید. لکه­‌های پارافینی براثر حرارت مجدداً ذوب‌شده و جذب کاغذ خشک می­شوند.

لکه رژ لب

لکه رژ لب بر روی لباس، لکه لباس

برای از بین بردن جای رژلب روی لباس از اسپری مو استفاده کنید. ابتدا تا جایی که می­توانید رژ لب را از روی لباس جدا کنید، سپس کمی اسپری مو روی آن بپاشید و پس از چند دقیقه آبکشی نمایید.

سفیدک ناشی از عرق

برای شستن سفیدک‌­های ناشی از عرق، می­توانید لباس را در مخلوطی از آسپرین له‌شده و آب داغ قرار دهید و محل موردنظر را شستشو دهید. پس از 20 دقیقه آن را با آب ولرم و پودر ماشین لباسشویی آنزیم دار بشویید.

لکه چای یا قهوه

لکه لباس، لکه قهوه

لکه‌­های چای یا قهوه را می­توانید با آب ولرم و گلیسیرین تمیز کنید. برای این کار ابتدا با اسفنج و آب ولرم روی لکه بسابید. سپس با استفاده از کمی گلیسیرین روی لکه را بپوشانید و پس از چند دقیقه با مایع لباسشویی مناسب شستشو دهید.

لکه­ شکلات

برای از بین بردن لکه شکلات ابتدا تا جایی که می­توانید تکه­های شکلات را از لباس جدا کنید. سپس با استفاده از یک برس و محلول آب گرم و صابون، پارچه را بسابید. اگر لکه از بین نرفت لباس را با پودر ماشین لباسشویی آنزیم دار شستشو دهید.

بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.