آشپزیفست فود و فینگر فود

دلایل خشک شدن فلافل خانگی؛ روش‌های برطرف کردن آن

فلافل یک فست فود محبوب در خاورمیانه بوده که مخلوطی از نخود، گیاهان تازه و ادویه‌جات است. البته این غذا در جنوب ایران یکی از غذاهای سنتی و خوشمزه است. برخی بر این باورند که اولین بار در مصر این غذا به عنوان یک جایگزین گیاهی برای غذاهای گوشتی ابداع شد. فلافل هم اکنون به عنوان یک غذای مناسب برای گیاه‌خواران در سراسر خاورمیانه شناخته می‌شود. فلافل دستور نسبتا ساده‌ای دارد و تنها نکته در خصوص آن، سفت یا شل شدن مواد اولیه است.

در این مقاله در مجله اینترنتی اکالا سعی شده ‌است تا دلایل سفت و خشک شدن فلافل بررسی و چندین راهکار برای جلوگیری از آن ارائه شود.

  •  متناسب نبودن مواد اولیه یکی از علل خشک شدن فلافل است. اگر قبل از سرخ کردن و در هنگام ورز دادن مواد احساس کردید که مایه خشک شده، به آن مقدار کمی آب سرد اضافه کنید.
  •  خوب چرخ نکردن مواد اولیه یکی دیگر از علت‌های سفت شدن فلافل است. به این نکته توجه کنید که مواد اولیه باید یکدست باشد.
  •  برای جلوگیری از وا رفتن و شکسته شدن قرص فلافل در هنگام سرخ کردن برخی پیشنهاد می‌کنند که مقداری آرد یا تخم مرغ به آن اضافه کنید. اگر مقدار این مواد به نسبت زیاد شود، فلافل خشک و سفت می‌شود. اگر می‌خواهید این ترفند را به کار ببرید، به مقدار بسیار کم از این مواد استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که سیب زمینی به فلافل انسجام لازم را می‌دهد اما آن را خشک نمی‌کند. با این حال، سیب زمینی را نیز به مقدار زیاد استفاده نکنید؛ زیرا طعم فلافل را تغییر می‌دهد.
  •  اگر مقدار روغن کم باشد و قرص فلافل داخل آن شناور نشود، زمان زیادی لازم دارد تا سرخ شود و در نتیجه به احتمال زیاد سفت خواهد شد. برای جلوگیری از این مورد، علاوه بر استفاده از ماهیتابه مناسب و روغن کافی می‌توانید مقداری بیکینگ پودر به مواد اولیه اضافه کنید تا زمان طبخ کوتاه‌تر شده و در نتیجه فلافل سفت نشود.

 دلایل وا رفتن فلافل و و روش‌های جلوگیری از آن را در این صفحه می‌توانید بخوانید. 

۳/۵ (۲ نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تخفیف‌ویژه

30 هزارتومان تخفیف 
خرید اول 
به مدت 24 ساعت
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link

اولین نفر از تخفیف ها باخبرشوید!

با وارد کردن شماره تلفن از تخفیف های هر لحظه افق کوروش باخبرشوید
تایید
close-link