آشپزیکیک و شیرینی

طرز تهیه چیز تارت انار (تارت پنیری انار)؛ دسر شیک یلدایی!

تارت‌ها انواع مختلفی دارند و البته خیلی هم محبوب هستند و با فیلینگ های متنوعی که دارند میتونن هر سلیقه و ذایقه ای رو راضی نگه دارند. انقدر تنوع تارت‌ها زیاده که به راحتی میتونید طبق ذایقه خودتون خوشمزه‌ترین تارت‌ها رو تهیه کنید. امروز هم تارتی جذاب با طعم چیزکیک رو براتون آماده کردیم( مانند تارت انار برای شب یلدا)! تارت ها با دو کراست خمیری یا بیسکوئیت تهیه میشه که ما در ادامه هر دو روش تهیه برای این تارت رو توضیح خواهیم داد. با ما در اکالا بلاگ همراه باشید با طرز تهیه چیز تارت انار یا تارت پنیری انار که با فیلینگ چیزکیک پر میشه و فقط به جای کیک داخل قالب تارت تهیه میشه. یه کراست شکلاتی خیلی جذاب و خوش عطر داره و میتونید به جای خمیر تارت از بیسکوئیت هم استفاده کنید. یه تارت خیلی خوشمزه و محبوب! بریم سراغ طرز تهیه این تارت جذاب!

مواد لازم جهت تهیه خمیر یا کراست چیز تارت انار:
آرد سفید۱۸۰ گرم
پودر کاکائو ۲۰ گرم
کره ۱۰۰ گرم
نمک ۱/۲ قاشق چایخوری
تخم مرغ کامل ۵۰ گرم
وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری

مواد لازم جهت تهیه خمیر یا کراست چیز تارت انار
۱- در ابتدا آرد رو داخل الک بریزید. پودر کاکائو رو هم اضافه کنید.

تضتفه کردن آرد و پودر کاکایو در خمیر یا کراست چیز تارت انار

۲- و بعد نمک رو بریزید. سپس شروع کنید به الک کردن این مواد و به خوبی با هم الک کنید. بعد شکر رو به آرد و پودر کاکائو اضافه کنید و با قاشق یا ویسک با هم مخلوط کنید.

اضافه کردن نمک و شکر به خمیر یا کراست چیز تارت انار

۳- کره را به قطعات یک اندازه‌ی یک یا دوسانتی برش دهید. دقت کنید که کره حتما باید سرد باشد و اصلا نرم نشده باشد. در اینجا کره کمی نرم شده ‌بود که من در یخچال قرار دادم. اگر کره نرم شده بود حتماچند دقیقه در یخچال یا فریزر قرار بدید تا کاملا سرد بشه و نرم نباشه. سپس به مخلوط آرد و پودر کاکائو و شکر اضافه کنید.

اضافه کره به آرد و پودر کاکایو خمیر یا کراست چیز تارت انار

۴- حالا با نوک انگشتان دست شروع کنید به نرم کردن کره و مخلوط کردن با مواد خشک! اصلا برای مخلوط کردن از کف دست استفاده نکنید یا به اصطلاح مواد رو چنگ نزنید. فقط با نوک انگشتان. در غیر این صورت کره گرم و نرم میشه و دیگه اون کیفیتی که از خمیر انتظار داریم بدست نمیاد. تا زمانی کره رو به خرد مواد خشک بدهید و با نوک انگشت مخلوط و ترکیب کنیدکه مواد به شکل شن در بیاد و حالت شنی پیداکنه یا مثل خرده نان بشه.

له کردن با دست خمیر یا کراست چیز تارت انار
۵- بعد ازاین مرحله مرکز مواد رو گود کنید و تخم مرغ رو اضافه کنید. در مرحله پایانی وانیل رو اضافه کنید.

اضافه کردن تخم مرغ و وانیل به مواد خمیر کراست چیز تارت انار

۶- مواد رو کمی مخلوط کنید و بعد جمع کنید و به شکل خمیر گرد دربیارید. خمیر رو داخل سلفون بپیچید. حداقل یک ساعت و ترجیحا یک شب در بخچال استراحت بدید. بعد از این مدت از یخچال خارج کنید و از سلفون در بیارید.

قرار دادن در سلفون خمیر یا کراست چیز تارت انار

۷- زیر خمیر رو کمی آرد پاشی کنید. با وردنه شروع کنید با پهن و صاف کردن خمیر. بعد ازاینکه خمیر رو پهن کردید، برای سهولت در جابجایی، دور وردنه بپیچید و رول کنید. سپس روی قالب تارت منتقل کنید.

قرار دادن خمیر کراست چیز کیک اناری با وردنه در قالب

۸- خمیر رو به خوبی داخل قالب فیکس کنید. و بعد اضافه های خمیر رو از لبه قالب جدا کنید تا مرتب و یکدست بشه.

خمیر کراست چیز تارت اناری

۹- سپس با چنگال در همه قسمتهای خمیر سوراخ ایجاد کنید. با اینکار از پف کردن زیاد خمیر جلوگیری میکنید. کف و دیواره‌ی خمیر رو با چنگال سوراخ کنید. تو این مرحله میتونید خمیر رو نیم ساعت در یخچال قرار بدید.

سوراخ کردن خمیر کراست چیز کیک اناری با چنگال

۱۰- بعد روی خمیر، کاغذ روغنی بندازید. و روی کاغذ روغنی رو با نخود یا لوبیا یا حتی سنگ ریزه های تمیز پر کنید. اینکار به این خاطره که قرار نیست خمیر و کراست تارت پف کنه و با اینکار و سنگین کردن روی خمیر، مانع از پف کردن اون میشید.

قالب تارت رو داخل فری که تقریبا ده دقیقه گرم شده با دمای ۱۷۵درجه سانتیگراد قرار بدید. مدت زمان پخت خمیر حدودا ۲۵ تا ۳۰ دقیقه است. تا خمیر کاملا پخته و ترد بشه. 

قرار دادن نخود و لوبیا بر روی کاغذ روغنی برای جلوگیری از پف کردن خمیر کراست چیز کیک انار

تو مدت پخت خمیر فقط باید از عطر فوق العاده شکلات و کاکائو لذت ببرید! چون تموم فضای خونه با عطر کاکائو پر میشه! و چی بهتر ازاین عطرِ خوش و دلپذیر!

بعد از اینکه خمیر و پخت کردید کنار بگذارید و فیلینگ تارت رو تهیه کنید.

مواد لازم جهت تهیه فیلینگ پنیری تارت:
پنیر ماسکارپونه یا خامه‌ای۲۰۰ گرم
پودر قند ۴ قاشق غذاخوری
خامه صبحانه ۱۵۰ گرم
تخم مرغدو عدد
آرد سفید ۱ قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت ۱ قاشق غذاخوری
پودر نارگیل ۱۵ گرم
آب انار۱/۳ پیمانه
زست پرتقال یا لیمو ۱/۲ قاشق چایخوری

مواد لازم فیلینگ پنیری تارت انار
۱- فر رو بادمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن و گرم کنید.
در ابتدای کار پنیر ماسکارپونه یا خامه‌ای رو داخل کاسه بزرگی بریزید. با همزن برقی شروع کنید به همزدن پنیر و یک دقیقه هم بزنید تا کاملا پنیر نرم و لطیف و یکدست بشه.

خامه و پنیر ماسکارپونه در فیلینگ پنیری تارت

۲- پودر قند رو به پنیر اضافه کنید. مجددا هم بزنید تا پودر قند و پنیر با هم مخلوط بشن. بعد خامه صبحانه رو به پنیر و پودر قند اضافه کنید.

اضافه کردن پودر قند به فیلینگ پنیری تارت

۳- دوباره با همزن بزنید. پودر نارگیل رو بریزید و هم بزنید. و بعد تخم مرغ‌ها رو یکی یکی اضافه کنید. به این صورت که اول یک عدد تخم مرغ رو داخل مواد بریزید.

اضافه کردن پودر نارگیل و تخم مرغ یک عدد یک عدد به فیلینگ پنیری تارت

۴- حدود یک دقیقه هم بزنید و بعد تخم مرغ دوم رو اضافه کنید. اینبار هم یک دقیقه هم بزنید تا کاملا تخم مرغ با مواد ترکیب بشه.
بعد آرد سفید رو داخل مواد بریزید.

اضافه کردن تخم مرغ بعدی و آرد سفید به فیلینگ پنیری تارت

۵- و بعد نشاسته ذرت رو اضافه کنید. در پایان آب انار رو اضافه کنید.

اضافه کردن نشاسته ذرت و اب انار به فیلینگ پنیری تارت

۶- هم بزنید و اگر مایلید یک قطره رنگ ژله‌ای مجاز خوراکی به رنگ قرمز رو اضافه کنید. در پایان وانیل یا رنده پوست پرتقال و لیمو رو اضافه کنید. مواد رو روی خمیر تارت پخته و آماده شده بریزید.

اضافه کردن رنده پوست پرتقال به فیلینگ پنیری تارت

۷- و روی کراست رو پر کنید. کمی آب رو جوش بیارید. یک سینی فر مناسب رو انتخاب کنید. قالب تارت رو داخل سینی فر بگذارید. سپس آب داغ یا جوش اومده رو داخل سینی فر بریزید. طوری که یک سوم بدنه قالب رو آب جوش پوشش بده.

ریختن آب جوش در سینی فر برای پخت فیلینگ پنیری تارت

۸- بعد سینی رو داخل فری که حدودا ده تا پونزده دقیقه گرم شده، بگذارید. و ۴۰ دقیقه زمان بدید تا چیز تارت آماده بشه و مواد پنیری هم بپزه. میتونید وقتی سینی فر رو داخل فر قرار دادید، آب جوش در سینی بریزید. بین ۴۰ تا ۵۰ دقیقه ممکنه زمان ببره تا فیلینگ تارت هم کاملا پخته بشه. بعد از پخت اجازه بدید ۱۰ دقیقه تا یکربع داخل فر بمونه بهتره درب فر رو کمی باز بگذارید. بعد از فر خارج کنید و بذارید کامل سرد بشه.

اگر دوست دارید روی چیزتارت ژله بریزید تا هم خوش رنگ تر و هم خوشمزه تر بشه دراین فاصله، نصف یک بسته ژله انار یا هر طعم قرمز رنگی رو داخل کاسه ای بریزید و با یک پیمانه آب جوش مخلوط کنید.

ژله اناری بر روی فیلینگ پنیری تارت

۹- و کنار بذارید تا سرد بشه و بعد از سرد شدن روی تارت بریزید و چند ساعت در یخچال استراحت بدید تا هم ژله ببنده و هم لایه پنیری سرد و خوش طعم‌تر بشه!

ریختن ژله اناری بر روی چیز پنیری تارت انار

موقع سرو هم میتونید با دانه‌های انار و نعناع و شکلات خرد شده تزئین کنید. حتی از خامه شیرین شده برای تزیین میتونید استفاده کنید.

کراست چیز تارت انار

تارت زیبای شما آماده ست!

نکات تهیه چیز تارت انار:

  • برای تهیه کراست تارت میتونید همه مواد رو به همان ترتیب ذکر شده داخل غذاساز بریزید. فقط دقت کنید که در هر دو صورت دستی یا با دستگاه کره حتما و حتما باید کاملا سرد باشه وگرنه اصلا خمیر مناسبی نخواهید داشت. بعد از اینکه با غذاساز مواد رو مخلوط کردید، جمع کنید و داخل سلفون بپیچید و در یخچال استراحت بدید.
  • به جای کراست خمیری تارت میتونید از کراست بیسکوئیت استفاده کنید (که من چند تا قالب تارتلت رو با کراست بیسکوئیت تهیه کردم). حدود ۲۰۰ گرم بیسکوئیت پودر شده رو با ۱۰۰ گرم کره آب شده مخلوط کنید و داخل قالب تارت به خوبی فیکس کنید. تا تمام قسمتهای کف و دیواره قالب با مخلوط بیسکوئیت و کره پر بشه. دقیقا به شکل خمیر تارت! با یک لیوان یا هر وسیله دیگری روی بیسکوئیت فشار وارد کنید تا در کف قالب تارت یک‌ دست و فشرده بشه. بعد یک ربع تا بیست دقیقه در فر قرار بدید تا کاملا ترد بشه و خمیری نباشه و قالب تارت رو به خودش بگیره! بعد میتونید مابقی مراحل رو طبق دستور انجام بدید. فقط در این صورت سعی کنید از قالب کف جدا استفاده کنید تا خارج کردن کراست از قالب ساده تر باشه. این تارت انقدر جذاب و زیباست که به راحتی میتونید روش مانور بدید و با فیلینگ های مختلف داخلش رو پر کنید.
  • میتونید حتی با پاناکوتا داخل کراست رو پر کنید یا از کرم پنیری سرد و بدون تخم مرغ استفاده کنید یا کرم های مختلف دیگر!
  • یکی از راحت‌ترین گزینه ها برای پرکردن فیلینگ تارت، میتونه گاناش باشه. به راحتی میتونید از ترکیب شکلات و خامه برای پرکردن تارت استفاده کنید.
  • من کمی از خمیر رو داخل قالب های تارتلت یا مینی تارت گذاشتم به همین دلیل تمام مواد پنیری رو روی کراست نریختم. تابتونم دو سه تا مینی تارت هم داشته باشم! میتونید از قالب های تارتلت هم استفاده کنید. و تمامی مراحل رو داخل قالب های تارتلت انجام بدید. 

تارتلت کراست چیز تارت انار

  • از دانه‌های انار برای داخل فیلینگ پنیری هم میتونید استفاده کنید تا زبباتر بشه!
  • این تارت با سس انار هم بسیار خوشمزه و جذاب میشه میتونید به جای لایه ژله از سس انار استفاده کنید.
  • اگر نمیخواهید کراست تارت، شکلاتی باشه میتونید پودر کاکائو رو حذف کنید و حدود ۳۰ گرم آرد سفید جایگزین پودر کاکائو کنید. البته ترکیب شکلات و میوه های قرمز رنگ و ترش مثل انار ترکیب بسیار جالب و خوشمزه ای میشه!

این تارت یه تارت خوشمزه و لذیذه و در واقع میشه گفت یک تیر و دونشان! البته چند نشان! چون با نکات کاملی که براتون به اشتراک میذاریم دریک پست میتونید با کمی خلاقیت چندیدن نوع تارت و شیرینی رو یاد بگیرید!

هم آموزش خمیر تارت برای بسیاری از تارت‌ها رو آموزش دادیم و هم با کرم پنیری و فیلینگ خاصش میتونید چیزکیک تهیه کنید.
امیدوارم این آموزش براتون مفید باشه و این چیز تارت انار خیلی جذاب و زیبا رو با کراست شکلاتی تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرید.
ایام خوبی رو درکنار عزیزانتون براتون آرزو میکنم.

۵/۵ (۱ نظر)

میترا حمیدی

میترا حمیدی هستم متولد۶٨.حسابداری خوندم.اما الان آشپزی میکنم! از وقتی یادم میاد عاشق آشپزی وکیک پزی بودم.خونه دار شدم، مادرشدم وخیلی بیشتر از پیش به آشپزی علاقه مندم! آشپزی وشیرینی پزی برام پره از حس وحال خوب!معتقدم آدمی که آشپزی میکنه باید اصالت خوراک و غذارو بدونه اما درکنارش بتونه مزه های جدیدرو هم خلق کنه. و براین باورم بزرگترین سرآشپزهای دنیاهم اولین بار ایده ای داشتند باعلم و آگاهی اجراش کردند،طعم ومزه دادن به غذا وشیرینی و بعد خالق چیزی شدن که بین همه محبوب شد. یادگرفتن، یادگرفتن وبعد هم کشف مزه های جدید بزرگترین هدفمِ دراین راه! سعی میکنم با کمترین مواد و آسون ترین روش به نتیجه مطلوبم برسم! آشپزی رو سخت نگیرید، باعشق وشوق آشپزی کنید اونوقت می‌بینید که چقدر این کار واین هنر براتون لذت بخش میشه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

تا 25 هزارتومان تخفیف بگیرید! فقط تا امشب

برای 10 نفر اول
bg22 کپی کنید
عجله کنید! قیمت ها حراج شد
close-link
سفارش سروقت به دستت میرسه با اکالا
نصب اپلیکیشن اکالا