آشپزیکیک و شیرینی

۱۸ نوع طرز تهیه چیزکیک خوشمزه؛ آموزش تصویری مرحله‌ای

چیزکیک یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین دسرها در دنیا است. چیز کیک ها را به دو روش، با استفاده از فر یا با استفاده از یخچال تهیه می‌کنند. که روش استفاده از یخچال به مراتب ساده‌تر است. این کیک را با ترکیب ژله نیز تهیه می‌کنند. در ادامه شما را با دستور امتحان شده ۱۴ نوع چیز کیک پرطرفدار آشنا خواهیم کرد. ما در اینجا دستور چیز کیک توت فرنگی را آموزش می‌دهیم و در این روش از ژله استفاده میکنیم؛ این دستور را برای هر میوه دلخواه می‌توانید به کار ببرید. ساده‌ترین دستور تهیه چیزکیک شکلاتی یخچالی با پایه بیسکوییتی و کیکی را نیز اینجا آموزش می‌دهیم. همچنین طرز تهیه چند نوع چیز کیک خوشمزه دیگر که برای شب یلدا می‌توانید درست کنید و با میوه‌های پاییزی است را نیز آموزش می‌دهیم.

در اکالا بلاگ همراه ما باشید.

  از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

  ۱- چیز کیک شکلاتی یخچالی

  چیزکیک شکلاتی همیشه طرفدارهای خاص خودش را دارد. مواد اولیه لازم و خلاصه دستور تهیه این نوع چیزکیک را ببینید و در صورتی که تمایل به درست کردن آن داشتید، حتما به طرز تهیه چیز کیک شکلاتی مراجعه کنید و نکات ریز و مهم برای خوب از آب درآمدن چیزکیک را ببینید.

  مواد لازم برای کراست و لایه پنیری
  بیسکوییت شکلاتی پتی بور ۲ بسته
  کره ۱۰۰ گرم
  پنیر ماسکار پونه ۲۰۰ گرم(یک بسته)
  خامه شیرین شده یا خامه صبحانه ۲۰۰ گرم(یک پاکت صورتی)
  وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
  پودر قند ۳ قاشق غذاخوری
  کاکائو نصف الی یک قاشق غذاخوری
  پودر ژلاتین ۱ قاشق غذاخوری
  آب برای پودر ژلاتین نصف پیمانه
  شکلات صبحانه فندقی ۱ قاشق غذاخوری
   

  مواد لازم برای گاناش روی چیزکیک

  شکلات تخته ای(شیری یا تلخ) ۱۵۰ گرم
  خامه صبحانه ۲۰۰ گرم ( یک پاکت صورتی)
  شکلات تخته ای سفید ۵۰ گرم ( برای تزیین)

  چیزکیک شکلاتی بیسکوییتی

  مراحل تهیه چیز کیک شکلاتی:

  1. در مرحله اول باید بیسکوئیت های کاکائویی را خرد کنید. برای این کار آن ها را به همراه پودر قند و کره در یک میکسر یا غذا ساز بریزید و هم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود.
  2. قالبی را که می‌خواهید چیز کیک را در آن درست کنید را با مقداری روغن یا کره چرب کنید. سپس مخلوط بیسکوئیت خرد شده را به در آن بریزید و با یک ملاقه آن را فشرده و صاف کنید. سپس قالب چیز کیک را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.
  3. در مرحله بعد، یک کاسه فلز را تهیه کنید و شیر و شکلات را در آن بریزید. سپس با استفاده از بخار آب به طور غیر مستقیم شکلات را ذوب کنید و سپس آن را کاملاً هم بزنید تا مخلوط یکدستی با شیر حاصل شود.
  4. در مرحله بعدی، بعد از اینکه پنیر خامه ای را کاملاً با مخلوط کن هم زدید و فرم گرفت، سپس آن را به کاسه شیر و شکلات اضافه کنید. سپس پودر ژلاتین را در یک پیمانه آب بریزید و کاملاً هم بزنید تا به خوبی حل شود. سپس آن را به کاسه مخلوط پنیر، شیر و شکلات اضافه کنید و با همزن خوب مواد را هم بزنید تا یک ترکیب یکدست حاصل شود.
  5. در مرحله بعد خامه را به مخلوط موجود در کاسه اضافه کنید و خوب مواد را مجدداً هم بزنید.
  6. در ادامه قالب چیز کیک را از یخچال خارج کنید و مایه چیز کیک را که آماده کرده اید را بر روی آن بریزید. سپس آن را با پشت یک کفگیر صاف کنید. سپس مجدداً قالب چیز کیک را به مدت ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید.
  7. بعد از گذشتن این مدت زمان، چیز کیک را از یخچال بیرون بیاورید، سپس آن را از قالبش خارج کنید. چیز کیک را می‌توانید با شکلات مایع، فندق و گردو تزیین کنید.

  ۲- چیز کیک با ژله توت فرنگی

  مواد اولیه و دستور زیر برای تهیه چیزکیک ژله ای با طعم و تزیین توت فرنگیه. این چیزکیک بسیار خوشمزه و خاصه. برای تهیه چیز کیک ژله توت فرنگی به مواد زیر نیاز دارید:

  مواد لازم برای تهیه چیز کیک با ژله توت فرنگی
  پودر ژلاتین ۲ قاشق غذا خوری
  پنیر خامه ای ۵۰۰ گرم
  شکر نصف پیمانه
  کره ۱۵۰ گرم
  بیسکوئیت ۳۰۰ گرم
  عصاره وانیل ۲ قاشق چای خوری
  توت فرنگی به تعداد لازم
  پودر ژله توت فرنگی ۲ بسته

  چیزکیک توت فرنگی

  1.  در مرحله اول کره را در یک شیر جوش بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود.
  2. یک ظرف پیرکس مستطیلی شکل تهیه نمایید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید، سپس بر روی کاغذ روغنی مقداری کره با یا قلمو بمالید.
  3. در ادامه بیسکوئیت‌ها را خرد کنید. در صورتی که مخلوط کن دارید از مخلوط کن استفاده کنید و در صورت عدم دسترسی به مخلوط کن، آن را در یک نایلون فریزر بریزید و توسط گوشت کوب آن ها را خرد کنید. سپس بیسکوئیت ها را در یک کاسه دیگر بریزید و به آن باقی مانده کره ذوب شده را اضافه کنید و خوب آن ها را هم بزنید.
  4. در ادامه بیسکوئیت‌های خرد شده را در ظرف پیرکس بریزید و آن ها را با پشت قاشق صاف کنید و فشار دهید. سپس ظرف پیرکس را در حدود ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید.
  5. یک کاسه مناسب تهیه کنید و پودر ژلاتین را به همراه یک پیمانه آب جوش به آن اضافه کنید. سپس آن را آنقدر هم بزنید تا پودر ژلاتین در آب کاملاً حل شود.
  6. یک کاسه دیگر را تهیه کنید و پنیر خامه ای را به همراه شکر در آن بریزید. سپس به کمک یک همزن آن را آنقدر هم بزنید تا یک ترکیب خوب و یکدست حاصل شود. در ادامه عصاره وانیل را نیز به پنیر اضافه کنید و هم بزنید.
  7. بعد از اینکه پودر ژلاتین خنک شد، آن را به کاسه پنیر اضافه کنید . مجدداً به کمک همزن مواد را بار دیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب شما کاملاً یکدست شود.

  در صورتی که میخواین این دستور رو با عکس های مرحله به مرحله ببینید، به مقاله آموزشی طرز تهیه چیزکیک توت فرنگی مراجعه کنید.

  ۳- طرز تهیه چیزکیک براونی

  چیزکیک براونی یکی از چیزکیک های خوشمزه و خاص است که درست کردن آن خالی از لطف نیست.

   از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

   چیز کیک بروانی

   مواد اولیه کیک براونی
   کره ی آب شده (همدمای محیط) ۱ پیمانه یا ۲۳۰ گرم
   شکر دانه ریز ۲ پیمانه یا ۴۰۰ گرم
   تخم مرغ (همدمای محیط) ۴ عدد درشت
   وانیل ۱ قاشق چایخوری
   پودر کاکائو ۱ پیمانه یا ۸۵ گرم
   آرد شیرینی پزی ۱ پیمانه یا ۱۲۵ گرم
   مواد اولیه برای تهیه لایه پنیری
   پنیر خامه ای ۳۵۰ گرم
   تخم مرغ ۳ عدد
   وانیل ۱ قاشق چایخوری
   شکر ۲/۳ پیمانه یا ۱۳۵ گرم

   مراحل تهیه کیک براونی:

   1. کره‌ی آب شده و هم دمای محیط و با همزن دستی برای مدت ۱۰ دقیقه هم می‌زنیم.
   2. تخم مرغ و وانیل رو اضافه میکنیم و مجددا هم میزنیم.
   3. آرد و پودر کاکائو رو مخلوط و الک میکنیم، به مواد اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم.
   4. مواد رو در قالب دلخواه میریزیم و برای ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر با دمای ۱۷۰ که از قبل گرم شده، قرار میدیم.
   5. پنیر خامه ای و شکر رو مخلوط میکنیم و همراه با تخم مرغ و وانیل به مواد اضافه میکنیم.
   6. مایع پنیری رو روی کیک میریزیم و در یخچال قرار میدیم.

   موارد بالا، خلاصه‌ای از آموزش تهیه چیزکیک براونی بودن، برای مشاهده آموزش تصویری و مرحله به مرحله چیزکیک براونی، کلیک کنید.

   ۴- چیز کیک ژله اناری

   انار یه میوه جذاب و خوشمزه است که با آن دسرهای خوشمزه‌ای می‌توانید درست کنید.

   طرز تهیه چیز کیک انار

    برای تهیه چیز کیک اناری به مواد زیر نیاز داریم:

   بیسکوییت پتی‌بور  دو بسته
   کره  صد و بیست و پنج گرم
   پنیر خامه ایی ساده  دویست گرم
   خامه صبحانه ساده  صد گرم
   پنیر ماسکارپونه  دویست گرم
   شیر یک لیوان
   پودر قند  نصف لیوان
   پودر ژلاتین  چهار قاشق غذاخوری
   ژله انار  دو بسته
   آب انار یا آب  یک و نیم لیوان
   انار دانه شده دو عدد متوسط
   1. در اولین مرحله به سراغ تهیه پایه چیز کیک‌مان می‌رویم. کره به دمای محیط رسیده را آب کنید. برای این کار از روش بن‌ماری می‌توانید کمک بگیرید. راه ساده‌تر این است که کره را برای یک تا دو دقیقه در تستر یا ماکروفر قرار دهید تا کره از شکل جامد به مایع تغییر حالت دهد.
   2. حالا به سراغ  بیسکوئیت‌ها بروید شما با توجه به ذائقه خودتان می‌توانید بیسکوییت را وانیلی، ساده یا کاکائویی انتخاب کنید.
   3. بیسکوییت‌ها را با میکسر یا هر وسیله مناسب دیگری که در دسترس دارید به خوبی له کنید. بهتر است در این مرحله حساسیت بیشتری به ‌خرج دهید و حسابی بیسکوییت‌ها را پودر کنید تا یک‌دست شوند.
   4. بیسکوییت و کره را در ظرف مناسبی ریخته و به‌ خوبی با هم مخلوط کنید. بعد از این‌که کره کاملا به خورد بیسکوییت‌ها رفت مواد را درون قالب کمربندی ریخته و با کمک گوشت‌کوب سطح مواد را صاف کنید.

   برای مشاهده ادامه مطلب طرز تهیه چیز کیک انار اینجا کلیک کنید.

   ۵- چیز کیک پرتقالی

   چیز کیک پرتقالی یکی از دسرهای خوشمزه پاییزی است که به راحتی می‌توانید در منزل درست کنید و در یک عصر سرد پاییز به همراه چای میل کنید. این مینی چیز کیک برای پذیرایی از مهمان بسیار مناسب است. برای طرز تهیه چیز کیک پرتقالی به مواد زیر نیاز دارید:

   Orange cheesecake

   مواد لازم جهت تهیه مینی چیز کیک پرتقالی با سس پرتقال:
   بیسکوئیت پتی بور  ۱۵۰گرم
   کره  ۷۰ گرم
   پنیر خامه‌ای  ۲۰۰ گرم
   خامه صبحانه  ۱۰۰ میلی گرم
   شکر نصف پیمانه
   تخم مرغ  ۲ عدد
   آرد  دو قاشق غذاخوری
   وانیل  ۱/۲ قاشق چایخوری
   رنده پوست پرتقال  ۱/۲ قاشق غذاخوری
   پودر کاکائو  (درصورت تمایل)
   1.  بیسکوئیت ها رو خرد کنید و در غذاساز بریزید. دستگاه را روشن کنید و اجازه بدید تا بیسکوئیت کاملا پودر بشه.
   2.  کره را ذوب کنید. سپس کره ذوب شده رو در غذاساز بریزید وبه بیسکوئیت‌های پودر شده اضافه کنید. مجددا دستگاه رو روشن کنید و چند پالس بزنید تا مخلوط کره و بیسکوئیت کمی چسبنده بشه و تا حدودی حالت خمیری پیداکنه. (من از کمی پودر کاکائو هم استفاده کردم و با بیسکوئیت و کره مخلوط کردم.
   3.  داخل قالب‌های کاپ کیک، کپسول یا کاغذهای کاپ کیک قرار بدید، سپس یک سوم کپسول‌های روغنی کاپ کیک رو یا مخلوط بیسکوئیت و کره پر کنید. به وسیله یک گوشت کوب یا هر نوع وسیله ای شبیه به آن، روی بیسکوئیت‌ها رو صاف کنید و فشار دهید تا یکدست و منسجم بشه. تا زمان تهیه کرم پنیری میتونید قالب کاپ کیک رو در یخچال نگهداری کنید.

   برای ادامه طرز تهیه چیز کیک پرتقالی اینجا کلیک کنید.

   ۶- چیز کیک لیوانی انار

   این چیز کیک برای شب یلدا و برای پذیرایی از مهمان در لیوان‌های یک نفره قابل سرو کردن است. این چیز کیک را با آب انار تازه درست می‌کنیم تا طعم طبیعی انار کاملا حس شود. 

   چیز کیک اناری لیوانی خوشمزه برای شب یلدا

   مواد لازم جهت تهیه چیز کیک انار تک لیوانی:
   بیسکوئیت  ۱۵۰گرم
   کره ۸۰ گرم
   پنیر ماسکارپونه یا خامه‌ای  ۲۰۰ گرم
   خامه صبحانه ۱۵۰ میلی گرم
   پودر قند  ۴ قاشق غذاخوری
   وانیل یا دارچین ۱/۴ قاشق چای خوری
   انار دون شده یک پیمانه
   1.  برای شروع کار ابتدا باید بیسکوئیت‌ها رو پودر کنید. بیسکوئیت رو داخل کیسه های زیپ داربریزید و درب کیسه‌ها رو کامل ببنید و کیپ کنید. با وردنه روی کیسه فشار وارد کنید ومانند صاف کردن خمیر وردنه بکشید تا بیسکوئیت ها به خوبی پودر بشن. بیسکوئیت‌ها رو داخل ظرف مناسبی بریزید.
   2.  کره رو ذوب کنید و بعد به بیسکوئیت‌های پودر شده اضافه کنید. کاملا با هم مخلوط کنید تا کمی حالت چسبندگی پیدا کند و ترکیب یکدستی حاصل شود.
   3.  در مرحله ی بعدی ظروف و لیوان های مخصوص تهیه و سرو چیز کیک رو انتخاب کنید. مخلوط پودر بیسکوئیت و کره را با قاشق داخل لیوان‌ها بریزید. حدودا دو تا سه قاشق غذاخوری برای هر لیوان کافیست البته این میزان به سایز ظروف هم بستگی دارد اما درنهایت به هر میزان که مایلید میتونید بریزید. بعد به وسیله ی یک لیوان کوچکتر یا هر وسیله ی دیگری که قابل استفاده باشه، سطح روی بیسکوئیت‌ها رو فشار بدید تا کاملا کف لیوان فشرده و یکدست بشه.

   برای مشاهده ادامه طرز تهیه چیز کیک لیوانی انار اینجا کلیک کنید.

   ۷- چیزکیک زعفرانی ۳ لایه

   با زعفران دسرهای بیشماری می‌توان درست کرد. یکی از این دسرهای خوشمزه چیزکیک زعفرانی با سه لایه است. این چیز کیک از یه لایه زعفرانی، یک لایه محلبی و کیک هل و گلاب درست شده است.

   چیزکیک زعفرانی خانگی با سه لایه و کیک هل و گلاب

   برای تهیه چیزکیک زعفرانی به مواد زیر نیاز دارید:

   مواد لازم برای تهیه کیک هل و گلاب:
   تخم مرغ ۳ عدد
   شکر ۱ پیمانه
   آرد سه صفر یک و نیم پیمانه
   ماست یک دوم پیمانه
   روغن مایع یک دوم پیمانه
   گلاب یک چهارم پیمانه
   وانیل یک چهارم قاشق چای خوری
   پودر هل یک دوم قاشق چای خوری
   بکینگ پودر یک و نیم قاشق چای خوری
   مواد لازم برای لایه زعفرانی:
   خامه قنادی (شیرین شده) ۱۵۰ گرم
   پنیر ماسکارپونه ۱۵۰ گرم
   گلاب ۲ قاشق سوپ خوری
   زعفران دم کرده غلیظ ۲ قاشق سوپ خوری
   پودر ژلاتین ۱ قاشق سوپ خوری
   شیر یک دوم پیمانه
   شکر ۲ قاشق سوپ خوری
   مواد لازم برای لایه محلبی:
   شیر ۳ پیمانه
   نشاسته ذرت ۴ قاشق غذا خوری
   شکر یک دوم پیمانه
   گلاب ۱ قاشق غذا خوری
   وانیل یک چهارم قاشق چای‌خوری

   برای تهیه این چیزکیک ابتدا کیک آن را درست می‌کنیم.

   1.  برای تهیه کیک بکینگ پودر رو به آرد اضافه و کاملا مخلوط کنید و سه بار الک کنید و کنار بذارین.
   2.  تخم مرغ‌ها و شکر و وانیل رو داخل ظرفی بریزین و با دور تند همزن به مدت پنج دقیقه بزنید تا کاملا کرم رنگ و کشدار بشه و بعد پودر هل رو اضافه کنید و کمی هم بزنید تا با مواد مخلوط بشه. بعد روغن مایع رو به مواد اضافه کنید.
   3.  با دور کند همزن فقط در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد ماست و گلاب رو اضافه کنید.
   4.  در حد مخلوط شدن هم بزنید، همزن رو کنار بذارین و مخلوط آرد و بکینگ پودر رو در دو مرحله به مواد اضافه کنید.
   5.  با لیسک به صورت دورانی مخلوط کنید تا کاملا یکدست بشه و هیچ گلوله‌ای داخل مواد باقی نمونه. داخل سینی فر به ابعاد بیست در سی سانت رو با کاغذ روغنی بپوشونید و مایه کیک رو داخل سینی بریزید.

   برای ادامه طرز تهیه چیزکیک زعفرانی و مراحل تهیه رویه زعفرانی و لایه محبلی به مقاله‌ی آن مراجعه کنید.

   ۸- چیز کیک آلبالو

   آلبالو میوه‌ای دوست داشتنی و خوشمزه است که با آن می‌توانید کیلی شیرینی و کیک خوشمزه درست کنید. با آلبالو همچنین می‌توانید چیز کیک آلبالویی درست کنید که بسیار خوشمزه و خاص است. برای تهیه چیز کیک آلبالو به مواد زیر نیاز دارید.

   طرز تهیه چیزکیک آلبالو خانگی

   مواد لازم برای تهیه کراست چیزکیک آلبالو:
   بیسکوئیت دایجستیو یا پتی بور  ٣۵٠ گرم
   کره ١۵٠ گرم
   مواد لازم برای تهیه مواد پنیری کیک:
   پنیر ماسکارپونه  چهارصد گرم
   خامه ترش صد و پنجاه گرم
   شکر یک پیمانه
   تخم مرغ  ٣ عدد
   وانیل  نصف قاشق چایخوری
   نشاسته ذرت  ١ قاشق غذاخوری
   آب‌لیمو ترش  یک قاشق چایخوری
   آلبالو هسته گرفته  نصف پیمانه
   نمک  کمی

   برای طرز تهیه چیز کیک آلبالو طبق مراحل زیر عمل می‌کنیم:

   1.  ابتدا بیسکوئیت‌ها را کمی خرد کنید و در غذاساز یا بلندر بریزید. دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید بیسکوئیت به طور کامل و یکدست پودر شود.
   2.  کره را روی حرارت ذوب کنید. و بعد از سرد شدن به بیسکوئیت پودر شده در غذاساز اضافه کنید. دوباره دستگاه را روشن کنید و این بار احازه دهید تا کره با بیسکوئیت مخلوط شود و حالتی چسبنده و منسجم پیدا کند. 
   3. حالا باید مخلوط بیسکوئیت و کره را به قالب منتقل کنید. سپس کف قالب هم کاغذ بیندازید.
   4. برای اطمینان بیشتر بهتر است دور تا دور و دیواره‌های قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید. حالا مخلوط کره و بیسکوئیت را در قالب بریزید.

   برای ادامه طرز تهیه چیز کیک آلبالو می‌توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

   ۹- چیز کیک ژاپنی

   چیز کیک ژاپنی یک چیزکیک با یافت نرم و پنبه‌ای است. این چیزکیک خوشمزه و عالی با مواد زیر تهیه می‌شود.

   چیز کیک ژاپنی خوشمزه و خاص

   مواد لازم جهت تهیه چیزکیک ژاپنی 
   پنیر خامه‌ای  ١٣۵ گرم
   کره ٣٠ گرم
   شکر ٧٠ گرم
   شیر  ۵۰ میلی لیتر
   تخم مرغ  ۳ عدد
   آرد سفید  ٣٠ گرم
   نشاسته ذرت ١٠ گرم
   کرم تارتار ١/٢ قاشق چایخوری
   زست لیمو یا پرتقال  ۱/۴ قاشق چای خوری
   1. برای شروع کار ابتدا فر رو روشن و با دمای ١۶٠ درجه سانتیگراد گرم کنید. پنیر خامه ای رو در ظرف مناسبی که در برابر حرارت مقاوم باشه و تحمل گرما رو داشته باشه، بریزید. کره رو به آن اضافه کنید.
   2.  و بعد شیر رو به کره و پنیر اضافه کنید. حالا باید مخلوط شیر و کره و پنیر خامه‌ای رو بن ماری کنید.
   3.  برای اینکار ظرف یا کاسه ی محتوی شیر و کره و پنیر خامه‌ای رو روی بخار کتری قرار بدید. آب کتری باید در حال جوش باشه و ظرف طوری روی آن قرار بگیره که آب به کف ظرف برخورد نکنه! وقتی کره آب شد، مخلوط رو روی بخار ویسک کنید(با همزن مفتولی) یا قاشق چوبی هم بزنید.
   4.  تا همه مواد با هم ترکیب شوند و مخلوط یکدست بشه. غلظت مواد هم در تصویر مشخصه. مواد رو از روی بخار بردارید. بعد از یک دقیقه زرده‌های تخم مرغ رو به مخلوط شیر و پنیر خامه ای و کره که حالا یکدست شده، اضافه کنید.

   برای ادامه طرز تهیه چیز کیک ژاپنی می‌توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

   ۱۰- مینی چیز کیک انبه

   انبه میوه دوست داشتنی و خوشمزه‌ای است که درست کردن چیز کیک آن خالی از لطف نیست.

   مینی چیز کیک انبه

    برای تهیه مینی چیزکیک انبه با طعمی عالی و خوشمزه به مواد زیر نیاز دارید:

   مواد لازم جهت تهیه مینی چیزکیک انبه
   کیک اسفنجی یا شیفون ساده به میزان لازم
   پوره انبه صد گرم
    پنیر ماسکارپونه یاخامه ای ١۵٠گرم
   خامه صبحانه ٨۵گرم
   پودر ژلاتین ١۵ گرم
   آب سرد ٣ قاشق غذاخوری
   محلول زعفران یا زعفران دم شده یک قاشق چایخوری
   وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
   وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

   برای تهیه این کیک ابتدا کیک اسفنجی یا همان کیک ساده را آماده می‌کنیم.

   سپس مابقی مراحل تهیه چیزکیک را انجام دهید.

   1.  ابتدا انبه را پوست بگیرید و با چنگال یا داخل مخلوط کن آن را پوره کنید.
   2.  برای حل کردن پودر ژلاتین، ابتدا آن را روی سه قاشق غذاخوری آب سرد بریزید و هم بزنید. چند دقیقه کنار بگذارید تا منسجم و سفت شود.
   3. در کاسه یا ظرف گودی، صدو پنجاه گرم پنیر ماسکارپونه یاخامه ای را بریزید. با همزن دستی هم بزنید یا ویسک کنید تا پنیر نرم شود.
   4. شکر یا پودر قند را اضافه کنید. دوباره هم بزنید و ویسک کنید تا شکر و پنیر هم مخلوط و یکدست شود.
   5. خامه صبحانه را اضافه کنید. مجدد هم بزنید تا خامه صبحانه هم با پنیر و شکر به خوبی مخلوط شود و غلظت مواد مطابق تصویر باشد.
   6. صد گرم پوره انبه را به مخلوط پنیری اضافه کنید. هم بزنید و پوره انبه را با مواد پنیری کاملا مخلوط کنید.

   برای ادامه طرز تهیه مینی چیز کیک انبه می‌توانید به طرز تهیه مینی چیزکیک انبه مراجعه کنید.

   ۱۱- مینی چیزکیک گل آفتابگردان

   مینی چیزکیک گل آفتابگردان یک نوع مینی چیز کیک مجلسی برای پذیرایی از مهمانان است که به راحتی در می‌توانید آن را درست کرده و با چای یا قهوه میل کنید.

   طرز تهیه مینی چیزکیک آفتابگردان خوشمزه

    برای تهیه مینی چیزکیک گل آفتابگردان به مواد زیر نیاز دارید.

   مواد لازم چیز کیک تک نفره آفتاب گردان (مینی چیزکیک):
   بیسکوئیت پتی بور ۱ بسته
   کره ۵۰ گرم
   پنیر ماسکارپونه نصف بسته
   خامه صبحانه ۱۰۰ گرم (نصف پاکت)
   پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری
   آب سرد برای پودر ژلاتین یک چهارم پیمانه
   پودر قند ۳ قاشق غذاخوری
   وانیل یک چهارم قاشق چای‌خوری
   ژله با طعم دلخواه (به رنگ نارنجی یا زرد) نصف بسته
   آب جوش برای حل کردن ژله سه چهارم پیمانه
   بیسکوئیت شکلاتی مغزدار نصف بسته
   1.  برای تهیه چیزکیک اول باید کراست یا پایه چیزکیک رو آماده کنیم برای این کار بیسکوئیت‌ها رو با دست کمی خرد میکنیم و بعد داخل دستگاه غذاساز یا آسیاب می‌ریزیم و پودر می‌کنیم.
   2.  کره رو روی حرارت بن ماری یا داخل ماکروفر ذوب کنید و به بیسکوئیت‌ها اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا یکدست بشن و مواد حالت شن مانند پیدا کنن.
   3.  داخل قالب مافین کپسول کاغذی قرار بدین و به اندازه مساوی داخل هر کپسول از بیسکوئیت‌های پودر شده بریزین.
   4.  با کف یک لیوان یا گوشت کوب پودر بیسکوئیت رو داخل کپسول ها کاملا فشرده و صاف کنید و بعد قالب مافین رو به مدت نیم ساعت داخل یخچال بذارین. 
   5.  برای تهیه مواد پنیری، پودر ژلاتین رو روی آب سرد بپاشین و مخلوط کنید و بعد روی حرارت غیر مستقیم بخار آب به روش بن ماری کاملا حل کنید تا شفاف بشه و بعد اون رو کنار بذارین تا از حرارت بیفته و خنک بشه.

   برای ادامه طرز تهیه چیز کیک تکنفره گل آفتابگردان بر روی لینک کلیک کنید.

   ۱۲- مینی چیزکیک لیمو

   لیمو بی شک یک میوه جذاب و پرخاصیت است که مصارف بیشماری برای طعم دادن دارد. اما خالی از لطف نیست با این میوه ترش مزه شیرینی خوشمزه‌ای به نام چیزکیک لیمو درست کنیم.

   چیزکیک لیمو

   برای تهیه چیزکیک لیمو به مواد زیر نیاز دارید:

   مواد لازم برای کراست چیزکیک
   بیسکوئیت پتی بور وانیلی ۱ بسته معادل ۱۲۰ گرم
   کره ۵۰ گرم
   مواد لازم برای لایه پنیری چیزکیک
   پنیر ماسکارپونه یا لبنه ۲۰۰ گرم
   خامه صبحانه یا قنادی ۱۰۰ گرم
   تخم مرغ ۱ عدد
   وانیل یک چهارم قاشق چای خوری
   نشاسته ذرت ۱ قاشق سوپ خوری
   آرد سفید قنادی  ۱ قاشق سوپ خوری
   شکر ۱۰ قاشق سوپ خوری
   پوست لیموی رنده شده ۱ عدد
   مواد لازم برای سس لیموی چیز کیک
   آب ۱ پیمانه
   نشاسته ذرت یک و نیم قاشق سوپ خوری
   شکر ۶ قاشق سوپ خوری
   پوست لیموی رنده شده  ۱ عدد
   آب لیموی تازه ۱عدد
   رنگ زرد خوراکی به مقدار لازم
   1.  برای تهیه چیزکیک لیمو اول باید کراست یا پایه چیزکیک رو آماده کنیم برای این کار بیسکوئیت‌ها رو با دست کمی خرد می‌کنیم و بعد داخل دستگاه غذاساز یا آسیاب میریزیم و پودر میکنیم.
   2.  کره رو روی حرارت بن ماری یا داخل ماکروفر ذوب کنید و به پودر بیسکوئیت‌ها اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید تا یکدست بشن و مواد حالت شنی مانند پیدا کنن.
   3. داخل قالب مافین کپسول کاغذی قرار بدین و به اندازه مساوی داخل هر کپسول از بیسکوئیت‌های پودر شده بریزین.
   4. برای آماده کردن لایه پنیری پنیر ماسکارپونه و خامه رو داخل ظرفی بریزین؛ به جای پنیر ماسکارپونه از پنیر لبنه هم میتونید استفاده کنید و برای خامه؛ هم از خامه صبحانه و هم از خامه قنادی میتونید استفاده کنید من از خامه صبحانه استفاده کردم.
   5. شکر رو اضافه کنید و با همزن مخلوط کنید تا یکدست بشه و بعد آرد سفید قنادی و نشاسته ذرت الک شده رو اضافه و مخلوط کنید.

   برای ادامه طرز تهیه مینی چیزکیک لیمو به مقاله آن مراجعه کنید.

   ۱۳- چیزکیک کدو حلوایی

   چیزکیک کدو حلوایی دسر خوشمزه و خوش عطر مناسب عصرانه‌های پاییز است. می‌توان این چیزکیک را همراه با شکلات یا ساده در منزل به راحتی تهیه کنید. برای تهیه این چیز کیک جذاب مواد زیر لازم است:

   چیزکیک کدوحلوایی

   مواد لازم برای تهیه کراست چیزکیک کدوحلوایی
   تخم مرغ  یک عدد
   شکر نصف پیمانه
   آرد یک ونیم پیمانه
   ماست نصف پیمانه
   روغن مایع  یک سوم پیمانه
   پوره کدو حلوایی نصف پیمانه
   دارچین نصف قاشق چایخوری
   هل یک چهارم قاشق چای خوری
   زنجبیل یا میخک  یک چهارم قاشق چای خوری
   بیکینگ پودر یک قاشق چای خوری
   جوش شیرین یک چهارم قاشق چای خوری
   مواد لازم جهت تهیه کرم چیزکیک کدوحلوایی
   پنیر ماسکارپونه یا خامه‌ای  ٣۵٠گرم
   خامه صبحانه ۲۰۰گرم
   شکر  ١٧٠گرم
   پوره کدوحلوایی ۲۰۰گرم
   آرد  دوقاشق غذاخوری
   تخم مرغ ۳عدد
   پودر هل  یک چهارم قاشق چایخوری
   پودر دارچین نصف قاشق چایخوری
   میخک یا زنجبیل  یک چهارم قاشق چایخوری
   شکلات چیپسی
    یک چهارم پیمانه
   پودر کاکائو
    دو قاشق غذاخوری
   محلول زعفران   یک تا دوقاشق غذاخوری
   1. برای تهیه چیزکیک کدو حلوایی باید ابتدا کراست یا پایه‌ی چیزکیک رو تهیه کنید. که دراین دستور از کیک کدو حلوایی به عنوان کراست استفاده شده است.
   2. یک کیک یک تخم مرغی ساده و خوشمزه باطعم کدو حلوایی باید تهیه کنید. برای تهیه کراست، فر رو ابتدا با دمای ١٨٠درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدید گرم بشه.
   3. تخم مرغ را درکاسه‌ای بشکنید. شکر را به تخم مرغ اضافه کنید.
   4. با همزن برقی شروع کنید به همزدن تا مخلوط تخم مرغ و شکر حالتی کرمی و کشدار پیدا کند و حجمش دو برابر شود.
   5. سپس روغن مایع رو اضافه کنید و بعد ماست را به مواد بیفزایید.
   6. در ظرف دیگری باید آرد را الک کنید. بکینگ پودر را به آرد اضافه کنید.

   برای ادامه مطلب طرز تهیه چیزکیک کدو حلوایی بر روی لینک کلیک کنید.

   ۱۴- چیزکیک مغزدار انار

   چیزکیک مغزدار انار دسری بسیار خوشمزه با سه لایه جذاب کیک شکلاتی، کرم پنیری و ژله اناری است که پیشنهادی فوق العاده برای زیبا کردن سفره شب یلدا شماست.

   چیزکیک مغزدار انار

   مواد لازم جهت تهیه کیک شکلاتی
   تخم مرغ  دو عدد
   آرد سفید یک پیمانه
   شکر  سه چهارم پیمانه
   پودر کاکائو دو قاشق غذاخوری
   قهوه فوری  یک قاشق غذاخوری
   آب نصف پیمانه
   کره  ٧٠ گرم
   گردو یک سوم پیمانه
   جوش شیرین یک چهارم قاشق چایخوری
   بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری
   نشاسته ذرت  یک قاشق غذاخوری
   وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
   1.  برای شروع کار بهتر است ابتدا لایه‌ی ژله‌ای و میانی چیزکیک رو تهیه کنید چون این لایه باید در یخچال استراحت کند و ببندد بعد در میان چیزکیک قرار گیرد.
   2. برای این منظور پودر ژلاتین و آب رو مخلوط کنید تا اسفنجی شود و بعد به روش بنماری و روی بخار کتری ژلاتین رو در آب ذوب و حل کنید تا شفاف شود.
   3.  آب انار رو در ظرفی بریزید و شکر رو به آن اضافه کنید، هم بزنید و مخلوط کنید.
   4. حالا ژلاتین شفاف و حل شده رو به آب انار و شکر اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

   برای ادامه مطلب طرز تهیه چیزکیک مغزدار انار بر روی لینک کلیک کنید.

   ۱۵- چیزکیک شکلات و قهوه

   اگر طعم قهوه و شکلات را دوست دارید و از طرفداران این مواد خوراکی هستید، چیزکیک شکلات و قهوه آن هم در منزل می‌تواند ایده خوبی باشد.

   طرز تهیه چیزکیک قهوه و شکلات؛ چیزکیک مجلسی خوشمزه

   برای تهیه چیزکیک شکلات و قهوه به مواد زیر نیاز دارید:

   مواد لازم جهت تهیه کراست چیزکیک قهوه و شکلات:
   بیسکوئیت دایجستیو یا پتی بور  ۳۰۰ گرم
   کره  ۱۵۰ گرم
   نمک  یک چهارم قاشق چایخوری
   مواد لازم برای کرم چیز یا کرم پنیری:
   پنیر خامه ای یا ماسکارپونه  ۳۵۰ گرم
   خامه صبحانه یا خامه ترش  ۲۰۰ گرم
   تخم مرغ ۳ عدد
   شکر یک پیمانه
   شکلات تلخ یا شیری  صد گرم
   قهوه فوری یا اسپرسو  یک چهارم پیمانه
   نشاسته ذرت  یک قاشق غذاخوری
   وانیل  نصف قاشق چایخوری
   شکلات شیری  برای تاپینگ
   1. برای تهیه این چیز کیک فوق‌العاده خوشمزه و تهیه کراست یا پایه ی آن ،نیاز به بیسکوئیت پودر شده دارید،بیسکوئیت هارو داخل زیپ کیپ بریزید.
   2. و دربش رو کامل ببندید .حالا با وردنه، گوشت کوب یا هرچیزی مشابه به آن ،به بیسکوئیت ها فشار وارد کنید، تا کاملا بر اثر فشار ،بیسکوئیت ها داخل نایلون پودر شوند.
   3. و بعد از اینکه کاملا پودر و یکدست شدند ،پودر بیسکوئیت رو داخل ظرفی بزرگ بریزید.
   4. صد گرم کره‌ی مورد نیاز رو روی حرارت ملایم ذوب کنید و بعد کره ی ذوب شده رو به پودر بیسکوئیت اضافه کنید.
   5. نمک رو هم بریزید و هم بزنید و مخلوط کنید تا کره به خوبی با بیسکوئیت ترکیب شود و حالتی منسجم بین کره و بیسکوئیت ایجاد شود. به طوری که وقتی این مخلوط رو فشرده کنید حالت چسبنده داشته باشد.
   6. بعد از آماده سازی کره و بیسکوئیت که همان کراست یا پایه ی چیزکیک رو تشکیل می‌دهند، باید این مخلوط رو داخل قالب مورد نظر پهن کنید. از قالب کمربندی استفاده کنید. کف قالب رو ترجیحا کاغذ روغنی بیندازید.

   برای ادامه طرز تهیه چیزکیک شکلات و قهوه می‌توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

   ۱۶- چیزکیک قلبی ولنتاین

   دسرهای قلبی شکل و قرمز از جمله بهترین گزینه‌هایی هستند که می‌توانید برای پذیرایی روز ولنتاین آماده کنید. این دسرها زیبا، شیک و خوشمزه هستند و می‌توانند هدیه‌ای بسیار مناسب برای عزیزانی باشند که دوستشان دارید. چیزکیک‌ها از جمله دسرهای محبوبی هستند که به کمتر کسی پیش نمی‌آید که علاقه‌ای به آن نداشته باشد.

   طرز تهیه چیزکیک قلبی ولنتاین

   برای تهیه چیزکیک ولنتاین، می‌توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

   1. بیسکویت‌ها را مقداری خرد کنید.
   2. بیسکویت‌ها را داخل دستگاه غذاساز یا آسیاب بریزید و کاملاً پودر کنید.
   3. در صورت عدم دسترسی به دستگاه، بیسکویت‌ها را درون یک کیسه زیپ کیپ بریزید و آن را ببندید.
   4. با استفاده از وردنه، روی کیسه ضربه بزنید تا بیسکویت‌ها به صورت کامل پودر شوند. اما مراقب باشید که کیسه در اثر ضربه پاره نشود.
   5. پودر بیسکویت‌ها را یک دور الک کنید تا تکه‌های درشت جدا شوند.
   6. کره را روی حرارت غیر مستقیم بخار آب به روش بن ماری یا درون ماکروفر ذوب کنید.
   7. کره ذوب شده را به پودر بیسکویت‌ها اضافه کنید و کاملاً با دست مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند و حالت شنی پیدا کنند.
   8. پودر بیسکویت را در ظرف پیرکس بریزید و با پشت قاشق به آرامی فشرده کنید تا به صورت یکدست صاف شود. سپس آن را برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا از خود بگیرد.
   9.  برای تهیه لایه توت فرنگی، توت فرنگی‌ها را بشویید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. سپس توت فرنگی‌ها و شکر را در قابلمه‌ای بریزید

   برای مشاهده آموزش تصویری و مرحله به مرحله چیزکیک قلبی ولنتاین، کلیک کنید.

   ۱۷- چیزکیک هویج و گردو

   کیک هویج یکی از کیک های خیلی معروف و محبوب در سراسر دنیاست.در ایران این کیک جزو کیک های پرفروشِ کافی شاپی به شمار می‌آید که انتخاب اول و آخر خیلی از افراد برای سفارش است. کیک هویج پر از عطرو طعم دلپذیر است و بافت فوق العاده به همراهِ طعم ادویه های خوش عطر و رنگ و مزه ی دلپذیرِ هویج کیکی محبوب و خاص در میان طرفداران ساخته است. حالا شما تصور کنید به همراه کیک هویج که خود به تنهایی یکی از فوق العاده ترین کیک هاست، یک لایه چیزکیک هم با این کیک خوشمزه ترکیب شود و به همین راحتی یک تیر و دونشان زدید. یعنی هم از طعم یک کیک هویج رویایی لذت می‌برید و هم یک چیزکیک خوشمزه رو امتحان خواهید کرد!

   چیز کیک هویج و گردو

   مواد لازم جهت تهیه چیزکیک هویج و گردو:

   تخم مرغ

   ۳ عدد

   آرد

   یک و سه چهارم پیمانه

   هویج

   یک پیمانه

   روغن مایع

   نصف پیمانه

   شکر

   سه چهارم پیمانه

   شکر قهوه ای

   یک چهارم پیمانه

   گردو

   نصف پیمانه(اختیاری)

   بکینگ پودر

   یک قاشق چایخوری

   نمک

   یک چهارم قاشق چایخوری

   دارچین

   یک قاشق غذاخوری

   پودر میخک یا هل

   یک چهارم قاشق چایخوری

   زنجبیل در صورت تمایل

   کمی

   مواد لازم برای تهیه کرم چیز یا کرم پنیری:

   پنیر خامه ای یا ماسکارپونه

   ۲۵۰ گرم

   خامه صبحانه

   ۱۵۰ گرم

   پودر قند

   دو سوم پیمانه

   آرد

   یک و نیم قاشق غذاخوری

   تخم مرغ

   دو عدد

   وانیل

   یک چهارم قاشق چایخوری

   مراحل تهیه چیزکیک هویج و گردو:

   1. آرد رو داخل ظرفی بریزید. ادویه ها شامل دارچین، پودر هل یا میخک و زنجبیل رو به آرد اضافه کنید.
   2. مواد رو با هم مخلوط و بعد الک کنید تا آرد سبک شود. مخلوط آرد رو کنار بگذارید. 
   3. داخل ظرف گودی شکر سفید رو بریزید و شکر قهوه ای رو به شکر سفید اضافه کنید.
   4. سه عدد تخم مرغ رو به شکر سفید و قهوه ای اضافه کنید. 
   5. شروع کنید به هم زدن و حدود سه تا پنج دقیقه هم بزنید تا مخلوط کاملا حجیم شود.
   6. روغن مایع رو به این مخلوط اضافه کنید و مجدد کمی هم بزنید.

   برای ادامه مطلب طرز تهیه چیزکیک هویج و گردو بر روی لینک کلیک کنید.

   ۱۸- چیزکیک شکلاتی مغزدار با توت فرنگی

   چیز کیک شکلاتی یکی از محبوب ترین دسر ها و شیرینی هاست که در تمام کافی شاپ ها سرو و به فروش می‌رود. چیزکیک شکلاتی رو با طعم‌ها و شکل‌های مختلفی می‌توان تهیه کرد. چیزکیک به دو روش تهیه می‌شود یکی در فر طبخ و آماده می‌شود ‌و یک روش بدون فر و به روش سرد و یخچالی، که هرکدام از این روش های پخت طرفداران مخصوص به خود را دارند. اگر شما هم طرفدار چیزکیک های سرد هستید این آموزش رو از دست ندید و همراه ما باشید با آموزش چیزکیک شکلاتی سوپرایز. در این چیز کیک از توت فرنگی استفاده شده و زمانی که چیزکیک شکلاتی سوپرایز رو برش دهید زیبایی و جذابیت آن چند برابر می‌شود و توت فرنگی جلوه و زیبایی خاصی به این چیزکیک می‌دهد.

   طرز تهیه چیز کیک شکلاتی مغزدار با توت فرنگی

   مواد لازم برای تهیه کراست چیز کیک شکلاتی مغزدار با توت فرنگی
   بیسکوئیت ۲۵۰ گرم
   کره صد گرم
   نمک  یک پینچ
   مواد لازم جهت تهیه کرم پنیری و لایه پنیری چیزکیک شکلاتی مغزدار با توت فرنگی:
   پنیر خامه ای ۳۰۰ گرم
   خامه قنادی  ۲۵۰ گرم
   پودر ژلاتین  ۱۰ گرم
   آب سرد یک سوم پیمانه
   شکلات تلخ و شیری  صد گرم
   خامه صبحانه ۸۰ گرم‌
   توت فرنگی  به میزان لازم
   1. برای تهیه چیزکیک شکلاتی مغزدار با توت فرنگی ابتدا به کراست چیزکیک نیاز دارید یعنی ابتدا باید کراست یا پایه چیز کیک رو تهیه کنید.
   2. برای این منظور بیسکوئیت هارو داخل یک نایلون یا زیپ کیپ بریزید. سپس درب نایلون رو محکم ببندید و به کمک وردنه روی بیسکوئیت ها فشار وارد کنید.
   3. با کمی فشار دست و جابجا کردن مداوم وردنه روی بیسکوئیت ها به راحتی توسط فشاری که از وردنه به بیسکوئیت ها وارد می‌شود، به سادگی‌ بیسکوئیت ها شروع به پودر شدن می‌کنند.و باید به این روش کاملا بیسکوئیت ها رو پودر و یکدست کنید‌.
   4. بیسکوئیت های پودر شده را از زیپ لاک خارج کنید و درون ظرفی بریزید.
   5. سپس کره را ذوب کنید و بعد از ذوب شدن، کره رو به بیسکوئیت های پودر شده اضافه کنید. هم بزنید و کره و بیسکوئیت رو مخلوط کنید تا منسجم و کمی چسبنده شوند طوری که به راحتی بتوان بیسکوئیت هارو فشرده کرد.

   برای ادامه طرز تهیه چیزکیک شکلاتی مغزدار با توت فرنگی به محتوای آن مراجعه کنید.

   امیدواریم از این دستورها لذت ببرید. برای مشاهده دستور سایر دسرها، به مجله آشپزی اکالا مراجعه کنید.

   ۵/۵ (۴ نظر)

    از تخفیف‌های 50% سوپرمارکتی اکالا باخبر شو!

    نوشته های مشابه

    ‫۱۰ دیدگاه ها

    1. سلام عزیزم بابت این آموزش خوبتون ممنونم. من هم همین روش را امتحان کردم و با اینکه اولین بار این روش را امتحان کردم همسرم و بچه هام خوردن خیلی خوششون اومد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا