طرز تهیه ۶ نوع چیزکیک🍰خوشمزه؛ آموزش تصویری مرحله‌ای

طرز تهیه انواع چیزکیک

چیزکیک یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین دسرها در دنیا است. چیز کیک ها را به دو روش، با استفاده از فر یا با استفاده از یخچال تهیه می‌کنند. که روش استفاده از یخچال به مراتب ساده‌تر است. این کیک را با ترکیب ژله نیز تهیه می‌کنند. در ادامه شما را با دستور امتحان شده 5 نوع چیز کیک پرطرفدار آشنا خواهیم کرد. ما در اینجا دستور چیز کیک توت فرنگی را آموزش می‌دهیم و در این روش از ژله استفاده میکنیم؛ این دستور را برای هر میوه دلخواه می‌توانید به کار ببرید. ساده‌ترین دستور تهیه چیزکیک شکلاتی یخچالی با پایه بیسکوییتی و کیکی را نیز اینجا آموزش می‌دهیم. همچنین طرز تهیه چند نوع چیز کیک خوشمزه دیگر که برای شب یلدا می‌توانید درست کنید و با میوه‌های پاییزی است را نیز آموزش می‌دهیم. در اکالا بلاگ همراه ما باشید.

1- چیز کیک شکلاتی یخچالی

چیزکیک شکلاتی همیشه طرفدارهای خاص خودش را دارد. مواد اولیه لازم و خلاصه دستور تهیه این نوع چیزکیک را ببینید و در صورتی که تمایل به درست کردن آن داشتید، حتما به طرز تهیه چیز کیک شکلاتی مراجعه کنید و نکات ریز و مهم برای خوب از آب درآمدن چیزکیک را ببینید.

مواد لازم برای کراست و لایه پنیری
بیسکوییت شکلاتی پتی بور ۲ بسته
کره ۱۰۰ گرم
پنیر ماسکار پونه ۲۰۰ گرم(یک بسته)
خامه شیرین شده یا خامه صبحانه ۲۰۰ گرم(یک پاکت صورتی)
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
پودر قند ۳ قاشق غذاخوری
کاکائو نصف الی یک قاشق غذاخوری
پودر ژلاتین ۱ قاشق غذاخوری
آب برای پودر ژلاتین نصف پیمانه
شکلات صبحانه فندقی ۱ قاشق غذاخوری
 

مواد لازم برای گاناش روی چیزکیک

شکلات تخته ای(شیری یا تلخ) ۱۵۰ گرم
خامه صبحانه ۲۰۰ گرم ( یک پاکت صورتی)
شکلات تخته ای سفید ۵۰ گرم ( برای تزیین)

چیزکیک شکلاتی بیسکوییتی

مراحل تهیه چیز کیک شکلاتی:

 1. در مرحله اول باید بیسکوئیت های کاکائویی را خرد کنید. برای این کار آن ها را به همراه پودر قند و کره در یک میکسر یا غذا ساز بریزید و هم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود.
 2. قالبی را که می‌خواهید چیز کیک را در آن درست کنید را با مقداری روغن یا کره چرب کنید. سپس مخلوط بیسکوئیت خرد شده را به در آن بریزید و با یک ملاقه آن را فشرده و صاف کنید. سپس قالب چیز کیک را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.
 3. در مرحله بعد، یک کاسه فلز را تهیه کنید و شیر و شکلات را در آن بریزید. سپس با استفاده از بخار آب به طور غیر مستقیم شکلات را ذوب کنید و سپس آن را کاملاً هم بزنید تا مخلوط یکدستی با شیر حاصل شود.
 4. در مرحله بعدی، بعد از اینکه پنیر خامه ای را کاملاً با مخلوط کن هم زدید و فرم گرفت، سپس آن را به کاسه شیر و شکلات اضافه کنید. سپس پودر ژلاتین را در یک پیمانه آب بریزید و کاملاً هم بزنید تا به خوبی حل شود. سپس آن را به کاسه مخلوط پنیر، شیر و شکلات اضافه کنید و با همزن خوب مواد را هم بزنید تا یک ترکیب یکدست حاصل شود.
 5. در مرحله بعد خامه را به مخلوط موجود در کاسه اضافه کنید و خوب مواد را مجدداً هم بزنید.
 6. در ادامه قالب چیز کیک را از یخچال خارج کنید و مایه چیز کیک را که آماده کرده اید را بر روی آن بریزید. سپس آن را با پشت یک کفگیر صاف کنید. سپس مجدداً قالب چیز کیک را به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید.
 7. بعد از گذشتن این مدت زمان، چیز کیک را از یخچال بیرون بیاورید، سپس آن را از قالبش خارج کنید. چیز کیک را می‌توانید با شکلات مایع، فندق و گردو تزیین کنید.

2- چیز کیک با ژله توت فرنگی

مواد اولیه و دستور زیر برای تهیه چیزکیک ژله ای با طعم و تزیین توت فرنگیه. در صورتی که میخواین این دستور رو با عکس های مرحله به مرحله ببینید، به مقاله آموزشی طرز تهیه چیزکیک توت فرنگی مراجعه کنید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک با ژله توت فرنگی
پودر ژلاتین 2 قاشق غذا خوری
پنیر خامه ای 500 گرم
شکر نصف پیمانه
کره 150 گرم
بیسکوئیت 300 گرم
عصاره وانیل 2 قاشق چای خوری
توت فرنگی به تعداد لازم
پودر ژله توت فرنگی 2 بسته

چیزکیک توت فرنگی

 1.  در مرحله اول کره را در یک شیر جوش بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود.
 2. یک ظرف پیرکس مستطیلی شکل تهیه نمایید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید، سپس بر روی کاغذ روغنی مقداری کره با یا قلمو بمالید.
 3. در ادامه بیسکوئیت‌ها را خرد کنید. در صورتی که مخلوط کن دارید از مخلوط کن استفاده کنید و در صورت عدم دسترسی به مخلوط کن، آن را در یک نایلون فریزر بریزید و توسط گوشت کوب آن ها را خرد کنید. سپس بیسکوئیت ها را در یک کاسه دیگر بریزید و به آن باقی مانده کره ذوب شده را اضافه کنید و خوب آن ها را هم بزنید.
 4. در ادامه بیسکوئیت‌های خرد شده را در ظرف پیرکس بریزید و آن ها را با پشت قاشق صاف کنید و فشار دهید. سپس ظرف پیرکس را در حدود 15 دقیقه در یخچال قرار دهید.
 5. یک کاسه مناسب تهیه کنید و پودر ژلاتین را به همراه یک پیمانه آب جوش به آن اضافه کنید. سپس آن را آنقدر هم بزنید تا پودر ژلاتین در آب کاملاً حل شود.
 6. یک کاسه دیگر را تهیه کنید و پنیر خامه ای را به همراه شکر در آن بریزید. سپس به کمک یک همزن آن را آنقدر هم بزنید تا یک ترکیب خوب و یکدست حاصل شود. در ادامه عصاره وانیل را نیز به پنیر اضافه کنید و هم بزنید.
 7. بعد از اینکه پودر ژلاتین خنک شد، آن را به کاسه پنیر اضافه کنید . مجدداً به کمک همزن مواد را بار دیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب شما کاملاً یکدست شود.
 8. در گام بعدی، ظرف پیرکس که حاوی بیسکوئیت است را از یخچال بیرون بیاورید و توسط یک چنگال روی سطح آن را سوراخ کنید. سپس مخلوط پنیر و دیگر مواد را به ظرف پیرکس اضافه کنید.
 9. بعد از اینکه ظرف را به مدت 15 دقیقه در دمای محیط قرار دادید، توت فرنگی ها را بشویید و از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. سپس توت فرنگی ها را به شکل هماهنگ و زیبا در ظرف قرار دهید و کمی آن ها را فشار دهید تا مقداری در مایه پنیر فرو روند.
 10. در ادامه بر روی ظرف پیرکس یک لایه سلفون بکشید و ظرف را به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید.
 11. در مرحله بعدی که نوبت به آماده کرده ژله برای چیز کیک است. یک ظرف مناسب را تهیه کنید و پودر ژله را به همراه آب جوش به آن اضافه کنید و هم بزنید تا پودر ژله در آب جوش حل شود. سپس به آن مقداری آب سرد اضافه کنید و صبر کنید تا خنک شود.
 12. در ادامه بعد از خنک شدن ژله آن را به آرامی بر روی چیز کیک بریزید. مجدداً بر روی ظرف سلفون بکشید و دوباره آن را به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید.
طرز تهیه کاپ کیک انار برای شب یلدا؛ خوشمزه و مجلسی

۳- طرز تهیه چیزکیک بروانی

چیز کیک بروانی

مواد اولیه کیک براونی
کره ی آب شده (همدمای محیط) ۱ پیمانه یا ۲۳۰ گرم
شکر دانه ریز ۲ پیمانه یا ۴۰۰ گرم
تخم مرغ (همدمای محیط) ۴ عدد درشت
وانیل ۱ قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۱ پیمانه یا ۸۵ گرم
آرد شیرینی پزی ۱ پیمانه یا ۱۲۵ گرم
مواد اولیه برای تهیه لایه پنیری
پنیر خامه ای ۳۵۰ گرم
تخم مرغ ۳ عدد
وانیل ۱ قاشق چایخوری
شکر ۲/۳ پیمانه یا ۱۳۵ گرم

مراحل تهیه کیک براونی:

1- کره‌ی آب شده و هم دمای محیط و با همزن دستی برای مدت ۱۰ دقیقه هم می‌زنیم.

2- تخم مرغ و وانیل رو اضافه میکنیم و مجددا هم میزنیم.

3- آرد و پودر کاکائو رو مخلوط و الک میکنیم، به مواد اضافه میکنیم و هم میزنیم.

4- مواد رو در قالب دلخواه میریزیم و برای 20 تا 25 دقیقه در فر با دمای 170 که از قبل گرم شده، قرار میدیم.

5- پنیر خامه ای و شکر رو مخلوط میکنیم و همراه با تخم مرغ و وانیل به مواد اضافه میکنیم.

6- مایع پنیری رو روی کیک میریزیم و در یخچال قرار میدیم.

موارد بالا، خلاصه‌ای از آموزش تهیه چیزکیک براونی بودن، برای مشاهده آموزش تصویری و مرحله به مرحله چیزکیک براونی، کلیک کنید.

۴- چیز کیک ژله اناری

طرز تهیه چیز کیک انار

انار یه میوه جذاب و خوشمزه است که با آن دسرهای خوشمزه‌ای می‌توانید درست کنید. برای تهیه چیز کیک اناری به مواد زیر نیاز داریم:

بیسکوییت پتی‌بور  دو بسته
کره  صد و بیست و پنج گرم
پنیر خامه ایی ساده  دویست گرم
خامه صبحانه ساده  صد گرم
پنیر ماسکارپونه  دویست گرم
شیر یک لیوان
پودر قند  نصف لیوان
پودر ژلاتین  چهار قاشق غذاخوری
ژله انار  دو بسته
آب انار یا آب  یک و نیم لیوان
انار دانه شده دو عدد متوسط

در اولین مرحله به سراغ تهیه پایه چیز کیکمان می‌رویم. کره به دمای محیط رسیده را آب کنید. برای این کار از روش بن‌ماری می‌توانید کمک بگیرید. راه ساده‌تر این است که کره را برای یک تا دو دقیقه در تستر یا ماکروفر قرار دهید تا کره از شکل جامد به مایع تغییر حالت دهد. حالا به سراغ  بیسکوییت‌ها بروید شما با توجه به ذائقه خودتان می‌توانید بیسکوییت را وانیلی، ساده یا کاکائویی انتخاب کنید. برای مشاهده ادامه مطلب طرز تهیه چیز کیک انار اینجا کلیک کنید.

۵- چیز کیک پرتقالی

چیز کیک پرتقالی یکی از دسرهای خوشمزه پاییزی است که به راحتی می‌توانید در منزل درست کنید و در یک عصر سرد پاییز به همراه چای میل کنید. این مینی چیز کیک برای پذیرایی از مهمان بسیار مناسب است. برای طرز تهیه چیز کیک پرتقالی به مواد زیر نیاز دارید:

Orange cheesecake

مواد لازم جهت تهیه مینی چیز کیک پرتقالی با سس پرتقال:
بیسکوئیت پتی بور  ۱۵۰گرم
کره  ۷۰ گرم
پنیر خامه‌ای  ۲۰۰ گرم
خامه صبحانه  ۱۰۰ میلی گرم
شکر نصف پیمانه
تخم مرغ  ۲ عدد
آرد  دو قاشق غذاخوری
وانیل  ۱/۲ قاشق چایخوری
رنده پوست پرتقال  ۱/۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو  (درصورت تمایل)

۱- بیسکوئیت ها رو خرد کنید و در غذاساز بریزید. دستگاه را روشن کنید و اجازه بدید تا بیسکوئیت کاملا پودر بشه.

۲- کره را ذوب کنید. سپس کره ذوب شده رو در غذاساز بریزید وبه بیسکوئیت‌های پودر شده اضافه کنید. مجددا دستگاه رو روشن کنید و چند پالس بزنید تا مخلوط کره و بیسکوئیت کمی چسبنده بشه و تا حدودی حالت خمیری پیداکنه. (من از کمی پودر کاکائو هم استفاده کردم و با بیسکوئیت و کره مخلوط کردم.

۳- داخل قالب‌های کاپ کیک، کپسول یا کاغذهای کاپ کیک قرار بدید، سپس یک سوم کپسول‌های روغنی کاپ کیک رو یا مخلوط بیسکوئیت و کره پر کنید. به وسیله یک گوشت کوب یا هر نوع وسیله ای شبیه به آن، روی بیسکوئیت‌ها رو صاف کنید و فشار دهید تا یکدست و منسجم بشه. تا زمان تهیه کرم پنیری میتونید قالب کاپ کیک رو در یخچال نگهداری کنید.

برای ادامه طرز تهیه چیز کیک پرتقالی اینجا کلیک کنید.

6-  چیز کیک لیوانی انار

این چیز کیک برای شب یلدا و برای پذیرایی از مهمان در لیوان‌های یک نفره قابل سرو کردن است. این چیز کیک را با آب انار تازه درست می‌کنیم تا طعم طبیعی انار کاملا حس شود. 

چیز کیک اناری لیوانی خوشمزه برای شب یلدا

مواد لازم جهت تهیه چیز کیک انار تک لیوانی:
بیسکوئیت  ۱۵۰گرم
کره ۸۰ گرم
پنیر ماسکارپونه یا خامه‌ای  ۲۰۰ گرم
خامه صبحانه ۱۵۰ میلی گرم
پودر قند  ۴ قاشق غذاخوری
وانیل یا دارچین ۱/۴ قاشق چای خوری
انار دون شده یک پیمانه

1- برای شروع کار ابتدا باید بیسکوئیت‌ها رو پودر کنید. بیسکوئیت رو داخل کیسه های زیپ داربریزید و درب کیسه‌ها رو کامل ببنید و کیپ کنید. با وردنه روی کیسه فشار وارد کنید ومانند صاف کردن خمیر وردنه بکشید تا بیسکوئیت ها به خوبی پودر بشن. بیسکوئیت‌ها رو داخل ظرف مناسبی بریزید.

2- کره رو ذوب کنید و بعد به بیسکوئیت‌های پودر شده اضافه کنید. کاملا با هم مخلوط کنید تا کمی حالت چسبندگی پیدا کند و ترکیب یکدستی حاصل شود.

3- در مرحله ی بعدی ظروف و لیوان های مخصوص تهیه و سرو چیز کیک رو انتخاب کنید. مخلوط پودر بیسکوئیت و کره را با قاشق داخل لیوان‌ها بریزید. حدودا دو تا سه قاشق غذاخوری برای هر لیوان کافیست البته این میزان به سایز ظروف هم بستگی دارد اما درنهایت به هر میزان که مایلید میتونید بریزید. بعد به وسیله ی یک لیوان کوچکتر یا هر وسیله ی دیگری که قابل استفاده باشه، سطح روی بیسکوئیت‌ها رو فشار بدید تا کاملا کف لیوان فشرده و یکدست بشه. برای مشاهده ادامه طرز تهیه چیز کیک لیوانی انار اینجا کلیک کنید.

امیدواریم از این دستورها لذت ببرید. برای مشاهده دستور سایر دسرها، به مجله آشپزی اکالا مراجعه کنید.

5/5 ( 1 نظر )
5 پیام
 1. سلام ممنون از آموزشتون،یه سوال،منظورتون از پنیر خامه ای هموناست که واسه صبحانه سرو میشه؟

 2. سلام عزیزم بابت این آموزش خوبتون ممنونم. من هم همین روش را امتحان کردم و با اینکه اولین بار این روش را امتحان کردم همسرم و بچه هام خوردن خیلی خوششون اومد.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.