طرز تهیه ۲ نوع چیز کیک خوشمزه؛ دسری شیک و مجلسی برای پذیرایی از مهمان

طرز تهیه چیز کیک، چیز کیک برای دسر

چیزی کیک یکی از خوشمزه ترین و محبوب ترین دسرها در دنیا است. چیز کیک را می توان با طعم های مختلف درست کرد و به عنوان یک دسر شیک و مجلسی در مهمانی ها درست ارائه کرد. چیز کیک ها را به دو روش، با استفاده از فر یا استفاده از یخچال تهیه می کنند که روش استفاده از یخچال به مراتب ساده تر است. چیز کیک را با ترکیب ژله نیز تهیه می کنند که بسیار خوشمزه و زیبا است. در ادامه شما را با طرز تهیه ۲ نوع چیز کیک آشنا خواهیم کرد.

چیز کیک با ژله توت فرنگی

مواد لازم برای تهیه چیز کیک با ژله توت فرنگی

 • پودر ژلاتین: 2 قا
  شق غذا خوری
 • پنیر خامه ای: 500 گرم
 • شکر: نصف پیمانه
 • کره: 150 گرم
 • بیسکویت: 300 گرم
 • عصاره وانیل: 2 قاشق چای خوری
 • توت فرنگی: به تعداد لازم
 • پودر ژله توت فرنگی: 2 بسته

دستور تهیه چیز کیک با ژله توت فرنگی

طرز تهیه چیز کیک با ژله توت فرنگی

در مرحله اول کره را در یک شیر جوش بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود.

یک ظرف پیرکس مستطیلی شکل تهیه نمایید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید، سپس بر روی کاغذ روغنی مقداری کره با یا قلمو بمالید.

در ادامه بیسکویت ها را خرد کنید. در صورتی که مخلوط کن دارید از مخلوط کن استفاده کنید و در صورت عدم دسترسی به مخلوط کن، آن را در یک نایلون فریزر بریزید و توسط گوشت کوب آن ها را خرد کنید. سپس بیسکویت ها را در یک کاسه دیگر بریزید و به آن باقی مانده کره ذوب شده را اضافه کنید و خوب آن ها را هم بزنید.

 در ادامه بیسکویت های خرد شده را در ظرف پیرکس بریزید و آن ها را با پشت قاشق صاف کنید و فشار دهید. سپس ظرف پیرکس را در حدود 15 دقیقه در یخچال قرار دهید.

یک کاسه مناسب تهیه کنید و پودر ژلاتین را به همراه یک پیمانه آب جوش به آن اضافه کنید. سپس آن را آنقدر هم بزنید تا پودر ژلاتین در آب کاملاً حل شود.

در مرحله ی بعد، یک کاسه دیگر را تهیه کنید و پنیر خامه ای را به همراه شکر در آن بریزید. سپس به کمک یک همزن آن را آنقدر هم بزنید تا یک ترکیب خوب و یکدست حاصل شود. در ادامه عصاره وانیل را نیز به پنیر اضافه کنید و هم بزنید.

بعد از اینکه پودر ژلاتین خنک شد، آن را به کاسه پنیر اضافه کنید . مجدداً به کمک همزن مواد را بار دیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب شما کاملاً یکدست شود.

در گام بعدی، ظرف پیرکس که حاوی بیسکویت است را از یخچال بیرون بیاورید و توسط یک چنگال روی سطح آن را سوراخ کنید. سپس مخلوط پنیر و دیگر مواد را به ظرف پیرکس اضافه کنید.

بعد از اینکه ظرف را به مدت 15 دقیقه در دمای محیط قرار دادید، توت فرنگی ها را بشویید و از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. سپس توت فرنگی ها را به شکل هماهنگ و زیبا در ظرف قرار دهید و کمی آن ها را فشار دهید تا مقداری در مایه پنیر فرو روند.

در ادامه بر روی ظرف پیرکس یک لایه سلفون بکشید و ظرف را به مدت 4 ساعت در یخچال قرار دهید.

در مرحله بعدی که نوبت به آماده کرده ژله برای چیز کیک است. یک ظرف مناسب را تهیه کنید و پودر ژله را به همراه آب جوش به آن اضافه کنید و هم بزنید تا پودر ژله در آب جوش حل شود. سپس به آن مقداری آب سرد اضافه کنید و صبر کنید تا خنک شود.

در ادامه بعد از خنک شدن ژله آن را به آرامی بر روی چیز کیک بریزید. مجدداً بر روی ظرف سلفون بکشید و دوباره آن را به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید.

نکته مهم برای برش دادن چیز کیک با ژله: هنگام برش دادن یک لیوان آب جوش را کنار دست خود بگذارید. و با هر برش که میزنید، چاقو را در آب جوش فرو کنید تا برش بعدی راحت تر صورت گیرد.

چیز کیک یخچالی شکلاتی

مواد لازم برای تهیه چیز کیک یخچالی شکلاتی

 • شیر: نصف پیمانه
 • بیسکویت کاکائویی: 250 گرم
 • پنیر خامه ای: 200 گرم
 • پودر ژلاتین: 1 قاشق غذا خوری
 • پودر قند: 1 قاشق غذا خوری
 • خامه: 200 گرم
 • کره: 100 گرم
 • شکلات تخته ای: 100 گرم

دستور تهیه چیز کیک یخچالی شکلاتی

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی یخچالی

در مرحله اول باید بیسکویت های کاکائویی را خرد کنید. برای این کار آن ها را به همراه پودر قند و کره در یک میکسر یا غذا ساز بریزید و هم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود.

قالبی را که می خواهید چیز کیک را در آن درست کنید را با مقداری روغن یا کره چرب کنید. سپس مخلوط بیسکویت خرد شده را به در آن بریزید و با یک ملاقه آن را فشرده و صاف کنید. سپس قالب چیز کیک را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید.

در مرحله بعد، یک کاسه فلز را تهیه کنید و شیر و شکلات را در آن بریزید. سپس با استفاده از بخار آب به طور غیر مستقیم شکلات را ذوب کنید. و سپس آن را کاملا هم بزنید تا مخلوط یکدستی با شیر حاصل شود.

در مرحله بعدی، بعد از اینکه پنیر خامه ای را کاملاً با مخلوط کن هم زدید و فرم گرفت. سپس آن را به کاسه شیر و شکلات اضافه کنید. سپس پودر ژلاتین را در یک پیمانه آب بریزید و کاملا هم بزنید تا به خوبی حل شود. سپس آن را به کاسه مخلوط پنیر و شیر و شکلات اضافه کنید و با همزن خوب مواد را هم بزنید تا یک ترکیب یکدست حاصل شود.

در مرحله بعد خامه را به مخلوط موجود در کاسه اضافه کنید و خوب مواد را مجددا هم بزنید.

در ادامه قالب چیز کیک را از یخچال خارج کنید و مایه چیز کیک را که آماده کرده اید را بر روی آن بریزید. سپس آن را با پشت یک کفگیر صاف کنید. سپس مجدداً قالب چیز کیک را به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید.

بعد از گذشتن این مدت زمان، چیز کیک را از یخچال بیرون بیاورید، سپس آن را از قالبش خارج کنید. چیز کیک را می توانید با شکلات مایع و فندق و گردو تزیین کنید.

0/5 ( 0 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.