طرز تهیه حلوای هویج و رازهای خوشمزه شدن آن

حلوای هویج یکی از حلواهای خوشمزه و خاص است که برای پذیرایی از مهمان، به هنگام فوت کسی جهت فاتحه، در ماه‌های متبرکه مانند رمضان و محرم درست می‌شود. ماده اصلی این دسر هویج است. هویج رنگ این حلوا را بسیار خوشرنگ کرده و با گلاب و زعفران می‌توانید عطر و بوی خاصی به آن بدهید. در این مقاله سعی داریم طرز تهیه حلوا هویج را به سادگی آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم حلوا هویج

  • هویج : 500 گرم
  • آرد : 1 لیوان
  • شکر 1 لیوان
  • گلاب : یک دوم لیوان
  • روغن مایع : یک دوم لیوان
  • زعفران دم کرده : به میزان لازم
  • آب : نصف لیوان
  • پودر هل : یک دوم قاشق چایخوری

ابتدا هویج ها را با پوست کن پوست بکنید . به قطعات کوچک در آورید و با یک لیوان آب بگذارید کاملا بپزد و هویج ها نرم شود .

بعد از پخت هویج ها و گرفته شدن آب اضافی آن ها را در مخلوط کن پوره کنید .

در اینجا نصف لیوان گلاب و نصف لیوان آب را به هویج ها اضافه کنید به همراه شکر داخل مخلوط کن ریخته و کاملا همه مواد را پوره کنید . می‌توانید این کار را داخل غذا ساز هم انجام دهید.

بعد از پوره شدن همه مواد آن را در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید . در اینجا زعفران و هل را به آن اضافه کنید . و اجازه دهید روی حرارت بماند تا شکر خوب حل بشود . فقط در حدی که شکر حل بشود روی حرارت قرار بدهید .

دو دقیقه روی حرارت زیاد قرار گرفته شود . همین که جوشید حرارت را خاموش و مواد را کنار بگذارید .

نکته : به هیچ عنوان از رنده استفاده نکنید فقط از میکسر یا غذا ساز تا کاملا پوره بشود.

اکنون ماهی تابه ای را داخل حرارت قرار دهید بدون روغن و آرد را داخل آن ریخته و خوب تفت بدهید . در اینجا هدف فقط گرفتن بوی خامی آرد است و حدود پنج الی شش دقیقه تفت دهید . در اینجا رنگ آرد تغییری نکرده و فقط عطر و بویی خوش را بخود گرفته است.

در مرحله بعد روغن را به آرد اضافه کنید و به آرامی تفت بدهید . سه الی چهار دقیقه تفت بطول انجامد . کاملا تفت داده شود تا ارد گلوله ای نشود و یک آردصاف و یکدستی داشته باشید .

رنگ آرد نباید تغییر کند . در اینجا هویجی را که پوره کرده اید داخل آرد ریخته و و مرتب هم بزنید تا تمامی مواد با هم مخلوط بشود . کامل که مواد را با هم مخلوط کردید زیر حرارت را روشن کنید تا کاملا مخلوط شود و برای انسجام حلوا حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید .

زمانی که حلوا به ماهیتابه نچسبید و به شکل گهواره ای تکان خورد آماده است و انقدر هم بزنید تا به روغن بیوفتد .

طرز تهیه حلوا هویجحلوا را به صورت گهواره ای تکان بدهید زیرا باعث می شود حلوا به روغن بیوفتد یک الی دو دقیقه کفایت می کند .

حلوا آماده و تزیین کنید .

قالب را چرب کنید و حلوا را داخل آن بریزید و با خلال پسته تزیین کنید .

از اینکه با من همراه بودید، صمیمانه سپاسگزارم.

5/5 ( 1 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.