طرز تهیه حلوای سه آرد و رازهای خوشمزه‌تر شدن آن

طرز تهیه حلوا سه آرد

پختن حلوا انواع و اقسام دارد. هرکسی به نوعی آن را پخت می‌کند. ایرانی ها بیشتر در مراسم‌ها و عزاداری ها از آن استفاده می‌کنند و جزء سنت آن‌ها است.

یک نوع شیرینی مشهور در ایران است . گاهی به عنوان دسر استفاده می‌شود. حلوای سیاه از آرد گندم تهیه می‌‌شود. این دسر شیرین ایرانی عطر و بوی دل انگیزی دارد.

در کل این دسر در ایام محرم و ماه رمضان استفاده می‌شود. در نذری ها بیشتر کاربرد دارد. حلواها از تنوع زیادی برخوردار هستند. هر منطقه ای به شکل متفاوت آن را پخت می‌کند. نکته هایی در پخت حلوا آموزش داده می‌شود که برای همه نوع حلوا کاربرد دارد. یک دسری است که به شکل‌های متفاوت تزیین و سرو و با خلال بادام و پسته تزیین می‌شود.

مواد لازم حلوا سه آرد:

  • آرد سنگگ : 4 پیمانه
  • مخلوط آرد سفید و آرد نخود و آرد برنج نرم: ۱ پیمانه
  • روغن : دو لیوان
  • شکر : 5 پیمانه
  • آب 4 لیوان
  • گلاب : یک لیوان
  • هل و زعفران : به مقدار لازم
  • وانیل : کمی

طرز تهیه حلوا سه آرد:

ابتدا آرد سفید را داخل ظرفی قرار دهید . ظرف را روی حرارت گاز گذاشته و با شعله کم به آهستگی تفت بدهید . زمانی که رنگ آرد از حالت سفیدی به رنگ کرم نخودی برگشت وانیل را اضافه کنید.

بعد آرد برنج را ریخته و خوب هم بزنید. سعی کنید آردها را الک کنید. در این حین شربت حلوا را آماده کنید . به این صورت که روی گاز قرار دهید و بگذارید یک جوش بزند و بعد از قل خوردن حرارت گاز را خاموش کنید.

سپس آرد را روی حرارت بگذارید و روغن را اضافه کنید. زمانی که کمی سفت شد مانند فرنی ، آن زمان متوجه خواهید شد که به اضافه کردن آرد نیازی ندارد. کمی با کره تفت بدهید.

ظرف را از روی حرارت برداشته و در این مرحله شربت را به آرد تفت داده شده، اضافه کنید و سریع هم میزنیم تا به خورد آن برود.

تفت بدهید، تا زمانی که حلوا خودش را بگیرد. در این زمان ظرف را تکان دهید تا داخل ظرف به حالت دورانی بچرخد و حالت ترد و زیبایی به خود بگیرد.

طرز تهیه حلوا سه آرد

طرز تهیه شربت حلوا :

ابتدا شکر و آب را داخل قابلمه کوچکی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید . به اندازه ای که شکر داخل آب حل شود.  در این مرحله زعفران دم کشیده و هل را اضافه کنید چند تا قل زد کنار بگذارید تا شربت خنک شود.

بعد از این که شربت خنک شد آردی را که داخل روغن تفت داده بودیم را روی حرارت شربت را به آرد اضافه کنید. خیلی سریع تفت دهید تا طلایی شود. کنار بگذارید تا کمی خنک شود. داخل ظرف مورد نظر تزیین کنید. آماده سرو و پذیرایی است.

5/5 ( 1 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.