درمان فوری جوش صورت با 5 ماسک خانگی! | اکالا

درمان فوری جوش صورت با ۵ ماسک خانگی!

ماسک صورت

درمان فوری جوش صورت

جوش صورت یکی از بدترین مزاحمان پوستی است که روی اعصاب تان است. در این مقاله به شما طرز تهیه 5 ماسک خانگی برای از بین بردن فوری جوش صورت تان را آموزش می دهیم. در ادامه با ما همراه شوید.

ماسک صورت

بیشتر افراد از جوش‌هایی که بر روی صورتشان وجود دارد بیزارند. دلایل زیادی برای تشکیل آکنه و جوش بر روی صورت وجود دارد که برخی از این دلایل شامل ژنتیک، فاکتورهای محیطی و عدم تعادل هورمون‌هاست. با این حال اکثریت افراد نمی‌دانند چگونه می‌توان جوش و آکنه را به طور موثر درمان کرد. در واقع، استفاده از ماسک‌های طبیعی و خانگی بهترین روش برای درمان جای جوش و آکنه است. این ماسک‌ها از مواد طبیعی تشکیل شده اند و آماده سازی آن‌ها بسیار آسان است. در ادامه مقاله با برخی از این ماسک‌ها برای از بین بردن فوری جوش صورت آشنا می‌شویم.

1.درمان فوری جوش صورت با ماسک دارچین و عسل

اگر چه بیشتر افراد از عسل به خاطر چسبناک بودنش استفاده نمی‌کنند اما این ماده خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌های ایجاد کننده جوش را از بین ببرد. دارچین نیز یک ضد میکروب طبیعی محسوب می‌شود و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. زمانی که این دو ماده با هم ترکیب می‌شوند به درمان موثر جوش صورت کمک زیادی خواهند کرد. ابتدا صورت خود را بشویید و خشک کنید. دو قاشق غذاخوری از عسل و یک قاشق چایخوری از دارچین را ترکیب کنید. سپس آن را روی صورت قرار دهید. اجازه دهید این ماسک به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب بشویید.

2.درمان فوری جوش صورت با ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به کاهش جوش صورت کمک می‌کند و جای زخم را نیز از بین می‌برد. همانطور که می‌دانید سفیده تخم مرغ حاوی پروتئین و ویتامین است و به بازسازی پوست کمک خواهد کرد. دو یا سه عدد تخم مرغ بردارید و سفیده آن را جدا کنید. آن را خوب هم بزنید. سپس ترکیب را به مدت یک دقیقه روی پوست خود قرار دهید و با آب بشویید.

در حالی که محصولات لبنی معمولا به عنوان ایجاد کننده جوش صورت شناخته می‌شوند اما شیر یا ماست می‌تواند باعث درمان آن شود. شیر، پوست را نرم می‌کند و قرمزی آن را برطرف خواهد کرد. همانطور که قبلا هم گفتیم، عسل خاصیت آنتی باکتریایی دارد و باعث کشته شده باکتری‌های موجود بر روی پوست می‌شود. یک قاشق غذاخوری از شیر یا ماست طبیعی را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست بمالید و اجازه دهید خشک شود. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید.

ماسک صورت

3.درمان فوری جوش صورت با ماسک جوی دوسر

جوی دوسر از سال‌های دور برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا با کاهش التهاب و قرمزی آن باعث نرمی پوست می‌شود. اضافه کردن عسل باعث می‌شود خاصیت آنتی باکتریایی ماسک نیز تامین گردد. جوی دوسر را بر اساس دستور روی بسته بندی آماده کنید و دو قاشق غذاخوری عسل به آن بیفزایید. آن را روی پوست قرار دهید و بگذارید۲۰ الی ۳۰ دقیقه به همین حالت باقی بماند سپس با آب بشویید.

4.درمان فوری جوش صورت با ماسک عسل و آووکادو

آووکادو سرشار از ویتامین و مواد معدنی است و می‌تواند برای پوست مفید باشد. ابتدا صورت خود را بشویید و پاک کنید. آووکادو را به صورت خمیر در بیاورید. سپس یک قاشق غذاخوری عسل را به آن بیفزایید. ترکیب آماده شده را روی پوست قرار دهید و بگذارید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب بشویید و خشک کنید.بیشتر افراد از جوش‌هایی که بر روی صورتشان وجود دارد بیزارند. دلایل زیادی برای تشکیل آکنه و جوش بر روی صورت وجود دارد که برخی از این دلایل شامل ژنتیک، فاکتورهای محیطی و عدم تعادل هورمون‌هاست.

با این حال اکثریت افراد نمی‌دانند چگونه می‌توان جوش و آکنه را به طور موثر درمان کرد. در واقع، استفاده از ماسک‌های طبیعی و خانگی بهترین روش برای درمان جای جوش و آکنه است. این ماسک‌ها از مواد طبیعی تشکیل شده اند و آماده سازی آن‌ها بسیار آسان است. در ادامه مقاله با برخی از این ماسک‌ها برای از بین بردن فوری جوش صورت آشنا می‌شویم.

5.درمان فوری جوش صورت با ماسک دارچین و عسل

اگر چه بیشتر افراد از عسل به خاطر چسبناک بودنش استفاده نمی‌کنند اما این ماده خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌های ایجاد کننده جوش را از بین ببرد. دارچین نیز یک ضد میکروب طبیعی محسوب می‌شود و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. زمانی که این دو ماده با هم ترکیب می‌شوند به درمان موثر جوش صورت کمک زیادی خواهند کرد. ابتدا صورت خود را بشویید و خشک کنید. دو قاشق غذاخوری از عسل و یک قاشق چایخوری از دارچین را ترکیب کنید.

سپس آن را روی صورت قرار دهید. اجازه دهید این ماسک به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب بشویید. درمان فوری جوش صورت با ماسک سفیده تخم مرغ سفیده تخم مرغ به کاهش جوش صورت کمک می‌کند و جای زخم را نیز از بین می‌برد. همانطور که می‌دانید سفیده تخم مرغ حاوی پروتئین و ویتامین است و به بازسازی پوست کمک خواهد کرد. دو یا سه عدد تخم مرغ بردارید و سفیده آن را جدا کنید. آن را خوب هم بزنید. سپس ترکیب را به مدت یک دقیقه روی پوست خود قرار دهید و با آب بشویید.

در حالی که محصولات لبنی معمولا به عنوان ایجاد کننده جوش صورت شناخته می‌شوند اما شیر یا ماست می‌تواند باعث درمان آن شود. شیر، پوست را نرم می‌کند و قرمزی آن را برطرف خواهد کرد. همانطور که قبلا هم گفتیم، عسل خاصیت آنتی باکتریایی دارد و باعث کشته شده باکتری‌های موجود بر روی پوست می‌شود. یک قاشق غذاخوری از شیر یا ماست طبیعی را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست بمالید و اجازه دهید خشک شود. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید.

بیشتر بدانید:

جوش صورت و 8 نکته که در مورد آن هرگز نمی دانستید! درمان فوری جوش صورت با ماسک جوی دوسر جوی دوسر از سال‌های دور برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا با کاهش التهاب و قرمزی آن باعث نرمی پوست می‌شود. اضافه کردن عسل باعث می‌شود خاصیت آنتی باکتریایی ماسک نیز تامین گردد. جوی دوسر را بر اساس دستور روی بسته بندی آماده کنید و دو قاشق غذاخوری عسل به آن بیفزایید. آن را روی پوست قرار دهید و بگذارید۲۰ الی ۳۰ دقیقه به همین حالت باقی بماند سپس با آب بشویید.

3 پیام
  1. من پوست حساسی دارم ، از ماسک تخم مرغ که استفاده می کنم حتی ۱۵ دقیقه که شما میگید یا کمتر تخم مرغ صورتم رو خشک می کنه، از نظر شما باید این ترکیب ماسک تخم مرغ رو چطوری استفاده کنم که تخم مرغ باعث خشکی زیاد پوست من نشه؟ یا اینکه چه مکملی رو می تونید همراه با ماسک تخم مرغ توصیه کنید که تخم مرغ اون خشکی رو برای پوست من نداشته باشه؟ اگه کرمی هم هست که می تونه از این خشکی صورت بعد از استفاده از ماسک تخم مرغ موثر باشه هم نام ببرید و توضیح بدید عالی میشه.

    1. با استفاده از روغن زیتون یا روغن کرچک در داخل ماسک تخم مرغ می توان از میزان حساسیت پوست به تخم مرغ برای خشکی زیاد جلوگیری کرد؛ یا اینکه می تونید از ماسک عسل بعد از استفاده از ماسک تخم مرغ استفاده کنید تا از میزان خشکی پوست کم کند. همچنین روغن بادام و شیر گرم هم می تواند برای جلوگیری از خشکی پوست شما که حساس هست به همراه ماسک تخم مرغ ترکیب شود و استفاده گردد تا خشکی که تخم مرغ در پوست شما ایجاد می کند جلوگیری کند.

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.