طرز تهیه خوراک بادمجان با گوجه فرنگی در سه سوت

طرز تهیه خاویار بادمجان- خوراک بادمجان

 

مواد لازم برای تهیه بادمجان با گوجه : 

دستور تهیه خوراک بادمجان :

برای طرز تهیه خاویار بادمجان، بادمجان ها را بشویید و سپس آن ها را بر روی منقل یا بر روی اجاق گاز کباب کنید. توصیه می شود در صورت امکان بر روی منقل کباب کنید، چونکه طعم بی نظیری به بادمجان شما می دهد. سپس در گام بعدی گوجه را نیز بشویید و آن ها را به شیخ بکشید و کباب کنید. اگر کلا امکانات کباب کردن چه بر روی اجاق گاز و چه بر روی منقل را ندارید. می توانید گوجه و بادمجان را آبپز کنید.

حالا بعد از اینکه بادمجان ها و گوجه ها را کباب کردید در یک سینی قرار دهید تا سرد شوند، سپس پوست روی آن ها را با یک چاقو جدا کنید. سپس گوجه های فرنگی کباب شده را بر روی تخته آشپزخانه قرار دهید و با یک چاقوی مناسب به صورت ریز و یکدست خرد کنید و کنار بگذارید.

طرز تهیه خوراک بادمجان- طرز تهیه خاویار بادمجان

در گام بعدی پیازها و سیرها را پوست بگیرید و بشویید. و  بر روی تخته ی آشپزخانه پیاز ها را به صورت نگینی و سیرها را به صورت خلالی خرد کنید. یک تابه را انتخاب کنید و درون آن روغن زیتون بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت کم بگذارید تا داغ شود. سپس پیاز و سیر را درون تابه بریزید و به آرامی تفت دهید تا هنگامی که مقداری نرم شوند. بعد از نرم شدن سیر و پیاز گوجه فرنگی های خرد شده را به تابه اضافه کنید و همراه مواد دیگر تفت دهید و منتظر بمانید تا آب گوجه فرنگی ها کاملا تبخیر شود و سپس به مواد نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و ادویه های دلخواه را اضافه کنید. و خوب مواد را هم بزنید تا طعم نمک و ادویه ها به درون مواد نفوذ کند.

سپس بادمجان های کبابی شده را بر روی تخته آشپزخانه قرار دهید و با گوشت کوب آن ها را خوب له کنید. و یا با استفاده از چاقو آن ها را خوب ساطوری کنید و سپس به سایر مواد درون تابه اضافه کنید و دوباره خوب هم بزنید.

در مرحله بعد جعفری ها را بشویید و درون صافی قرار دهید تا آب آن ها کاملا خشک شود. سپس بر روی تخته آشپزخانه قرار دهید و با چک چاقوی تیز آن ها را ساطوری خرد کنید. سپس جعفری خرد شده را به همراه یک قاشق غذا خوری آبلیمو تازه به تابه اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند و سپس تفت دهید. سپس برای اینکه بادمجان با گوجه کاملا جا بیفتد و روغن بیندازد در تابه را به مدت حدود 10 دقیقه بگذارید و میزان حرارت را نیز کم کنید.

اگر رنگ غذای شما کمی کمرنگ می باشد می توانید 1 قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی به آن اضافه کنید. برای این کار در یک تابه کوچک مقدار کمی روغن بریزید و بر روی اجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود. سپس یک قاشق غذا خوری رب به آن اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود و رنگ آن نیز کمی تغییر کند. سپس رب را به مواد داخل تابه اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید و چند دقیقه بگذارید تا مواد خوب با هم جا بیفتند.

بعد از آماده شدن بادمجان با گوجه آن را در یک ظرف بکشید و با جعفری تازه تزیین کنید و به همراه نان سرو کنید.

نکات کلیدی:

  • در صورت تمایل می توانید به جای آبلیمو از آب غوره یا غوره استفاده کنید.
  • دستور تهیه بادمجان و گوجه که به توضیح آن پرداختیم برای 4 نفر مناسب می باشد. در صورت کم یا زیاد شدن افراد، نسبت مواد اولیه را تغییر دهید.
0/5 ( 0 نظر )
بدون نظر!

نظر خود را به اشتراک بگزارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.